Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2017 12:05

krutom napisał(a):
wrona25 napisał(a): Może po prostu Słoweńcy tego nie kontrolują bo to jest tylko malutki kawałek autostrady

Nie ma tam żadnej autostrady :!:
Przewróć kilka stron wstecz i czytaj ze zrozumieniem. :idea:

Gdzieś mi uciekł post o tym kawałku drogi. Dzięki za wyczerpujące informację .
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2017 12:06

wrona25 napisał(a):
papse napisał(a):Dokładnie, kolor czerwony na mapie oznacza jedynie odcinki w budowie. A to, że po oddaniu do użytku mają być płatne to inna sprawa. Może ktoś jechał ostatnio i może potwierdzić oddanie odcinka przed granicą?

Kolor czerwony ok ale na tej mapce jest kawałek zielonego przed samą granicą
Z drugiej strony tyle ludzi piszących tu już przejechało w obie strony i nikt nie pisał że został kontrolowany lub ukarany. Może po prostu Słoweńcy tego nie kontrolują bo to jest tylko malutki kawałek autostrady

Faktycznie jest tam kawalątek zielonego.
Wiesz, wzrok już nie ten ;)
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 21.07.2017 12:08

papse napisał(a):Faktycznie jest tam kawalątek zielonego.

...a zielone to?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2017 12:12

lichy napisał(a):
papse napisał(a):Faktycznie jest tam kawalątek zielonego.

...a zielone to?

Wygląda na odcinek w użytku, nie w remoncie, niekoniecznie płatny jak pisali poprzednicy.
pawers
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawers » 21.07.2017 12:14

Też zacząłem zgłębiać ten temat i już tłumaczę jak to wygląda:

Tu jest mapa płatnych dróg (bez zielonego kawałka):
https://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Toll ... s_298.aspx

A tu jest mapa autostrad, dróg ekspresowych i w budowie (z zielonym fragmentem):
https://www.dars.si/Dokumenti/About_mot ... __293.aspx

Wniosek:
Od Ptuja w stronę CRO brak płatnych odcinków
Ostatnio edytowano 21.07.2017 12:20 przez pawers, łącznie edytowano 2 razy
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 21.07.2017 12:15

krutom napisał(a):
nocad napisał(a):Szwagier wracał w tym tygodniu i mówił mi, że musiał kupić winietę. Więcej szczegółów na razie nie znam.

Jak nie znasz szczegółów to nie pisz głupot. :!: :idea:


czy to głupoty :?: masz prawo tak uważać.
Przekazałem tylko informację, którą otrzymałem.
owczasty
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) owczasty » 21.07.2017 12:17

Bosm@n napisał(a):Obserwacje z powrocie:
Omijać Wiedeń - straszne korki - do Cro jechałem z Budapesztu więc nie wiedziałem co się dzieje, ale straciłem ok 1,5 h na Wiedeń - rozkopany - nawet google maps sie poddało:-) gdybym wiedział wcześniej...


czy w nocy tez omijac ?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 12:20

nocad napisał(a):
krutom napisał(a):
nocad napisał(a):Szwagier wracał w tym tygodniu i mówił mi, że musiał kupić winietę. Więcej szczegółów na razie nie znam.

Jak nie znasz szczegółów to nie pisz głupot. :!: :idea:


czy to głupoty :?: masz prawo tak uważać.
Przekazałem tylko informację, którą otrzymałem.

A sprawdzona była ta informacja?
Sam piszesz, że szczegółów nie znasz.
Przekazywanie informacji na zasadzie "szwagier mi powiedział" jest twoim zdaniem rozsądne?

Ja jechałem w czerwcu i WIEM.
Wiem ponieważ wcześniej sprawdziłem wątek w poszukiwaniu aktualnej informacji, a potem tą drogą jechałem.

Sytuacja na drogach w Europie jest dynamiczna. Nawet programy do nawigacji mają opóźnienia.
Nie można przekazywać niesprawdzonych informacji.
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 21.07.2017 12:36

jadę za dwa tygodnie, sam sprawdzę.
a czy to co napisałem było rozsądne? myślę że tak rozsądne jak pisanie w lipcu o tym co było w czerwcu.

pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 12:43

nocad napisał(a):... a czy to co napisałem było rozsądne? myślę że tak rozsądne jak pisanie w lipcu o tym co było w czerwcu.

pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.


Jeśli informacje przekazywane w lipcu są nadal aktualne to jest to rozsądne.
Chodzi tylko o to aby pomagać.
Udanych wakacji :papa:
patryko82
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 30.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryko82 » 22.07.2017 10:24

Za tydzień, "niestety" z piątku na sobotę jedziemy do Szybenika, na granicy AT-SLO planujemy byc około 7 rano. Planowaliśmy jechać z Ilz na Bad Radkersburg, Ormoż, Varazdin ale 2 tydzien obserwuję google oraz kamery i w okolicach Buzin do Lucko tworzą się korki. Google twierdzi że na około 1,5 godziny, wiec wieksze niż dla dojezdzających do Lucko od Macelj. Może więc lepiej pojechać przez Graz objazdem MLP, z Ptuj na Cwetlin i w Krapinie na autostradę? Która Waszym zdaniem opcja jest lepsza?
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 22.07.2017 11:24

Jedyna rada to być na Lucko o 6 rano...
A jesli nie to radzę poczekać do popołudnia i dopiero wjechać na autostradę - chyba , że lubicie stać w 50 km korku .....
Sobota przed południem na autostradzie w Cro to jest dramat.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 22.07.2017 11:26

patryko82 napisał(a):Za tydzień, "niestety" z piątku na sobotę jedziemy do Szybenika, na granicy AT-SLO planujemy byc około 7 rano. Planowaliśmy jechać z Ilz na Bad Radkersburg, Ormoż, Varazdin ale 2 tydzien obserwuję google oraz kamery i w okolicach Buzin do Lucko tworzą się korki. Google twierdzi że na około 1,5 godziny, wiec wieksze niż dla dojezdzających do Lucko od Macelj. Może więc lepiej pojechać przez Graz objazdem MLP, z Ptuj na Cwetlin i w Krapinie na autostradę? Która Waszym zdaniem opcja jest lepsza?

W sobotę rano na 100% nie jechałbym na Macelj. Wybrałbym opcję na Ptuj i Cvetlin, ale wtedy wjeżdżałbym na A2 drogą 35 w Sveti Križ. Lub jechałbym z Ilz na Bad Radkersburg, Ormož i potem drogą 35 do A2 jeśli nie chcesz na Varaždin.
No i nie wiem jak wygląda DC1 dzisiaj, ale tyle "czerwonego" Google pokazuje na A1 że chyba "Starą drogą" będzie szybciej :oczko_usmiech: :mrgreen:
lakizak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 22.07.2017 12:02

Muszę jutro nastawić zegarek i od 8 sprawdzać granice, bo za tydzień w niedzielę będę przekraczał sł-ch, ale tak jak napisałem wczesniej, chyba krótki postój w Ptu,j zerknięcie na kamerki i decyzja.
miszelos
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 16.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) miszelos » 22.07.2017 12:27

Oj, współczuję tym, którzy dziś wybrali tamten kierunek:
hak.hr/info/kamere/

Od rana wszystko stoi...Jakiś totalny paraliż!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 501
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone