Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Uriel
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uriel » 22.07.2017 12:36

Prośba o radę, jutro (niedziela) ok 04.00 rano będę wjeżdżał do Cro od strony Ptuj jechać na Gornji Macelj czy kierować się na Cvetlin.
Pierwszy raz w weekend będę wjeżdżał do Cro i zważywszy na porę dnia (lub wczesnego poranka :D ) wolałbym uniknąć dłuższego postoju na granicy
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 22.07.2017 13:17

Jedź normalnie, będzie luz.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2017 13:49

mendoza1973 napisał(a):Jedyna rada to być na Lucko o 6 rano...
A jesli nie to radzę poczekać do popołudnia i dopiero wjechać na autostradę - chyba , że lubicie stać w 50 km korku .....
Sobota przed południem na autostradzie w Cro to jest dramat.

Moja rada to wyruszyć w piątek, jechać przez SK i H, a potem jak najdalej się da złapać nocleg już HR, przynajmniej za bramkami w okolicy Zagrzebia, a optymalnie za tunelem sv. Rok, który też lubi się przytykać - kiedy mocno wieje nad morzem, to wprowadzają ograniczenie np. do 60 km/h za tunelem i nagle robi się 30 km korka.
Oczywiście najlepiej jechać poza weekendem.
juras73
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) juras73 » 22.07.2017 15:05

miszelos napisał(a):Oj, współczuję tym, którzy dziś wybrali tamten kierunek:
hak.hr/info/kamere/

Od rana wszystko stoi...Jakiś totalny paraliż!


To o czym wspominasz to kilka wypadków w różnych miejscach w tym samym czasie na autostradzie w stronę wybrzeża ( w tym jeden na wysokości Ptuj ), analizowałem to bo w środę rano będę w tym miejscu jechał na urlop
Pozdrawiam Jurek
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.07.2017 17:55

kropi napisał(a):
mendoza1973 napisał(a):Jedyna rada to być na Lucko o 6 rano...
A jesli nie to radzę poczekać do popołudnia i dopiero wjechać na autostradę - chyba , że lubicie stać w 50 km korku .....
Sobota przed południem na autostradzie w Cro to jest dramat.

Moja rada to wyruszyć w piątek, jechać przez SK i H, a potem jak najdalej się da złapać nocleg już HR, przynajmniej za bramkami w okolicy Zagrzebia, a optymalnie za tunelem sv. Rok, który też lubi się przytykać - kiedy mocno wieje nad morzem, to wprowadzają ograniczenie np. do 60 km/h za tunelem i nagle robi się 30 km korka.
Oczywiście najlepiej jechać poza weekendem.

Dziś w okolicach tunelu było bardzo długie zatwardzenie.
W dodatku po Węgierskiej stronie od Budapesztu do granicy z cro 3 wypadki :(
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 22.07.2017 17:57

juras73 napisał(a):
miszelos napisał(a):Oj, współczuję tym, którzy dziś wybrali tamten kierunek:
hak.hr/info/kamere/

Od rana wszystko stoi...Jakiś totalny paraliż!


To o czym wspominasz to kilka wypadków w różnych miejscach w tym samym czasie na autostradzie w stronę wybrzeża ( w tym jeden na wysokości Ptuj ), analizowałem to bo w środę rano będę w tym miejscu jechał na urlop
Pozdrawiam Jurek

Do środy droga daleka a w srodku tygodnia niema takiego ruchu więc powinno być spokojnie , choć wszystko może się zdarzyć .
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 22.07.2017 21:20

kodens79 napisał(a):
kropi napisał(a):
mendoza1973 napisał(a):Jedyna rada to być na Lucko o 6 rano...
A jesli nie to radzę poczekać do popołudnia i dopiero wjechać na autostradę - chyba , że lubicie stać w 50 km korku .....
Sobota przed południem na autostradzie w Cro to jest dramat.

Moja rada to wyruszyć w piątek, jechać przez SK i H, a potem jak najdalej się da złapać nocleg już HR, przynajmniej za bramkami w okolicy Zagrzebia, a optymalnie za tunelem sv. Rok, który też lubi się przytykać - kiedy mocno wieje nad morzem, to wprowadzają ograniczenie np. do 60 km/h za tunelem i nagle robi się 30 km korka.
Oczywiście najlepiej jechać poza weekendem.

Dziś w okolicach tunelu było bardzo długie zatwardzenie.
W dodatku po Węgierskiej stronie od Budapesztu do granicy z cro 3 wypadki :(



przed Zadarem wypadek na wysokości Sveti rok...korek 25 km
miromir
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 25.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) miromir » 22.07.2017 21:33

Trasa z Katowic do Vodice z piątku (wyjazd ok 18) na sobotę przez
- Czechy ...luz bez problemów nigdzie zatoru na Breclav i na Wiedeń
- Austria - Wiedeń po 22 duży ruch ale bez korków płynnie, potem autostrada można powiedzieć że nawet pusta..dopiero przed Słowenią zwiększony ruch,
- Słowenia objazdem autostrady MLP....i tu w nocy po rozeznaniu (google , dars, hak) kierunek Cvetlin i powrót na autostradę w Chorwacji na drugie bramki (nie te pierwsze za granicą)...korek według dars i pozostałych na dojeździe do granicy (tam gdzie budowa autostrady) dodatkowo dars mówilo o 1,30h oczekiwaniu na wjazd na granicy do Chorwacji.
Droga na Cvetlin ..kręta wąska w sam raz na Tour de France :-)...ale na przejściu 1 min ...tylko sprawdzenie z budki paszportów..potem droga do autostrady ok..

Lucko...bez problemów 2 min i bilet w ręku....największy ruch w okolicy Zagrzebia i dalej aż do odbicia na E71 ...zderzak w zderzak potem luźniej oczywiście do momentu wypadków...o których już tutaj była mowa

z objazdami prawie 1200 km - 16,5 godziny (prędkość przepisowa parę krótkich postojów i jedno tankowanie oraz dłuższe śniadanie)......teraz to już tylko zimne Karlovacko :-)

pzdr
encantadoo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) encantadoo » 22.07.2017 21:55

Witajcie.
Mam pytanko - W piątek (28.07) wyjeżdżam z Bielska Białej. Będę wyjeżdżał koło 23. Chcę przejechać "bezpłatnie" Słowenię. Planuję, że będę na przejściu w Murskiej Srediscie koło 6 rano. Myślę że o tej porze nie powinno być korków na przejściu? I jeszcze jedno pytanko. No w sumie planując wydatki od razu kupiłem także więcej Kun uwzględniając opłaty za autostrady. Myślicie, że jak w sobotę będę koło 7 wjeżdżał na autostradę to jednak lepiej wjechać na tor dla płacących kartą czy o tej porze nie powinno być wielkich kolejek dla płacących gotówką?
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 22.07.2017 22:43

encantadoo napisał(a):Witajcie.
Mam pytanko - W piątek (28.07) wyjeżdżam z Bielska Białej. Będę wyjeżdżał koło 23. Chcę przejechać "bezpłatnie" Słowenię. Planuję, że będę na przejściu w Murskiej Srediscie koło 6 rano. Myślę że o tej porze nie powinno być korków na przejściu? I jeszcze jedno pytanko. No w sumie planując wydatki od razu kupiłem także więcej Kun uwzględniając opłaty za autostrady. Myślicie, że jak w sobotę będę koło 7 wjeżdżał na autostradę to jednak lepiej wjechać na tor dla płacących kartą czy o tej porze nie powinno być wielkich kolejek dla płacących gotówką?


Jest wielka szansa że akurat na tym przejściu nie będzie dużo chętnych o 6-ej ale to sobota i nie ma reguły. Ale za to przewidywalnie będziesz około 7:30 - 8:00 w lućko i tu będzie raczej mega korek czy do gotówki czy też do karty.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2017 22:50

Jadąc na południe nie ma różnicy czy bramki na kartę czy gotówkowe, bo pobierasz tylko bilet a płacisz na zjeździe. Różnica jest w drodze powrotnej :oczko_usmiech: :mrgreen:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 22.07.2017 23:04

Można urwać z 10 minut Max jadąc na bramki karciane, bo drogi rozchodzą się kilkaset metrów przed bramkami. Co innego z powrotem :-D bo tam pas do płacenia kartą odbija ze 2 km wcześniej.
alladyn98
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 29.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyn98 » 22.07.2017 23:40

@miromir nie zły czas.Ja wyruszam za tydzień z wlkp , też bym chciał uzyskać taki czas:)
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 22.07.2017 23:53

"w sobotę będę koło 7 wjeżdżał na autostradę to jednak lepiej wjechać na tor dla płacących kartą czy o tej porze nie powinno być wielkich kolejek dla płacących gotówką?"
Jak będziesz wjeżdżał to co za różnica, tam pobiera się tylko bilecik.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.07.2017 00:08

kropi napisał(a):Można urwać z 10 minut Max jadąc na bramki karciane, bo drogi rozchodzą się kilkaset metrów przed bramkami. Co innego z powrotem :-D bo tam pas do płacenia kartą odbija ze 2 km wcześniej.

Blisko 4 km. Można sprawdzić na googlu.
Ponadto str 494 zdjęcie nr 4.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 502
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone