Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jeck
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 09.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeck » 23.07.2017 07:25

Witam. W tym roku byłem zmuszony jechać w sobotę 22.07. W związku z tym postanowiłem być na granicy SLO CRO około 5 rano.

I tak: Wyjazd z Polski o 20 - Gorzyczki
22.15 Mikulov raczej spokojnie tylko zauważyłem juz spory ruch. Brno i Ołomomuniec bez korków.
23.30 Wiedeń gęsto ale płynnie 80km/h. Przez całą Austrię spory ruch ale też płynnie
3.30 wjazd do SLO przez Mureck i oczywiście MLP
4.40 Cvetlin - jechałem tedy I-y raz i super. Bylem 4 w kolejce. (Do tej pory jeździłem przez Rogatec jak były korki w Macelj- dużo dalej ).
-- przed Zagrzebiem na stacji spotkałem ludzi z którymi tankowalismy w Mikulovie, jechAli tak jak my, ale "szwagier " jechał przez Ptuj i wielki korek, i musiał płacić za Autostradę.... tak rodzą się plotki
6.00 zjazd z autostrady przed Zagrzebiem i omijam Zagrzeb i Lučko Karlovacko cestą. W Jastrebarsko wjeżdżam na A2 i długa. W gęstym sobotnim ruchu jedziemy aź do 25 km przed Sv. Rok. Tam 2 wypadki i stoimy ok. 1.5h potem ok.50km/h do tunelu. Potem już luźno.
10.40 byliśmy w Gażenicy.

Jechałem wg przepisów. Max 120-130 km/h. Kilka postojów na drzemki, tankowania i inne siusiu.

Wnioski z wczorajszego dnia. Jeśli musisz jechać w sobotę, to jak najszybciej (hehe, oczywiscie chodziło i o jak najwcześniej :lol: ) bądź na SLO- CRO i omiń Macelj i Zagrzeb. Dawno nie jechałem w sobotę i zauważyłem, że bardzo duży ruch jest już od Polski aż do końca naszej podróży.

A teraz już tylko laba przez 2 tygodnie.. :D Wracam na szczęście nie w sobotę.
A wszystkim życzę szerokiej drogi ..
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 23.07.2017 08:13

dzięki za info @jeck
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 23.07.2017 08:52

Droga do Chorwacji minęła mi całkiem bezproblemowo, poza tym, że zwężka w Wiedniu do jednego pasa może budzić przerażenie. Wiedziałem o niej ale nie miałem pojęcia że tyle tirów tam może stać. Mnie na szczęście udało się objechać.
Zastanawiam się jednak co w powrocie. Będę w Wiedniu w czwartek około godziny 20. Omijać Wiedeń czy o tej godzinie już można zaryzykować? Wiadomo, że pustek jeszcze nie będzie ale może już płynnie pójdzie?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 23.07.2017 09:29

Koenig napisał(a): Mnie na szczęście udało się objechać.


jak objechałeś?
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 23.07.2017 09:39

alladyn98 napisał(a):@miromir nie zły czas.Ja wyruszam za tydzień z wlkp , też bym chciał uzyskać taki czas:)



uratowało nas śledzenie sytuacji na bieżąco i zjazdy na omijanie korków w miarę wcześniej niż juz w nich stanie
gonecik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonecik » 23.07.2017 09:44

gertstary1 napisał(a):Ja już po urlopie,wrocilismy 10 dni temu ,po raz 5 jechalismy z Wielkopolski przez Czechy,Slowacje,Wegry bez winietek,spokojnie -nie pamietam korka,w tym roku miałem stracha ze staniem na granicy SLO-CRO ,wjeżdzalismy przez Mursko Sredisce,stania 15 min,wracalismy przez Austrie-autostrada,kraj ładny,ale wole swoja sprawdzona trase,wiem gdzie tankowac lpg,Bratysławe przejechalem w 15 min,86 na Wegrzech mocno wyremontowana -to jest moja droga do CRO :) ,bede ja polecał,jesli ktoś sie nie śpieszy wrecz idealna,najgorszy kawałek to Wrocław-Boboszów :) ,jeśli sa pytania,pisać,pomoge i drogi nad Adriatyk bez stania w korkach życze



Witam jedziemy z Wrześni, czy mógłbyś podać dokładną trasę najlepiej zdjęcie jak jechaliście do Chorwacji i ile czasu wam to zajęło?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 23.07.2017 10:19

Też jedziemy przez Słowację Węgry od lat. Fakt że trzeba się trochę mulić na Słowacji ale jak we wcześniej opisanym poście nam też ta droga bardziej leży. Raz tylko jechaliśmy przez Czechy, Austrię i Słowenię nie przypadła nam droga do gustu. Szybsza ale dłuższa.
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 23.07.2017 10:22

@gonecik , też byłbym zainteresowany opisem trasy .
Pozdrawiam
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 23.07.2017 12:00

Koenig, jak objechałeś Wiedeń?
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 23.07.2017 13:31

właśnie, niech ktoś opisze jak objechać roboty drogowe w Wiedniu

edit: chyba nie ma co panikować, na teraz jest to 7 minut

Obrazek
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2017 14:32

Witajcie,opisze na szybko nasza trase,sorki jak jakis błąd popełnie,jade z pamieci na pamieć :) jechaliśmy z Piły,obwodnica Poznania,na Wrocław-tam obwodnicą i dalej na Kłodzko,Miedzylesie i Boboszów,wjazd do CZ kierunek na Lanskroun,potem Svitawy i Brno- w Brnie lecimy przez miasto i zakupy PIIWOOOO :) z Brna boczna droga na Breclav i dalej już Słowacja przez Malacky,Stupava=tanie tankowanie lpg i dalej przez Bratysławe,jedzie sie cały czas prosto,przez całe miasto,bez korków i stania,Węgry to kierunek na Rajka,Mosonmagyarovar i wjazd na droge 86 i tak przez całe Węgry,wylot na Słowenie w Lenti,tam od razu na Lednave w lewo na 1 rondzie,z Lenti na Mursko sredisce i wjeżdzam do CRO bez korków,dalej Cakovec,Varazdin i kierunek Zagrzeb,my lecimy przez miasto bo zakupy 1 i wymiana kasy w banku,odbijamy na Karlovac na droge nr 1 i tak zwiedzamy interior przez Slunj,Plitvickie jezera,potem w Gracac odbijamy na 27 i już szybciutko nad Adriatyk ,czego i wam życze,czas....ze wszystkimi postojami,kilka godzin snu,tankowanie,jedzenie,ostatnie zakupy jechałem ostatnio 24 godziny ,ale było puściutko,zero korków,zero płacenia,jechałem troszke powyżej przepisowo,koło 100 km.h ,mam nadzieje ze komuś sie przyda moje pisanie,za rok 6 wyjazd i droga identyczna,wiem już nawet gdzie drogi policja pilnuje :)
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 23.07.2017 15:19

to znaczy nigdzie za autostrady nie płaciłeś?
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2017 15:29

Nigdzie nie płaciłem za autostrade,omijałem wszystkie odcinki płatne,wole te pln wydać na przyjemnosci a i tak jade z predkosciami 90-100 km/h wiec bez sensu blokować innym jazde,do tego u mnie urlop zaczyna sie od zamkniecia drzwi auta pod domem,cała podróz to przygoda i zabawa i tak już 5 razy ... Trpanj 2013,Orebic 2014,Kraljevica 2015,kraljevica 2016,Szybenik-Zadar 2017 , pozdrawiam
magos
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 16.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magos » 23.07.2017 15:40

Napisz jeszcze w jaki dzień tygodnia jechałeś?Do jakiej miejscowości w Chorwacji i ile godzin Ci jazda zajęła, bez postojów?
Ciekawa alternatywa dla mnie.Nawet nie chodzi o oszczędności, tylko ja nie lubię jechać autostradą.Jedziemy z Wrocławia do Rogoznicy, z jednym postojem. Planowałam w Słowenii, ale mogą być Węgry.
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 23.07.2017 16:43

Wszystkie miejscowosci podałem post wyzej,teraz jechaliśmy 24godziny,najdłuzej do Orebicia chyba 36 godzin to było 1750 km,ale z przerwami na spanie,kąpanie,zakupy-po prostu wakacje,spanie w aucie,mamy t4 caravelle to jest wygodnie,teraz mieliśmy nocleg w okolicach Szombathely na Wegrzech,ale wole w busie,wieksza niezależność.Wyjazd do CRO we czwartek lub piątek rano,by na granicy być nad ranem lub rano,tak max 7,wtedy sa pustki,lepiej wyjedżać we czwartek tak zrobiliśmy 4 razy,w piątek ( a tak jechaliśmy w tym roku ) jak pojedziesz nadziejesz sie w sobote na miejscowych jadących nad morze,Czechów,Wegrów no i naszych :) choć jadac bocznymi nie jest żle,wszyscy wala na autostrady,wyjazd każdy dzień dobry,byle nie niedziela-wszyscy wracają
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 503
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone