Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 22.05.2018 22:43

Czesi są znani ze swoich remontów na drogach,więc jak na jakiś trafisz to... wahadełko lub mały korek.Na Węgrzech powinien być luz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2018 23:26

GOLDEN napisał(a):Czesi są znani ze swoich remontów na drogach,więc jak na jakiś trafisz to... wahadełko lub mały korek.Na Węgrzech powinien być luz.


Jedyne znane mi wahadła są na moście przez Nové Mlýny, w Znojmě i Olomouci ale te dwa ostatnie są w miescie... Widziałeś kiedyś wahadło na autostradzie? :mrgreen:
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 23.05.2018 11:22

Ponawiam. Czy w czerwcu też w soboty, na powrotach z okolic Splitu też się korkuje?? Czy w czerwcu też się korkuje?
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 23.05.2018 12:09

Tam tak zawsze przed sezonem? Czy na sezon Czesi też wszystko rozkopują 8O
Załączniki:
czechy.jpg
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.05.2018 12:16

Marcinusik napisał(a):Tam tak zawsze przed sezonem?

Tak, od kilku lat, jedynie co to część tych prac jest na łącznikach lub zjazdach nie na głównych ciągach.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.05.2018 12:19

dokładne miejsca remontów, oraz daty do kiedy będą przeprowadzane masz tutaj:

http://www.dopravniinfo.cz/
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 23.05.2018 15:44

Z 3 lata temu pod Brnem było wahadełko. W obie strony niestety, wracaliśmy przez Boboszów bo ile można stać na autostradzie
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 23.05.2018 16:23

Owszem było wahadło, ale w nocy nie było to odczuwalne aż tak mocno i chyba był to 2016 rok.
Wiem bo też wtedy jechałem, standardowo CZ, AU i objazd MLP.
W zeszłym roku, po mimo remontów w CZ i AU, jazda na noc z piątku na sobotę płynna.
W tym roku jedziemy tak samo z tym iż z czwartku na piątek.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2018 18:47

Marcinusik napisał(a):Tam tak zawsze przed sezonem? Czy na sezon Czesi też wszystko rozkopują 8O


To są zwykłe roboty utrzymaniowe, z reguły z prędkością do 80 km/h, często zachowane po dwa pasy ruchu w obie strony.

Marcinusik napisał(a):Tam tak zawsze przed sezonem? Czy na sezon Czesi też wszystko rozkopują 8O


No właśnie, to było trzy lata temu a w Brnie teraz to się więcej dzieje w mieście jak na głównych trasach.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.05.2018 19:46

Uwaga dla tych co zamierzają jechać A4 na odcinku Wrocław-Gliwice (tu zjazd na A1) w okresie czerwca to pragnę poinformować, że trwa remont północnej nitki A4 na wysokości Krapkowic i w piątkowe popołudnia do późnego wieczora tworzy się korek na ok.1,5-2h. Taki stan rzeczy ma być do końca czerwca, od września będzie druga nitka (południowa) w remoncie na tym samym odcinku.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2018 20:04

wielbiciel napisał(a):Uwaga dla tych co zamierzają jechać A4 na odcinku Wrocław-Gliwice (tu zjazd na A1) w okresie czerwca to pragnę poinformować, że trwa remont północnej nitki A4 na wysokości Krapkowic i w piątkowe popołudnia do późnego wieczora tworzy się korek na ok.1,5-2h. Taki stan rzeczy ma być do końca czerwca, od września będzie druga nitka (południowa) w remoncie na tym samym odcinku.

Pisałem o tym w innym temacie, w ubiegły piątek była masakra :? Do domu zjeżdżam na Krapkowice i objechałem ten odcinek tak: https://goo.gl/maps/CwY64PmQdyp Według GM zaoszczędziłem 51 minut. :wink:
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 26.05.2018 14:41

Co do samego przejścia granicznego w Macelj/ Gruskovje to GM wskazuje na duże zatwardzenie:
Granica Macelj.jpg
i tak jest od ok. 2h.
Natomiast kamerki z Hakmap.hr wskazują co innego
Granica Slo-Hr.png
:?:

I komu tutaj wierzyć?
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.05.2018 20:38

dids76 napisał(a):Pisałem o tym w innym temacie, w ubiegły piątek była masakra :? Do domu zjeżdżam na Krapkowice i objechałem ten odcinek tak: https://goo.gl/maps/CwY64PmQdyp Według GM zaoszczędziłem 51 minut. :wink:


Planuje w czwartek jechać tamtędy w godzinyach przedpołudniowych. Jest ryzyko, że będzie stanie?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.05.2018 20:48

toomas napisał(a):
dids76 napisał(a):Pisałem o tym w innym temacie, w ubiegły piątek była masakra :? Do domu zjeżdżam na Krapkowice i objechałem ten odcinek tak: https://goo.gl/maps/CwY64PmQdyp Według GM zaoszczędziłem 51 minut. :wink:


Planuje w czwartek jechać tamtędy w godzinyach przedpołudniowych. Jest ryzyko, że będzie stanie?

W który czwartek, najbliższy, to jest wolny więc tira nie spotkasz, jeżeli w czerwcu to może być z małym spowolnieniem, jak w lipcu lub sierpniu to robót brak.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 26.05.2018 21:00

Tak w najbliższy czwartek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 544
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone