Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.06.2018 07:24

Oj US się kłania bo od kiedy z wyjazdu urlopowego winiety i paliwo można w koszty firmy wrzucić?
Bo coś mi się tak kojarzy że auto służbowe jest tylko do przejazdów służbowych.
Jedź jak Ci się podoba. Koszty rób, to Twoja sprawa, ale przynajmniej nie chwal się tym na forum.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 21.06.2018 07:48

dids76 napisał(a):Dlatego Ci pisałem że ja jeżdżę od kilku lat tamtędy i pojutrze znów pojadę :wink:
Można po drodze trochę pozwiedzać , np;
Fabryka czekolady: https://goo.gl/maps/8YrVoRNanDv
Czy ciekawy zamek https://goo.gl/maps/fmW1bF34Kqv


Niedaleko jest jeszcze coś takiego

https://www.criavalleyalpacas.com/

:lol:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 21.06.2018 08:10

Być może już było, ale przypomnę, jest aplikacja na Androida Croatia Traffic Info - HAK . Warto zainstalować na smartfona, powinna pomóc w pokazaniu i uniknięciu korków w Chorwacji.
krzysiek
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 21.06.2018 08:16

Pääkäyttäjä napisał(a):Jakby ktoś pytał, jak wygląda droga nr 9 przed przejściem granicznym w Macelj


Pääkäyttäjä - Jak długi odcinek jest tej szutrówki ? bo zastanawiam sie jak wracać z Cro ... w pierwszą stronę jechałem do Puli wiec za Mariborem odbiłem na Lublane i Koper ...droga fajna i bez utrudnień ale powrót z Riviery Makarskiej planuję przez Gornji Macelj , Ptuj i zastanawiam się czy jest sens do Ptuj-a objechać bokiem skoro nie objeżdżam autostrady Słoweńskiej ;-/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2018 08:46

maniek_wroc napisał(a):Pääkäyttäjä - Jak długi odcinek jest tej szutrówki ? bo zastanawiam sie jak wracać z Cro ... w pierwszą stronę jechałem do Puli wiec za Mariborem odbiłem na Lublane i Koper ...droga fajna i bez utrudnień ale powrót z Riviery Makarskiej planuję przez Gornji Macelj , Ptuj i zastanawiam się czy jest sens do Ptuj-a objechać bokiem skoro nie objeżdżam autostrady Słoweńskiej ;-/


Nie widzę konkretnej liczby ale až k obci Podlehnik - Tam krásný asfalt končí a zbývá necelých pět kilometrů po silnici číslo 9 k hraničnímu přechodu Gruškovje/Macejl. Tedy, silnice... Momentálně většina z ní nemá asfaltový koberec, dá se tady jet maximálně krokem, a to ještě víříme oblaka prachu - czyli od Podlehnika, większość trasy po szutrze (pięć kilometrów), latem w chmurze kurzu.

Na Twoim miejscu to chyba jechałbym przez Węgry.

Aha, Czesi w artykule mówią, że z początkiem 2019 roku, Chorwacja ma być wreszcie w Schengen.
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 21.06.2018 09:29

Dwa tygodnie temu szutru nie było więcej niż ok. 1km. Nie mierzylem ale to była chwila.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.06.2018 09:38

Farstone napisał(a):A pomyślałeś o tym, że nie każdy ma firmę i robi koszty tak jak Ty? Nie oceniaj innych swoją miarą...

Widzisz.. gdybyś przeczytał wcześniej wszystko znałbyś sens mojej wypowiedzi.
Przypomnę
Otóż chcę jechać lokalnymi drogami przez część Austrii (nocleg mam po drodze ale już w HR) ponieważ nudzi mi się na autostradach.
A mój post był odpowiedzią na jednego z userów który wyśmiał mnie mówiąc że nie rozumie jak ktoś może jechać lokalnymi drogami by zaoszczędzić parę Euro...
Teraz zrozumiałe mam nadzieję

pabbllo_ldz napisał(a):Oj US się kłania bo od kiedy z wyjazdu urlopowego winiety i paliwo można w koszty firmy wrzucić?
Bo coś mi się tak kojarzy że auto służbowe jest tylko do przejazdów służbowych


Nie przyszło Tobie na myśl że jak mam swoją firmę to mogę moim autem służbowym jechać do kooperanta do Splitu zawieźć gotowe projekty i obronić je i zarobić grubą kasę? A że przy okazji pójdę się wykąpać do jadranu to chyba nic złego.
Proszę nie oceniać ludzi jak się nie zna.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 21.06.2018 10:35

Garo&Justa napisał(a):
Farstone napisał(a):A pomyślałeś o tym, że nie każdy ma firmę i robi koszty tak jak Ty? Nie oceniaj innych swoją miarą...

Widzisz.. gdybyś przeczytał wcześniej wszystko znałbyś sens mojej wypowiedzi.
Przypomnę
Otóż chcę jechać lokalnymi drogami przez część Austrii (nocleg mam po drodze ale już w HR) ponieważ nudzi mi się na autostradach.
A mój post był odpowiedzią na jednego z userów który wyśmiał mnie mówiąc że nie rozumie jak ktoś może jechać lokalnymi drogami by zaoszczędzić parę Euro...
Teraz zrozumiałe mam nadzieję

pabbllo_ldz napisał(a):Oj US się kłania bo od kiedy z wyjazdu urlopowego winiety i paliwo można w koszty firmy wrzucić?
Bo coś mi się tak kojarzy że auto służbowe jest tylko do przejazdów służbowych


Nie przyszło Tobie na myśl że jak mam swoją firmę to mogę moim autem służbowym jechać do kooperanta do Splitu zawieźć gotowe projekty i obronić je i zarobić grubą kasę? A że przy okazji pójdę się wykąpać do jadranu to chyba nic złego.
Proszę nie oceniać ludzi jak się nie zna.

Tylko musisz przedstawić dowód odbioru na miejscu FV lub inny dokument potwierdzający odbiór w siedzibie kontrahenta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2018 10:40

Mod needed, flame alert - offtop.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.06.2018 10:46

Magda O. napisał(a):Niedaleko jest jeszcze coś takiego

https://www.criavalleyalpacas.com/

:lol:

Rewelka
Pędzimy do Cro zostawiając za sobą tyle fajnych miejsc
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.06.2018 12:09

Pääkäyttäjä napisał(a):Aha, Czesi w artykule mówią, że z początkiem 2019 roku, Chorwacja ma być wreszcie w Schengen.


I w końcu będzie sens wydania 30 Jurków na winetu :mrgreen: :twisted:
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 21.06.2018 15:38

Kod: Zaznacz cały
Garo&Justa napisał(a):
pabbllo_ldz napisał(a):Oj US się kłania bo od kiedy z wyjazdu urlopowego winiety i paliwo można w koszty firmy wrzucić?
Bo coś mi się tak kojarzy że auto służbowe jest tylko do przejazdów służbowych


Nie przyszło Tobie na myśl że jak mam swoją firmę to mogę moim autem służbowym jechać do kooperanta do Splitu zawieźć gotowe projekty i obronić je i zarobić grubą kasę? A że przy okazji pójdę się wykąpać do jadranu to chyba nic złego.
Proszę nie oceniać ludzi jak się nie zna.

Nie przyszło bo coś wspominasz o dzieciach, noclegach i nabijaniu kosztów.
US na pewno sprawdzi czy byłeś sam, czy z rodziną.
Ile czasu zajęła Ci praca a ile wypoczynek. ale to Twoja prywatna sprawa.


A wracając do tematu o korkach to jak wygląda sytuacja w Polsce w okolicach Częstochowy i za?
Mocno się korkuje? Wyjeżdżamy w czwartek 26 lipca ok. 18ej z Łodzi i zastanawiam się czy szukać objazdu?
W zeszłym roku to był najgorszy odcinek do pokonania od Radomska pod zjazd na Pyrzowice jeden korek. Z tym iż jechaliśmy w piątek.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 21.06.2018 15:50

majkelfm napisał(a):Dwa tygodnie temu szutru nie było więcej niż ok. 1km. Nie mierzylem ale to była chwila.



Ok więc wracam przez Słowenię ... dam znać po powrocie jak poszło.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.06.2018 16:52

Pääkäyttäjä napisał(a):....
Aha, Czesi w artykule mówią, że z początkiem 2019 roku, Chorwacja ma być wreszcie w Schengen.

To wtedy wreszcie zobaczę słoweńska autostradę. :lol:
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 21.06.2018 16:56

Jeśli Cro wejdzie do schengen a autostradę mają dowieźć do granicy chyba na jesieni tego roku to ciekawe ile osób za rok zrezygnuje z objazdu.
Jakie będą tłumaczenia? Że boją się szybko jechać? Że nie chcą być za wcześnie? Że nie chcą jechać za krótko? :mrgreen:

Żartuję ;) Ale za rok jazda do Cro może być na serio szybsza i mniej problemowa.

Jedyne sensowną wypowiedź o omijaniu autoatrady w SLO słyszałem właśnie tutaj.
Ktoś pisał, że omija autostradę bo jeździł już tyle razy, że mu się znudziła :D No jeszcze jestem w stanie zrozumieć, że ktoś chce zboczyć by coś tam zwiedzić itp. Jednak jazda kilkanaście godzin, zwiedzanie i ponowna jazda to pozazdrościć kondycji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 556
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone