Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gonecik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonecik » 23.07.2017 17:12

gertstary1 napisał(a):Witajcie,opisze na szybko nasza trase,sorki jak jakis błąd popełnie,jade z pamieci na pamieć :) jechaliśmy z Piły,obwodnica Poznania,na Wrocław-tam obwodnicą i dalej na Kłodzko,Miedzylesie i Boboszów,wjazd do CZ kierunek na Lanskroun,potem Svitawy i Brno- w Brnie lecimy przez miasto i zakupy PIIWOOOO :) z Brna boczna droga na Breclav i dalej już Słowacja przez Malacky,Stupava=tanie tankowanie lpg i dalej przez Bratysławe,jedzie sie cały czas prosto,przez całe miasto,bez korków i stania,Węgry to kierunek na Rajka,Mosonmagyarovar i wjazd na droge 86 i tak przez całe Węgry,wylot na Słowenie w Lenti,tam od razu na Lednave w lewo na 1 rondzie,z Lenti na Mursko sredisce i wjeżdzam do CRO bez korków,dalej Cakovec,Varazdin i kierunek Zagrzeb,my lecimy przez miasto bo zakupy 1 i wymiana kasy w banku,odbijamy na Karlovac na droge nr 1 i tak zwiedzamy interior przez Slunj,Plitvickie jezera,potem w Gracac odbijamy na 27 i już szybciutko nad Adriatyk ,czego i wam życze,czas....ze wszystkimi postojami,kilka godzin snu,tankowanie,jedzenie,ostatnie zakupy jechałem ostatnio 24 godziny ,ale było puściutko,zero korków,zero płacenia,jechałem troszke powyżej przepisowo,koło 100 km.h ,mam nadzieje ze komuś sie przyda moje pisanie,za rok 6 wyjazd i droga identyczna,wiem już nawet gdzie drogi policja pilnuje :)


To gdzie trzeba uważać na policję ? :lol: Bo trasa bardzo ciekawa i właśnie pomieszałeś mi trochę w prawie zaplanowanej jeździe :wink:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 23.07.2017 17:36

jeck napisał(a):
10.40 byliśmy w Gażenicy.
.


Gdzie jest Gażenica?
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 23.07.2017 17:59

ech miałem dzisiaj sprawdzić natężenie ruchu o 9 i co? zaspałem :(
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.07.2017 18:09

lakizak napisał(a):ech miałem dzisiaj sprawdzić natężenie ruchu o 9 i co? zaspałem :(

Chociaż się wyspałeś, a tak byś się tylko wqrwiał :oczko_usmiech: :mrgreen:
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 23.07.2017 18:14

Jackar napisał(a):
jeck napisał(a):
10.40 byliśmy w Gażenicy.
.


Gdzie jest Gażenica?

To jest port promowy w Zadarze :). Uruchomili przed sezonem 2016. Przedtem odpływano się ze Starego Zadaru.
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 23.07.2017 18:16

dids76 napisał(a):
lakizak napisał(a):ech miałem dzisiaj sprawdzić natężenie ruchu o 9 i co? zaspałem :(

Chociaż się wyspałeś, a tak byś się tylko wqrwiał :oczko_usmiech: :mrgreen:


Czyli chyba mnie namówiłeś na 690.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2017 19:55

Jeśli chodzi o kontrole i policje....moje doświadczenia.... Czechy spokój,Słowacja przepisowo bo nie lubią obcokrajowców ale nigdy nie miałem kontroli,Wegry w tym roku dmuchałem bo piątek wieczór i pan sie nudził,z daleka nie widział kto,myślał ze miejscowy i zatrzymał,tylko dmuchanie bez dokumentów itp,zobaczył ,ze Polak,życzył szerokiej drogi , na granicy Słowenskiej kiedyś mnie celnicy w nocy ścigali,zabładziłem i jechałem jakimiś wiochami i ciekawi byli,sprawdzenie,pytanie dokąd,pokazali droge i koniec,jadąc moją trasa uważać w Chorwacji...za każdym razem jak jechaliśmy stał patrol i łapali w okolicach jak dobrze pamietam Goricica , potem droga z Karlovac na Rijeke droga nr 3 pilowac sie w okolicach skrzyżowan z autostradą,potem miasto Delnice i okolice,ale to juz dla jadących do Rijeki,na Kvarner,acha miejscowosć Gracac,tam odbija sie z drogi 1 na 27 na Zadar i Szybenik,zawsze policjanci z radarem , no i mój sposób na mandaty...starać sie nie przekraczać predkości wiecej niz o 10km/h wtedy sie nie opłaca zatrzymywać,jedynie nie byłem świety na Wegrzech,na niektórych wioskach jest ograniczenie 30,tam miałem 60 :) ale to już prawie noc była
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 23.07.2017 20:34

Lučko po 7 rano luz.Po 5 rano na granicy w Macelj pokazywało mi godzinę stania.Pojechałem na Cvetlin i Krapinę(jechałem sam)-pusto.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.07.2017 23:27

gonecik napisał(a):To gdzie trzeba uważać na policję ? :lol:

Wszędzie, i nie ze względu na policję... :idea:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 23.07.2017 23:53

Na Węgrzech stał fotoradar na ograniczeniu 50 albo 70, środek pola, ładna prosta. Jakoś za Repcelakiem na starej 86.
tapczan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tapczan » 24.07.2017 09:51

Witam
Przedwczoraj (sobota) wracalem ok 23.00 przez przejscie graniczne w Macelj czy jakos tak. Wyjazd z Chorwacji bez problemu, a w strone Chorwacji korek na kilka km (klika godzin stania). Lepiej przez Cvetlin, choc w inne dni pewnie jest lepiej Tam w sobote tydzien temu kolo 10.00 tylko dwa auta.
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 24.07.2017 11:03

tapczan napisał(a):Witam
Przedwczoraj (sobota) wracalem ok 23.00 przez przejscie graniczne w Macelj czy jakos tak. Wyjazd z Chorwacji bez problemu, a w strone Chorwacji korek na kilka km (klika godzin stania). Lepiej przez Cvetlin, choc w inne dni pewnie jest lepiej Tam w sobote tydzien temu kolo 10.00 tylko dwa auta.


Dobrym pomysłem jest info z forum.
Jedziesz do Cro trasą Czechy,Austria, Słowenia jesteś w Ptuj zerkaj na kamerki Hak i Dars.
Jak jest grubo to jedziesz na inne przejście i omijasz Macelj :)
tapczan
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tapczan » 24.07.2017 14:14

kamerka tego korka nie ogarnie. ok 10 minut zajelo mi przejechanie obok niego. Ale pomysl dobry, bo cos napewno sie dowiemy
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 24.07.2017 14:20

Kamerka nie ogranie - to się zgadza, ale na stronie HAK.HR jest jeszcze informacja o czasach oczekiwania na głównych przejściach granicznych i można podglądnąć "zagęszczenie" ruchu wg mapy google i wtedy jest łatwiej podejmować decyzje :)
1arek11
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 15.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1arek11 » 24.07.2017 19:18

Witam, dla informacji opiszę mój dojazd do Primosten trasa z Kalisza.
Wyjazd około 14:00 w sobotę, po drodze przystanek w Tarnowski Górach w KFC na kurczaka.
Granica czeska bez niespodzianek, przejazd przez Czechy bez korków (tylko między Ostrawa a Ołomuńcem spotkała nas burza). Zwężenia drogi (z powodu remontów) przejechane płynnie; Brno bylem około 20:00 bez przeszkód, następnie granica austriacka (za Mikulov) godzina 21:00 przystanek na zakup winiety i dalej w drogę. Wiedeń znów zwężenia ale bez przeszkód (coś około 22:00), za Wiedniem na krętym fragmencie autostrady znów burza - ale przejechany sprawnie. W Grazu zameldowaliśmy się coś około 23:40 i spanko do 3:00. Tankowanie na stacji w Graz (obok Mc Donald - disel 0,975 eur/litr) i jazda na Słowenię. Objazd przez Mureck, Lenart, Ptuj bardzo sprawny. No i Ptuj- ślimak - KOREK około 5:30 - stracone 25 minut i powoli powoli do granicy. W Macelj (6:30) sprawnie, Zagrzeb - sprawnie i dopiero na wysokości Karlovac korek na około 1 godzinę (pierwszy raz w niedzielę taki korek w kierunku wczasowym). Dalej bez niespodzianek i w Primosten zameldowaliśmy się około 11:45 - gdzie przywitano nas Rakiją.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 504
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone