Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 24.07.2017 19:01

1arek11 napisał(a):Witam, dla informacji opiszę mój dojazd do Primosten trasa z Kalisza.
Wyjazd około 14:00 w sobotę, po drodze przystanek w Tarnowski Górach w KFC na kurczaka.
Granica czeska bez niespodzianek, przejazd przez Czechy bez korków (tylko między Ostrawa a Ołomuńcem spotkała nas burza). Zwężenia drogi (z powodu remontów) przejechane płynnie; Brno bylem około 20:00 bez przeszkód, następnie granica austriacka (za Mikulov) godzina 21:00 przystanek na zakup winiety i dalej w drogę. Wiedeń znów zwężenia ale bez przeszkód (coś około 22:00), za Wiedniem na krętym fragmencie autostrady znów burza - ale przejechany sprawnie. W Grazu zameldowaliśmy się coś około 23:40 i spanko do 3:00. Tankowanie na stacji w Graz (obok Mc Donald - disel 0,975 eur/litr) i jazda na Słowenię. Objazd przez Mureck, Lenart, Ptuj bardzo sprawny. No i Ptuj- ślimak - KOREK około 5:30 - stracone 25 minut i powoli powoli do granicy. W Macelj (6:30) sprawnie, Zagrzeb - sprawnie i dopiero na wysokości Karlovac korek na około 1 godzinę (pierwszy raz w niedzielę taki korek w kierunku wczasowym). Dalej bez niespodzianek i w Primosten zameldowaliśmy się około 11:45 - gdzie przywitano nas Rakiją.


Witam
Ja również startuję z Kalisz w najbliższą sobotę. Planuję wyjazd około 11tej. Mam nadzieję, że jazda również będzie przebiegać bezproblemowo. Jedynie podejmę decyzję czy jechać na Macelj czy na Cvetlin. Pozdrawiam i miłego wypoczynku
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 24.07.2017 19:34

@jasq5 gdzie nocowaliście w Graz? Ja wyruszam w sobotę o 16-ej z Poznania ,ta sama trasa, mam nadzieję że równie sprawnie mi to pójdzie:)
Pozdrawiam
jacq5
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacq5 » 24.07.2017 20:09

alladyn98 napisał(a):@jasq5 gdzie nocowaliście w Graz? Ja wyruszam w sobotę o 16-ej z Poznania ,ta sama trasa, mam nadzieję że równie sprawnie mi to pójdzie:)
Pozdrawiam


Pytanie o nocleg chyba do 1arek11 :D Ja w tą stronę jadę bez noclegu. W powrotnej planuję nocleg 80 km przed Wiedniem.
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 24.07.2017 20:56

Tak:) przepraszam to pytanie miało być skierowane do @1arek11. Wybacz @jacq5 i dziękuję za Twoją odpowiedź.
Pozdrawiam
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 24.07.2017 21:45

My startujemy z Leszna w poniedziałek nad ranem ( około 4.00) rozważam albo Macelj, albo Cvetlin, zobaczę zapis z kamer i zdecyduję. Co do noclegów to korzystałem kiedyś z hotelu w Kalsdorf pod Grazem, ale nie polecam. Brak klimy dobija, bo to stoi w środku pola. Gorąco jak w piekle, a otwarte okna = hałas, bo nocą często podbijają tam pełne autokary. W tym roku lecę ,,na raz'' bez spania.
tyger
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyger » 24.07.2017 22:15

Jeżeli jedziecie 31 lipca z Leszna to ja zgłaszam ze w tym dniu ja też startuje z Polkowic. Godziny jeszcze nie ustalił ale coś tak między 4 a 7. Jak by co to do zobaczenia na trasie.
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 24.07.2017 22:25

Tak, startujemy w poniedziałek o świcie, około 4.00 chcę wylecieć z Leszna. Jadę na Wrocław, Gliwice, Ostravę, Brzecław i potem już na gorąco będę oceniał jaka opcja na granicę SLO CRO.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 25.07.2017 07:55

Marko66 napisał(a):Kamerka nie ogranie - to się zgadza, ale na stronie HAK.HR jest jeszcze informacja o czasach oczekiwania na głównych przejściach granicznych i można podglądnąć "zagęszczenie" ruchu wg mapy google i wtedy jest łatwiej podejmować decyzje :)


Poza info i kamerkami z Hak.hr jest jeszcze dostęp do kamer na trasy w Słowenii Dars.si - tam masz m.in. 3 kamery na odcinku do Macelj. :hut:
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 25.07.2017 11:38

Witam
Ostatnio zauwazyłem że Google proponuje taki objazd przejścia granicznego. Przy dużym korku mogłoby to być sensowne. Czy ktoś z was tego próbował?

Link do mapy

Obrazek
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 25.07.2017 11:49

To niestety tylko na mapie googla jest mozliwe
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 25.07.2017 12:53

Dracro napisał(a):Witam
Ostatnio zauwazyłem że Google proponuje taki objazd przejścia granicznego. Przy dużym korku mogłoby to być sensowne. Czy ktoś z was tego próbował?

Link do mapy

Obrazek

Droga dla twardzieli :mrgreen:
majkelfm
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 16.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkelfm » 25.07.2017 13:02

krutom napisał(a):Droga dla twardzieli :mrgreen:


Dodatkowo zakończona płotkiem, spod którego należy zawrócić. Jak wracałem z Cro i stałem godzinę na granicy to widziałem, "twardzieli" którzy próbowali się przedostać przez teren budowy a potem ze spuszczonym nosem (i pewnie wysokim ciśnieniem) zawracali z powrotem...
bonek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonek » 25.07.2017 13:16

Dwa pytania,

Jakie ograniczenia są w Wiedniu przez roboty drogowe ? Strzelam że więcej niż 60 się nie pojedzie, ale jak ktoś jechał to fajnie było by wiedzieć.

Drugie pytanie.
Znajomi jechali teraz objazdem przez Ptuj i nie mogli wjechać na drogę główną do Macelj. Ponoć przejechali 3 wjazdy dalej, bo Policja stała i pilnowała tych wjazdów.

To normalne, czy to takie jednorazowe? Bo rozumie że blokują drogę przez budowę Autostrady, ale nikt z was nie pisał o blokowaniu wjazdów na tą drogę, dlatego się dziwie.
krystian186
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 27.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian186 » 25.07.2017 15:55

Wjeżdżaliśmy w zeszły czwartek przejściem Kasztel do Cro. Godzina 12 w południe 10 min. Korka. Dawajcie dow. Osob. Jest szybciej. Paszporty lubią sprawdzać i bić pieczątki. W drugą stronę korek do autostrady.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 25.07.2017 19:29

Dracro napisał(a):Witam
Ostatnio zauwazyłem że Google proponuje taki objazd przejścia granicznego. Przy dużym korku mogłoby to być sensowne. Czy ktoś z was tego próbował?


Nie da się! Zakaz!

https://goo.gl/maps/8Wwqv38yRQQ2
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 505
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone