Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2017 09:49

Czy to prawda że Słoweńcy otworzyli tuż przed granicą w Macelj 600 metrów autostrady i na niej obowiązuje winieta? Natknąłem się w internecie na taką informację. Ktoś może to potwierdzić. Z tej mapki wynika że trzeba mieć winietę. https://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocestah_21.aspx
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2017 09:57

wrona25 napisał(a):Czy to prawda że Słoweńcy otworzyli tuż przed granicą w Macelj 600 metrów autostrady i na niej obowiązuje winieta? Natknąłem się w internecie na taką informację. Ktoś może to potwierdzić. Z tej mapki wynika że trzeba mieć winietę. https://www.dars.si/Dokumenti/O_avtocestah_21.aspx


Nie, to nie jest prawda.
Poza tym na mapce jest innym kolorem zaznaczony odcinek koło Ptuja a na dole po prawej pod tym kolorem jest napisane

"sections on which construction is begin or continue in the year 2015"

co tłumaczymy jako - Sekcje, na których budowa rozpocznie się lub będzie kontynuowana w 2015 roku

Mapka jak i cały przez Ciebie przytoczony artykuł mówi o sieci autostrad w Słowenii i ich nowych, przyszłych odcinkach.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2017 10:15

Dokładnie, kolor czerwony na mapie oznacza jedynie odcinki w budowie. A to, że po oddaniu do użytku mają być płatne to inna sprawa. Może ktoś jechał ostatnio i może potwierdzić oddanie odcinka przed granicą?
nocad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 55
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nocad » 21.07.2017 10:19

Szwagier wracał w tym tygodniu i mówił mi, że musiał kupić winietę. Więcej szczegółów na razie nie znam.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 21.07.2017 10:35

Czyli coś może być na rzeczy......
gertstary1
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gertstary1 » 21.07.2017 11:01

Ja już po urlopie,wrocilismy 10 dni temu ,po raz 5 jechalismy z Wielkopolski przez Czechy,Slowacje,Wegry bez winietek,spokojnie -nie pamietam korka,w tym roku miałem stracha ze staniem na granicy SLO-CRO ,wjeżdzalismy przez Mursko Sredisce,stania 15 min,wracalismy przez Austrie-autostrada,kraj ładny,ale wole swoja sprawdzona trase,wiem gdzie tankowac lpg,Bratysławe przejechalem w 15 min,86 na Wegrzech mocno wyremontowana -to jest moja droga do CRO :) ,bede ja polecał,jesli ktoś sie nie śpieszy wrecz idealna,najgorszy kawałek to Wrocław-Boboszów :) ,jeśli sa pytania,pisać,pomoge i drogi nad Adriatyk bez stania w korkach życze
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2017 11:21

nocad napisał(a):Szwagier wracał w tym tygodniu i mówił mi, że musiał kupić winietę. Więcej szczegółów na razie nie znam.

Jak z Ptuja jedziecie na Chorwację to żadnej opłaty nie ma.
Wjeżdża się na ślimaka który kończy autostradę i dalej do granicy.
Sprawdzone
wrona25
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 06.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrona25 » 21.07.2017 11:25

papse napisał(a):Dokładnie, kolor czerwony na mapie oznacza jedynie odcinki w budowie. A to, że po oddaniu do użytku mają być płatne to inna sprawa. Może ktoś jechał ostatnio i może potwierdzić oddanie odcinka przed granicą?

Kolor czerwony ok ale na tej mapce jest kawałek zielonego przed samą granicą
Z drugiej strony tyle ludzi piszących tu już przejechało w obie strony i nikt nie pisał że został kontrolowany lub ukarany. Może po prostu Słoweńcy tego nie kontrolują bo to jest tylko malutki kawałek autostrady
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 11:28

nocad napisał(a):Szwagier wracał w tym tygodniu i mówił mi, że musiał kupić winietę. Więcej szczegółów na razie nie znam.

Jak nie znasz szczegółów to nie pisz głupot. :!: :idea:

W tym wątku WIELOKROTNIE było pisane o tym, że odcinek od Ptuja w kierunku Macelj jest bezpłatny, a przed granicą nie ma ŻADNEGO płatnego odcinka autostrady. Wystarczy przeglądnąć kilka stron wstecz.
Mało tego, nie ma jeszcze żadnej autostrady tuż przed granicą i w tym roku na pewno nie będzie. Kto jechał ten widział.

Jeśli ktoś nie wie, nie ma doświadczeń, nie jechał to się nie wypowiada i nie wprowadza innych w błąd. :idea:
A argument, że "szwagier mi mówił" jest co najmniej niemądry.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2017 11:29

wrona25 napisał(a):Kolor czerwony ok ale na tej mapce jest kawałek zielonego przed samą granicą
Z drugiej strony tyle ludzi piszących tu już przejechało w obie strony i nikt nie pisał że został kontrolowany lub ukarany. Może po prostu Słoweńcy tego nie kontrolują bo to jest tylko malutki kawałek autostrady

Nie ma tam żadnej autostrady. Kończy się ona na ślimaku koło Ptuja.
Nie stresujcie ludzi ;)
Śmiało omijać autostradę i wbijać w Ptuju na ślimaka.

A jak ktoś ufa szwagrom... niech jedzie równoległą drogą na przejście Cvetlin. Zero aut.
Jechałem kilka razy jak korek był na drodze głównej
Ostatnio edytowano 21.07.2017 11:32 przez Garo&Justa, łącznie edytowano 1 raz
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 11:30

wrona25 napisał(a): Może po prostu Słoweńcy tego nie kontrolują bo to jest tylko malutki kawałek autostrady

Nie ma tam żadnej autostrady :!:
Przewróć kilka stron wstecz i czytaj ze zrozumieniem. :idea:
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 21.07.2017 11:50

Obserwacje z powrocie:
Omijać Wiedeń - straszne korki - do Cro jechałem z Budapesztu więc nie wiedziałem co się dzieje, ale straciłem ok 1,5 h na Wiedeń - rozkopany - nawet google maps sie poddało:-) gdybym wiedział wcześniej...
himi
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) himi » 21.07.2017 11:53

Jechałem przez Macelij wielokrotnie, ale nie do końca orientuję się w którym miejscu stoi kamerka w kierunku na CRO ( jak daleko od faktycznego punktu kontrolnego)

Widoczny tutaj sznurek, to już korek, czy mała kolejka? Bo nie mam punktu odniesienia
Obrazek
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 21.07.2017 11:55

Tam jest tylko kawałek zwykłej drogi dwujezdniowej przed przejściem granicznym. Droga ta NIE jest (w rzeczywistości) oznakowana jako autostrada więc jest bezpłatna. Na mapie może sobie być oznakowana jak chce.
...a szwagier, cóż... może ktoś go oszukał sprzedając winietkę, wmawiając mu, że jest niezbędna, a może jechał inną trasą...

Na przytoczonej mapce kolor zielony oznacza wg legendy "constructed motorways, expressways and other public roads", a więc w wolnym tłumaczeniu: ZBUDOWANE autostrady, drogi ekspresowe oraz INNE DROGI PUBLICZNE.

Nic tu nie ma o opłatach.

Drogi na których obowiązują winiety można sobie zobaczyć na TEJ mapie
Ostatnio edytowano 21.07.2017 12:06 przez lichy, łącznie edytowano 2 razy
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 21.07.2017 12:02

himi napisał(a):Jechałem przez Macelij wielokrotnie, ale nie do końca orientuję się w którym miejscu stoi kamerka w kierunku na CRO ( jak daleko od faktycznego punktu kontrolnego)

Widoczny tutaj sznurek, to już korek, czy mała kolejka? Bo nie mam punktu odniesienia
Obrazek

Tutaj są umieszczone kamerki.
Niebieski budynek - bramki wjazdowe w kierunku Chorwacji.
Aplikacja HAK na komórki pokazuje dokładnie umieszczenie kamer.
W tym konkretnym przypadku kamery pokazują to co dzieje się po stronie chorwackiej i w pasie ziemi niczyjej.
To z tego powodu google pokazuje korek w kierunku Macelj, a kamerki zaledwie kilka samochodów.
Korek powstaje po stronie słoweńskiej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 500
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone