Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 12.06.2018 08:25

piotrulex napisał(a):
bledzik napisał(a): ... Co ciekawa fabryczna navi VW ( chyba od Here Drive ) pokazywała żebym jechał objazdami a ja głupi stwierdziłem że GM lepsze
To prawda, rok i dwa lata temu byłem właśnie VW z seryjną navi. Np. w Austrii coś tam chyba po radiu ściąga i świetnie przelicza pokazując natężenie, zatory, roboty, wypadki itd. Nadmienię, że w PL to nie działa a nawet jak dam jej neta to i tak głupoty pokazuje znacznie wydłużając czas jazdy i pokazując zatory, których nie ma ...


Mam w aucie nawigację Garmina, jest w niej ikonka z TMC (Traffic Message Channel)/ ale w Polsce jest nieaktywna. Za to już w Czechach zaświeciła się na zielono.

TMC niby miało u nas działać już od 2010 r., ale nie działa :roll:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.06.2018 09:32

piterkop napisał(a):Trasa: bielsko biala zwardoń bratyslawa gyor szombately lenti przejscie letenye i baska voda.


Jechaliście starym przejściem w Letenye, jak rozumiem? Jaka sytuacja na bramkach, sprawnie poszło?
piterkop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piterkop » 12.06.2018 09:38

Jechaliśmy nowym przejściem i z marszu bez kolejki zadnej, sprawdzenie dowodów i dalej na bramkach w cro tez zadnych kolejek
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.06.2018 09:43

A, no tak, bo od Gyor, to i tak mieliście winietu :)
piterkop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piterkop » 12.06.2018 09:48

Tak, winieta kupiona ale na prawde warto bo pieknie sie jedzie a później droga 86 też spoko nawierzchnia ale trzeba na zwierzęta uważać bo kilka sarenek mijaliśmy.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 12.06.2018 10:07

Czy ktoś ma info czy będzie/jest budowana autostrada na odcinku od Szombathely do Letenye?
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.06.2018 10:17

Marsallah napisał(a):
piterkop napisał(a):Trasa: bielsko biala zwardoń bratyslawa gyor szombately lenti przejscie letenye i baska voda.


Jechaliście starym przejściem w Letenye, jak rozumiem? Jaka sytuacja na bramkach, sprawnie poszło?


Właśnie, jak jest z tym przejściem ? na które lepieju jechać ? czy to może zależy od ruchu w danym dniu ?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.06.2018 10:23

Ja tam nie wiem, sam pierwszy raz przez Węgry pojadę, ale że od Wiednia będę pruł, to węgierskiej winietu nie kupuję, bo po co mi ona na te 20 km - jadę więc starym przejściem, bo nowe jest na autostradzie, z info o winiecie obowiązkowej na rampie wjazdowej.
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 12.06.2018 10:27

Marsallah napisał(a):Ja tam nie wiem, sam pierwszy raz przez Węgry pojadę, ale że od Wiednia będę pruł, to węgierskiej winietu nie kupuję, bo po co mi ona na te 20 km - jadę więc starym przejściem, bo nowe jest na autostradzie, z info o winiecie obowiązkowej na rampie wjazdowej.


Ok dzięki za info.No w Twoim wypadku faktycznie nie ma sensu. Ja winietę kupie bo przez Słowację i Węgry jadę, tak że pewnie jak nic się nie wydarzy to jednak nowym polecę. Zabawne bo nie mogę sobie przypomnieć, którym przejściem przejeżdżałem w tamtym roku ale też chyba nowym :lol:
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 12.06.2018 13:08

piterkop napisał(a):Tak, winieta kupiona ale na prawde warto bo pieknie sie jedzie a później droga 86 też spoko nawierzchnia ale trzeba na zwierzęta uważać bo kilka sarenek mijaliśmy.


W jakich godzinach przejeżdżałeś odcinek drogi 86. Pytam, ponieważ w tym roku też będę tą trasą jechał i zastanawiają mnie te sarenki. Czy stały przy drodze , czy tylko widziałeś ślady na drodze po nich. Ja w zeszłym roku jechałem w obie strony tą trasą, i zarówno w nocy jaki i o świcie ,żadnych zwierzątek przy drodze nie widziałem. Owszem na drodze było kilka śladów po spotkaniu z samochodem, ale nic żywego nie przebiegało.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 12.06.2018 14:06

Ja za to miałem przygodę z sarenkami na objeździe autostrady w Słowenii ( na odc. Mureck-Lenart), była to godz.22 we wrześniu... Nie polecam, miałem hamowanie max i puls chyba też max po tym spotkaniu.. Po tym stwierdziłem że żadnych bocznych dróg w nocy.. Ewentualne zdarzenie to koszt kilkudziesięciu-kilkuset winiet
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 12.06.2018 14:34

bledzik napisał(a):Ja za to miałem przygodę z sarenkami na objeździe autostrady w Słowenii ( na odc. Mureck-Lenart), była to godz.22 we wrześniu... Nie polecam, miałem hamowanie max i puls chyba też max po tym spotkaniu.. Po tym stwierdziłem że żadnych bocznych dróg w nocy.. Ewentualne zdarzenie to koszt kilkudziesięciu-kilkuset winiet

To chyba kolejny argument za jazdą autostradami :(
Minusem jazdy autostradą jest to, że w razie jakiejś stłuczki rzadko masz szansę gdzieś uciec na objazd. Stoisz i czekasz. Jednak bezpieczeństwo na autostradzie jest większe niż na lokalnych, leśnych drogach.
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 12.06.2018 19:21

Marcinusik napisał(a):
bledzik napisał(a):Ja za to miałem przygodę z sarenkami na objeździe autostrady w Słowenii ( na odc. Mureck-Lenart), była to godz.22 we wrześniu... Nie polecam, miałem hamowanie max i puls chyba też max po tym spotkaniu.. Po tym stwierdziłem że żadnych bocznych dróg w nocy.. Ewentualne zdarzenie to koszt kilkudziesięciu-kilkuset winiet

To chyba kolejny argument za jazdą autostradami :(
Minusem jazdy autostradą jest to, że w razie jakiejś stłuczki rzadko masz szansę gdzieś uciec na objazd. Stoisz i czekasz. Jednak bezpieczeństwo na autostradzie jest większe niż na lokalnych, leśnych drogach.


Panowie, jadąc "lokalsami", szczególnie w nocy, nic nie zwalnia Was/Nas z obowiązku przewidywania zwierzyny na trasie. No inaczej się nie da :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.06.2018 21:29

Marsallah napisał(a):Ja tam nie wiem, sam pierwszy raz przez Węgry pojadę, ale że od Wiednia będę pruł, to węgierskiej winietu nie kupuję, bo po co mi ona na te 20 km - jadę więc starym przejściem, bo nowe jest na autostradzie, z info o winiecie obowiązkowej na rampie wjazdowej.

Jadąc na stare przejście też masz płatny odcinek M70 więc albo boczną równoległą do "emki", albo na Lendava i Mursko Sredice.
piterkop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piterkop » 13.06.2018 07:20

zabekrafal napisał(a):
piterkop napisał(a):Tak, winieta kupiona ale na prawde warto bo pieknie sie jedzie a później droga 86 też spoko nawierzchnia ale trzeba na zwierzęta uważać bo kilka sarenek mijaliśmy.


W jakich godzinach przejeżdżałeś odcinek drogi 86. Pytam, ponieważ w tym roku też będę tą trasą jechał i zastanawiają mnie te sarenki. Czy stały przy drodze , czy tylko widziałeś ślady na drodze po nich. Ja w zeszłym roku jechałem w obie strony tą trasą, i zarówno w nocy jaki i o świcie ,żadnych zwierzątek przy drodze nie widziałem. Owszem na drodze było kilka śladów po spotkaniu z samochodem, ale nic żywego nie przebiegało.


Dokładnie to ciężko określić ale okolice 2-3 w nocy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 552
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone