Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 22.06.2017 23:11

bonovox75 napisał(a):Winiety CZ/A/SLO możesz też kupić we Wrocławiu na stacji BP (wylot na A4 - ul. Karkonoska). Czechy 10 dni - 72 PLN, 1 m-c: 95 PLN; Austria 10 dni - 63 PLN, 2 m-ce - 144 PLN.

Szczerze powiedziawszy, nie chce mi się porównywać z PZMot, ale drogo w tym Wrocławiu. Czeska miesięczna powinna kosztować porównywalnie, austriacka dziesięciodniowa-8,90 €-czyli koło 38 zł.
Jest wątek o tym, gdzie kupować winiety. Wychodzi na to, że oprócz końcówki A1 i PZMot Wrocław też należy omijać ;)
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 23.06.2017 06:49

bonovox75 napisał(a):Winiety CZ/A/SLO możesz też kupić we Wrocławiu na stacji BP (wylot na A4 - ul. Karkonoska). Czechy 10 dni - 72 PLN, 1 m-c: 95 PLN; Austria 10 dni - 63 PLN, 2 m-ce - 144 PLN.


Właśnie przejeżdżałem tam ostatnio i widziałem sporą reklamę przy stacji benzynowej. Widać, że marżę narzucili sobie dość sporą. Miesięczna na SLO będzie kosztowała pewnie nie mniej niż 150 zł. Czyli kupując winetki na CZ, A i SLO robi się nam już niemal stówka drożej, więc pewnie jak co roku kupię po drodze.
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 23.06.2017 08:06

Fakt, to już lepiej skorzystać z internetowego zakupu przez Tolltickets.com
leszel
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 08.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszel » 23.06.2017 08:09

Peter1981 napisał(a):
leszel napisał(a):Jak wygląda w tym roku przejazd przez Czechy po autostradach (Ostrawa - Brno i dalej w kierunku Słowacji). Czy remonty mocno zwalniają przejazd, robią się korki?

Jechałem do Chorwacji 4 czerwca od północy (przez Czechy w Nocy). Wracałem 17 czerwca, (przez Czechy w godzinach wieczornych).
Remonty są, ale w tym czasie co jechałem nie były zbyt uciążliwe. Płynna jazda i w miarę szybka.


Dzięki za informację! Ciekawe jak to wygląda w dzień. Rozumiem, że te remonty polegają na wyrównywaniu tych mega nierównych płyt z czasów Huaska? Czy teraz jest tam już w miarę równo? Najgorzej było z tym chyba na czeskim odcinku autostrady Praga - Bratysława (tzn. konkretnie znam odcinek Brno-Breslav).
LukeChristian
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 23.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) LukeChristian » 23.06.2017 11:05

Witajcie!
Czy ktoś z Was jechał w ostatnich dniach trasą Słowacja/Węgry z przejścia w Muszynce, przez Preszów, Koszyce i na Miszkolc? Jak trasa? Czy należy spodziewać się jakiś utrudnień/remontów? Zamierzam jechać tamtędy za tydzień, więc będę wdzięczny za wszelkie informacje. Z góry dzięki i pozdrawiam! :-)
CROmac
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 21.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROmac » 23.06.2017 19:59

Witam,

Na początku sierpnia jadę autem do Chorwacji z Wałbrzycha. Czy trasa Kłodzko-Boboszów-Svitava-Havlickuv Brod-Igława-Znojmo będzie dobra oraz czy nie trzeba winiety ? Chciałbym ominąć Brno.
konrii
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrii » 24.06.2017 07:52

Przepis na uniknięcie korków:
Wyjazd w czwartek wieczorem (ze śląska), przejazd wieczorem przez Słowację (uruchomiona jest już nowa droga skalite-svercinovec), nocą przez Austrię i Słowenię (objazd MLP) i wjazd do CRO przez Gornji Macelj ok godz 5 rano w piątek.

Korków na bramkach żadnych, przez objazd MLP leci się szybko bo w środku nocy jadą tam tylko polacy albo czesi (tych trzeba sobie wyprzedzać bo powolni są:)). Na granicy w Gornji Macelj 15 minut oczekiwania - pogranicznicy "na odwal się" sprawdzają dokumenty ale fakt że trzeba im je pokazać.

Grunt to załatwić sobie nocleg piątek-piątek, a nie sobota-sobota:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.06.2017 08:52

Wczoraj trasą Cz/A/Slo też udało się uniknąć korków. Wyjazd z domu o 4 rano, przed Brnem na zwężce do jednego pasa lekkie spowolnienie, ale bez zatrzymania. Wiedeń spory ruch, płynnie. Na granicy w Macelj żadnego ruchu (chociaż Google pokazywały czerwony pasek) w Lučko też pusto. Jedynie do Portu w Splicie przyjechałem 5 minut po odpłynięciu promu na Brač i musiałem czekać na następny o 19:30.
Jechałem jak zwykle, jedynie co zmieniłem to Milkulov a Breclav i do czasu aż Austriacy nie skończą autostrady to tak będę jeździł.
W Austrii w Ilz zjechałem na B66 i przez Feldbach, Bad Radkersburg do Lenart i dalej na Ptuj. W Chorwacji tradycyjnie autostradą do Karlvac a dalej D1. Cała trasa zajęła mi równe 14 godzin z dwoma mniejszymi postojami i jednym większym na obiad.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 24.06.2017 09:58

Przejazd w czwartek 22 czerwca.
Wyjazd o 5:25 okolice Niepołomic.
Potem A4, A1, zakup winiet na Eurooil (były 1M czeska 440 KCZ, austriacka 1t 260KCZ)

Czechy płynnie z wyjątkiem Brna. Tuż przed nim korek 25 minut, potem jeszcze kilkanaście kilometrów jazdy 60-80 na godz.

Wiedeń płynnie, od Ikea do Ikea ok 25 minut. Duży ruch, 60 do 80 w zależności od ograniczeń prędkości.
Nastepnie nudnawa autostrada w Austrii i na wysokości Ilz zjazd na południe na Mureck.
Zarobione ponad 50 km. Czasowo nie wiem, bo zrobiliśmy sobie postój na kanapki.
Odcinek Ilz - Mureck z niewielkim ruchem, czasem kręta, malownicza droga.
Objazd MLP płynny, i tylko w jednym miejscu przed Ptujem ciężarówka z piaskiem z czasów Tity, a przed nią skuter - niewiele młodszy i ciągła linia. Ćwiczenie cierpliwości przez około o 2 km.

W Ptuju jak zwykle przejazd przez "wszystkie ronda" i prosto na most.
Rzut oka na stronę HAK. Kamerka pokazuje że pusto. Google wprost przeciwnie.
Oba mają rację. Na miejscu okazuje się, że przed bramkami słoweńskimi korek na 250 m.
Stajemy na lewym pasie bo wygląda na szybszy.
Jak zwykle kazuje się że nie. :mrgreen: Auto równolegle po prawej stronie za chwilę znika nam z oczu.
"Wyprzedza" nas o kilkanaście pozycji.
W końcu po około 35 min docieramy do budek. Mijamy emerytów z Czech z rozbebeszoną Fabią.
Jakiś kutas Słoweniec grzebie w ich rzeczach porozkładanych na ławeczce.
Czego on tam szukał :?: :?: :?: 8O 8O

Tak wiec pamiętajcie, że obraz z kamery może być złudny, a korek robią Słoweńcy.

Autostrada w Cro prawie pusta.
Docieramy na miejsce parę minut po 19:00
Po drodze dwa postoje na biwak, tankowanie w Austrii poza autostradą (taniej niż w Czechach - pb95 1,169 EUR w przybliżeniu 4,95 za litr).

Nie jedźcie w weekend w sezonie. Swoje odstoicie w korkach.
Robert72
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert72 » 24.06.2017 10:13

No cóż jak na razie optymistycznie ja ruszam za trzy tygodnie o 11 z pod Wa-wy
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 24.06.2017 10:53

dids76 napisał(a):Wczoraj trasą Cz/A/Slo też udało się uniknąć korków. Wyjazd z domu o 4 rano, przed Brnem na zwężce do jednego pasa lekkie spowolnienie, ale bez zatrzymania. Wiedeń spory ruch, płynnie. Na granicy w Macelj żadnego ruchu (chociaż Google pokazywały czerwony pasek) w Lučko też pusto. Jedynie do Portu w Splicie przyjechałem 5 minut po odpłynięciu promu na Brač i musiałem czekać na następny o 19:30.
Jechałem jak zwykle, jedynie co zmieniłem to Milkulov a Breclav i do czasu aż Austriacy nie skończą autostrady to tak będę jeździł.
W Austrii w Ilz zjechałem na B66 i przez Feldbach, Bad Radkersburg do Lenart i dalej na Ptuj. W Chorwacji tradycyjnie autostradą do Karlvac a dalej D1. Cała trasa zajęła mi równe 14 godzin z dwoma mniejszymi postojami i jednym większym na obiad.


Przetestuję Twój wariant za tydzień 30 czerwca :).
Udanego urlopu :papa:
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.06.2017 11:04

No dziś na Lucko koreczek
Ostatnio edytowano 24.06.2017 14:20 przez pablos77, łącznie edytowano 1 raz
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 24.06.2017 11:50

Na granicy SLO-HR google też pokazuje wzmożony ruch.
Zephyr
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zephyr » 24.06.2017 19:09

Sprawdzałem dzisiaj kilkukrotnie między 9 a 12h natężenie ruchu na google maps. Pokazało 2-3km korek przed przejściem w Dragonja (Istria) i co gorsza 10-12km spowolnienia przed Postojną na Słowenii. To pierwsze mnie nie stresuje bo i tak będziemy kierować się na Buzet by zwiedzić Motovun po drodze ale co się dzieje przed Postojną?

Jadę już za tydzień z pt/so więc wolę być przygotowany na ewentualny objazd tego miejsca. Z góry dzięki za wszelkie info.
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 24.06.2017 19:45

witam
o 6.00 wyjechałem z Olsztyna
19.30 przejazd do Hotelu 50 km przed Graz
2 h postoju w Polsce
trasa Czechy Austria
żadnych korków. ZADNYCH
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 460
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone