Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2018 07:30

Robert72 napisał(a):Witam
W tym roku znowu po raz 5 Chorwacja, tym razem Rovinij. Mam pytanie o drogę do bardziej doświadczonych. Planuję jechać tradycyjnie Pl-Cz-A a dalej Słowenia Maribor-Liubliana i dalej na Koper autostradą.


I tego się trzymaj ;) Raz jechałem przez Maribor i Lublanę, innym razem do Słowenii wjechałem od strony Klagenfurtu i dalej Lublana i Postojna.

Słyszałem też , że jeżdżą objazdem MLP i dalej na Rjekę. Ale licząc autostradę w Cro to wychodzi na to samo co autostrada w Slo a droga krótsza i lepsza . Jak WY jeździcie. Dziękuję za info


To jest przynajmniej 100 km różnicy a także więcej za opłaty drogowe.
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 20.03.2018 16:16

Dziękuję za podpowiedź. Już nie mogę doczekać się drogi
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 20.03.2018 18:47

Witaj w klubie :D
ed 23
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 11.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ed 23 » 24.03.2018 21:45

Witaj Trzymaj się autostrady w Słowenii ,po drodze można zwiedzić Postojną Jamę Polecam.
magnyc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) magnyc » 27.03.2018 09:03

Robert72 napisał(a):Dziękuję za podpowiedź. Już nie mogę doczekać się drogi


Uważaj na korek w Koper na zjeździe w E751. W lipcową sobotę 2015 postałem tam 2,5 godziny w upale 40 St C :mrgreen: . Ponoć to częsta przypadłość tamtej trasy, są gdzieś tu tematy jak to ominąć.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 27.03.2018 09:17

magnyc napisał(a):
Robert72 napisał(a):Dziękuję za podpowiedź. Już nie mogę doczekać się drogi


Uważaj na korek w Koper na zjeździe w E751. W lipcową sobotę 2015 postałem tam 2,5 godziny w upale 40 St C :mrgreen: . Ponoć to częsta przypadłość tamtej trasy, są gdzieś tu tematy jak to ominąć.

Śledzić informacje na bieżąco i ewentualnie odbić wcześniej na przejście graniczne Socerga/Buzet.
Jest o tym w bieżącym wątku oraz tutaj.
St.Witch
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) St.Witch » 11.04.2018 21:31

Jako ze wielu z nas jedzie przez Regensburg ,na Passau itd. to warto moze wiedziec (o ile ktos juz nie wspomnial) ze trwa przebudowa / rozbudowa autostrady A 3 na odcinku Regensburg - Rosenhof. Juz teraz sa spore utrudnienia ,a to dopiero poczatek..
Dodatkowo podczas trzech weekendow w nocy ( od 20.00 do 14.00 nast.dnia ) 14/15 .04 ; 16/17 .06 i 21/22.07 odcinek
Regensburg Universität - Rosenhof bedzie zamkniety.
Wprawdzie podczas przebudowy nadal czynne beda cztery pasy, jednakze zwezone i oczywiscie bedzie ograniczenie do 80 km/h .
Podaje link (po niemiecku) :
https://www.mittelbayerische.de/region/ ... 07358.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.04.2018 20:49

Jak uniknąć korków? To pytanie zadaję sobie przed każdym wylotem w dłuższą trasę, tym razem też.
Mam plan wyjechać do Bibinje w niedzielę, pod koniec września, o szóstej rano z domu (mogę wyjechać wcześniej, tylko wtedy ok. 14-stej miałabym kryzys drzemkowy). Przez Wiedeń planuję przejechać ok. 10-tej, 11-stej, na granicy SLO/HR chciałabym być po południu; ok. 15.00. Wydaje mi się, że jeśli to tak zrobię to drogi będą puste. Pod koniec września nie ma takiej zależności od zmiany turnusów, że trzeba koniecznie się wstrzelić w sobotę - większość kwater już jest wolna o tej porze, choć w tym roku nie jadę w ciemno.
Powrót planuję we wtorek lub środę tydzień później, z wyjazdem o 7.00 lub 8.00 (bez spiny), z granicą ok. południa; boję się, że trafię na korki w Wiedniu, bo powinnam tam dojechać w godzinach szczytu, a w domu pojawić się ok. 22.00, 23.00.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 12.04.2018 21:04

We wrześniu nie powinno być większego ruchu w niedzielny poranek. W drodze powrotnej możecie się naciąć na popołudniowy szczyt w Wiedniu. Chociaż kilka razy wracając byłem ok 17-18 w Wiedniu i mimo że było "ciasno" w korku nie stałem. Stałem natomiast w ubiegłym roku w niedzielę ok godz. 21, bo akurat była zmiana organizacji ruchu związana z przebudową :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2018 16:18

dids76 napisał(a):We wrześniu nie powinno być większego ruchu w niedzielny poranek. W drodze powrotnej możecie się naciąć na popołudniowy szczyt w Wiedniu. Chociaż kilka razy wracając byłem ok 17-18 w Wiedniu i mimo że było "ciasno" w korku nie stałem. Stałem natomiast w ubiegłym roku w niedzielę ok godz. 21, bo akurat była zmiana organizacji ruchu związana z przebudową :wink:



Aha, spoko, rozumiem, dzięki :)
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 14.04.2018 23:05

Jadąc przez Wiedeń w tamtą stronę ok ale z powrotem zawsze jakiś problem a jadę na Znojmo i zawsze mi się wydaje że wracam inna drogą. A może mi się wydaje :D
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 15.04.2018 22:59

Mak1 napisał(a):Jadąc przez Wiedeń w tamtą stronę ok ale z powrotem zawsze jakiś problem a jadę na Znojmo i zawsze mi się wydaje że wracam inna drogą. A może mi się wydaje :D

Grunt, że wracasz do domu :mrgreen:
Poza tym-zawsze możesz wytyczyć trasę w nawigacji i bez obaw o błądzenie przejechać przez Wiedeń i dotrzeć do wyjazdu w kierunku Znojma ;) ale to może popsuć zabawę związaną z wyjazdem wakacyjnym ;)
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 20.04.2018 06:07

Dla tych co jeszcze nie wiedzą w tym roku można kupić winietę na Austrię elektronicznie w postaci e-winiety bez konieczności naklejania na szybę( np.tak jak na Węgrzech). Ale jest warunek by nabyć taką e-winiete na 18 dni przed wyjazdem ma to związek z możliwością zwrotu towaru zakupionego przez internet do 14 dni. Tu więcej info https://www.asfinag.at/maut-vignette/vi ... -vignette/ Niestety Czesi jeszcze nie zdecydowali się na takie rozwiązanie.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 20.04.2018 08:57

A jak oceniacie sobotni wyjazd 28.04 w kierunku Klagenfurtu, Villach i Wenecji? Są jakieś newralgiczne punkty powodujące zatwardzenie... w ruchu drogowym oczywiście
martinb33
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 29.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) martinb33 » 20.04.2018 10:43

31 Sierpnia Piątek wyjazd do Cro przez Słowacje i Wegry. Dopiero po fakcie dotarło do mnie że w ogóle nie pomyślałem o korkach i że piątek popołudniu to kiepski moment jeśli chodzi o jazde.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 536
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone