Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 17.06.2018 22:44

Z piątku na sobotę jechaliśmy z Warszawy do Chorwacji. Staliśmy przed Częstochową 30 minut i na jeziorze przed Milulovem 20 minut. Za Koziegłowami był korek, więc też pojechaliśmy w bok i przez Tarnowskie Góry wyjechaliśmy na A1.
Omijalismy również płatną autostradę w Słowenii. Za mostem w Ptuju skrecilismy w prawo i pojechaliśmy równolegle do autostrady do Podhlenika. Tam kończy się autostrada i kawałkami jedzie się po szutrze. Współczuję tym, co zapłacą i jeszcze przyjdzie im stać na granicy. My mieliśmy na granicy przed sobą ze 3 samochody (był piątek ok. północy). Cały Objazd od stacji benzynowej w Murfeld do bramek autostrady w G. Macelj zajął nam 1,5 godziny.
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 18.06.2018 00:09

Od Ptuj do granicy jechałeś wg. nawigacji czy na czuja? Jak wygląda objazd Lenart?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2018 01:04

Violette napisał(a):Z piątku na sobotę jechaliśmy z Warszawy do Chorwacji. Staliśmy przed Częstochową 30 minut i na jeziorze przed Milulovem 20 minut. Za Koziegłowami był korek, więc też pojechaliśmy w bok i przez Tarnowskie Góry wyjechaliśmy na A1.
Omijalismy również płatną autostradę w Słowenii. Za mostem w Ptuju skrecilismy w prawo i pojechaliśmy równolegle do autostrady do Podhlenika. Tam kończy się autostrada i kawałkami jedzie się po szutrze. Współczuję tym, co zapłacą i jeszcze przyjdzie im stać na granicy. My mieliśmy na granicy przed sobą ze 3 samochody (był piątek ok. północy). Cały Objazd od stacji benzynowej w Murfeld do bramek autostrady w G. Macelj zajął nam 1,5 godziny.


Autostradą przejechanie tego odcinka zajmuje niecałe 40 minut.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 18.06.2018 08:18

Mam pytanie odnośnie autostrady w Słowenii. Być może było mówione ale nie znalazłem - jak wygląda droga za Ptujem? Autostrada kończy sie jak zeszłym roku czy coś dalej pociągnęli?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 18.06.2018 08:42

CK-Kondi napisał(a):Mam pytanie odnośnie autostrady w Słowenii. Być może było mówione ale nie znalazłem - jak wygląda droga za Ptujem? Autostrada kończy sie jak zeszłym roku czy coś dalej pociągnęli?
Było mówione-pisane. Przekartkuj objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html#p1975987
i tu objazdy-autostrad-w-slowenii-dyskusja-t29291-2580.html#p1986123
corsarz
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 18.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) corsarz » 18.06.2018 09:20

Jechałem wczoraj (niedziela przed południem). Objazd przez Lenart jest dobrze oznaczony. Przejazd bez problemu, ruch niewielki. Za Ptujem droga dobra również bez problemu. Jedynie tuż przed granicą, na odcinku w budowie pył i nierówności.
Generalnie na objeździe MLP są po drodze dwa krótkie miejsca gdzie jest ruch wahadłowy.
Odcinek od Gornji Maceli do węzła Krapina jechałem starą (jak nowa) drogą wzdłuż autostrady, brak utrudnień.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.06.2018 09:44

wielbiciel napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja tam nie wiem, sam pierwszy raz przez Węgry pojadę, ale że od Wiednia będę pruł, to węgierskiej winietu nie kupuję, bo po co mi ona na te 20 km - jadę więc starym przejściem, bo nowe jest na autostradzie, z info o winiecie obowiązkowej na rampie wjazdowej.

Jadąc na stare przejście też masz płatny odcinek M70 więc albo boczną równoległą do "emki", albo na Lendava i Mursko Sredice.


Oczywiście, że pojadę równolegle do M70.

Mak1 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja tam nie wiem, sam pierwszy raz przez Węgry pojadę, ale że od Wiednia będę pruł, to węgierskiej winietu nie kupuję, bo po co mi ona na te 20 km - jadę więc starym przejściem, bo nowe jest na autostradzie, z info o winiecie obowiązkowej na rampie wjazdowej.

To właściwie jak będziesz przez te Węgry jechał?


Planuję tak.
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 18.06.2018 11:59

Witam

Jechał ktoś w ostatnim czasie Przez Słowacje i Węgry do Cro? z Polski płd-wsch.? google maps pokazuje jakieś roboty drogowe , coś poważnego?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2018 12:21

Jakby ktoś pytał, jak wygląda droga nr 9 przed przejściem granicznym w Macelj - za Cesta do Chorvatska 2018 - iDnes.cz:

I9-gruskovje.JPG

I9-gruskovje2.JPG

I9-gruskovje3.JPG


Ponadto, redaktorzy iDnes odradzają też jazdę przez Lenart i Ptuj oraz polecają jazdę przez Zavrč lub Varaždin.

lenart.JPG
Ostatnio edytowano 18.06.2018 19:20 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
500++
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) 500++ » 18.06.2018 13:45

prezesxxll napisał(a):Witam

Jechał ktoś w ostatnim czasie Przez Słowacje i Węgry do Cro? z Polski płd-wsch.? google maps pokazuje jakieś roboty drogowe , coś poważnego?

W piątek 15 z Lublina. Lekkie spowolnienie na obwodnicy Budapesztu, poza tym bez przeszkód. Piękna widokowo drogą z Zagrzebia do Rieki . Jechaliśmy wczesnym rankiem, zero ruchu, prędkość ok. 80 bo widoki takie, że szok. Uwaga na czających się Policjantów na motorach. Dwa razy widzieliśmy na parkingu, stali i patrzyli na samochody, gotowi na pogoń. Przejazd do Porecia szybko, sprawnie, średnie spalanie 5,7 [Sharan 1.9 tdi 5 osób załadowany na full].
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 18.06.2018 16:56

Pääkäyttäjä napisał(a):(...) Ponadto, redaktorzy iDnes odradzają też jazdę przez Lenart i Ptuj oraz jazdę przez Zavrč lub Varaždin


... zapewne za dnia, ale nie dla przejazdów "nocnych".
goldi11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldi11 » 19.06.2018 14:08

Mam pytanie o winietę na Węgry w przypadku jeśli jedziemy trasą 86, o tak: https://goo.gl/maps/kyUx9V4nZwx

Czy w takim przypadku można darować sobie winietę? nie wiem czy winiety na M86 i M70 są obowiązkowe?
Czytałem temat z opłatami i jest tam napisane że tylko kawałek M15 i M1 od granicy do zjazdu czy to na 86 czy na M85 jest obowiązek winiet. Jakie są wasze doświadczenia? Wykupienie Winiety to nie problem, ale jeśli można to sobie darować to....
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 19.06.2018 14:20

goldi11 napisał(a):Mam pytanie o winietę na Węgry w przypadku jeśli jedziemy trasą 86, o tak: https://goo.gl/maps/kyUx9V4nZwx

Czy w takim przypadku można darować sobie winietę? nie wiem czy winiety na M86 i M70 są obowiązkowe?
Czytałem temat z opłatami i jest tam napisane że tylko kawałek M15 i M1 od granicy do zjazdu czy to na 86 czy na M85 jest obowiązek winiet. Jakie są wasze doświadczenia? Wykupienie Winiety to nie problem, ale jeśli można to sobie darować to....

Jedziesz M85,M86 i M70-na tych drogach winieta wymagana. :D
goldi11
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldi11 » 19.06.2018 14:21

ok, dzięki za odpowiedz :)
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 19.06.2018 16:12

Jedziemy po raz 10, oczywiście śpimy po drodze ze względu na dzieci.
Zawsze jeździłem przez Graz i Mureck i tak się zastanawiam czy zna ktoś może inną trasę by nie nadkładać drogi.
Przykład omijając Graz
https://goo.gl/maps/nUKTbaD7qmp

A z tego samego miejsca do Mureck przez Graz jest czasowo kilka minut dłużej ale dwa razy dalej
https://goo.gl/maps/huEMQBrRbPT2

Jechał ktoś tak?

A w ogóle to po udostępnieniu obwodnicy Kłodzka z Wrocławia aż za Baśkę Vodę mamy tylko 1193km
https://goo.gl/maps/d75uB5UHFbq
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 554
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone