Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2017 10:01

kojacek napisał(a):
Michalm2012 napisał(a): o 19.05.2017 18:10: Patrzę właśnie na Macelj i zakorkowane max.

Piątek, zaawansowane popołudnie-czego oczekiwać? Obawiam się, że za ~1,5 miesiąca będzie gorzej, o ile kontrole nadal będą takie, jak obecnie.

Jadę 23.06 i na granicy planuję być ok 12-13, więc chyba raczej ominę Macelj i pojadę przez Cvetlin.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.05.2017 10:04

Koenig napisał(a):Problem rozwiązany. Wchodząc przez stronę http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=16&ttt=1307900511 można wybrać kamerkę i aktualizuje się obraz co kilka sekund,czyli to co chciałem.
Różnica w adresie niewielka, po www jest dwójka.

HAK wprowadził aktualizację apki na smartfony. Położenie kamery i kierunek w jakim ona jest ustawiona jest pokazane na mapie. Jest też aktualizacja obrazu co kilka sekund
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.05.2017 10:34

dids76 napisał(a):
Koenig napisał(a):Problem rozwiązany. Wchodząc przez stronę http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=16&ttt=1307900511 można wybrać kamerkę i aktualizuje się obraz co kilka sekund,czyli to co chciałem.
Różnica w adresie niewielka, po www jest dwójka.

HAK wprowadził aktualizację apki na smartfony. Położenie kamery i kierunek w jakim ona jest ustawiona jest pokazane na mapie. Jest też aktualizacja obrazu co kilka sekund

Już się pobiera
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 21.05.2017 00:50

dids76 napisał(a):
kojacek napisał(a):
Michalm2012 napisał(a): o 19.05.2017 18:10: Patrzę właśnie na Macelj i zakorkowane max.

Piątek, zaawansowane popołudnie-czego oczekiwać? Obawiam się, że za ~1,5 miesiąca będzie gorzej, o ile kontrole nadal będą takie, jak obecnie.

Jadę 23.06 i na granicy planuję być ok 12-13, więc chyba raczej ominę Macelj i pojadę przez Cvetlin.

Jadę... no dobra, mam nadzieję, że pojedziemy do Chorwacji za... jeszcze nie wiem kiedy, ale raczej w okolicach środka tygodnia a hasło Cvetlin jakoś mi coraz częściej przewija się przez myśli ;)
O ile rokowania, gdy będziemy np w okolicach Ptuja, będą mało optymistyczne.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 21.05.2017 08:59

Czy z niedzieli na poniedziałek ruch jest mniejszy ? Wybieramy sie 11 Czerwca na noc i mam nadzieje ze będzie szło wszystko sprawnie :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.05.2017 09:56

KrzychuZiom napisał(a):Czy z niedzieli na poniedziałek ruch jest mniejszy ? Wybieramy sie 11 Czerwca na noc i mam nadzieje ze będzie szło wszystko sprawnie :)

Ostatnie dwa razy wracałem z Cro w niedzielę. Na trasie od Wiednia przez Brno w stronę Polski widziałem dosyć spory ruch. Dużo naszych rodaków pracuje w Austrii i na weekend zjeżdżają do domu, a tym samym w niedzielę wieczorem jadą w kierunku Austrii. W ubiegłym roku widziałem też spory sznur ciężarówek jadących od Polskiej granicy. Trzeba by sprawdzić czy w Czechach ni ma zakazu dla TIR-ów w weekendy i wszystkie ruszają po 22 z granicy.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 21.05.2017 13:11

W środę popołudniu jechałem na Istrię. Znaczy przekraczaliśmy tam granicę autobusem. Celnicy nawet nie weszli do autobusu. Nikt nie pokazywał dokumentów a na granicy pusto. Granica Secovije. W sobotę wczoraj około 12 ta sama granica kilka osobówek w jedną i 2 stronę i to samo. Pilot zamienił kilka zdań z celnikam Chorwackimi i dalej. ( miedzy czasie osobówki jechały na machnięcie.) Natomiast celnik słowieński wszedł do autobusu popatrzył stojąc z przodu i dalej w drogę. Miedzy czasie osobówki tylko pokazywały dokumenty w biegu. Ale na boku stało kilka samochodow z poza ue i oni mieli wszyscy otwarte bagażniki.
A co do przejazdu to martwi mnie zaraz za Brnem ze dalej robią. Bliżej Brna jak zeszłego roku bo przez zjazdem na Rusinow ale latem pewnie trzeba bedzie na powrocie odstać jak sie nic nie zmieni.
Autobus jechał w nocy wiec na drogach było pusto. Granica luzik. Teraz tylko czekac co bedzie w lato;-)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.05.2017 16:55

Hej wszystkim zakręconym na punkcie Chorwacji! ;)

Zawsze do Chorwacji jeżdżę...

Polska (A1) - >
Czechy (D1, D46, D1, D2, 55) ->
Austria (A5, A2, A9) ->
Słowenia (A1, A4) ->
Chorwacja (A2) ...

Zazwyczaj wyjeżdżamy w czwartki, a wracamy w poniedziałki. W tym roku raczej nie uda się i będziemy musieli jechać 9 czerwca w piątek :( w związku z tym wymyśliłem inną trasę, aby ominąć budowę A5 w Austrii, A4 w Słowenii i ew. sajgon na granicy SLO-CRO. Co prawda 2x korzystałem już z przejścia Gradišče-Cvetlin i dzięki temu zaoszczędziłem dużo czasu, ale w tym roku ponownie pojedzie z nami nasz 17 miesięczny syn i każda minuta jazdy nocą jest bardzo cenna :)

Polska (A1) - >
Czechy (D1, D46, D1, D2) ->
Słowacja (D2) ->
Węgry (M1, M85, M86, M70 lub M7) ->
Chorwacja (A4) ...

Super sprawa jak dla mnie, że winiety na Słowację i Węgry mogę kupić przez internet. Tylko pytanie jak granica HUN-CRO? Tyle pisze się o korkach na granicy ze Słowenią, a jakoś mniej słyszałem o tych na granicy z Węgrami. Wiem, że sporo z Was jeździ przez Węgry. Proszę o wszelkie rady.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 22.05.2017 17:54

Będziecie jechać sporo przed sezeonem, więc chyba nie powinno być strasznie. I chyba nie ma sensu omijać budowy A5 w Austrii, to w końcu krótki odcinek.
golikstudio
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) golikstudio » 23.05.2017 07:13

Witam :) proszę się cofnąć kilka postów, też o to pytałem :) Otrzymałem wiadomość, że jest druga "stara granica" , nadrabia się podobno tylko 1,8 km :) Nawet w tym poście jest mapka. Granica czynna jest od 1 czerwca do 31 sierpnia dla osobówek. Podobno nawet fajniejsza od tej na autostradzie.

ziemniak napisał(a):Hej wszystkim zakręconym na punkcie Chorwacji! ;)

Zawsze do Chorwacji jeżdżę...

Polska (A1) - >
Czechy (D1, D46, D1, D2, 55) ->
Austria (A5, A2, A9) ->
Słowenia (A1, A4) ->
Chorwacja (A2) ...

Zazwyczaj wyjeżdżamy w czwartki, a wracamy w poniedziałki. W tym roku raczej nie uda się i będziemy musieli jechać 9 czerwca w piątek :( w związku z tym wymyśliłem inną trasę, aby ominąć budowę A5 w Austrii, A4 w Słowenii i ew. sajgon na granicy SLO-CRO. Co prawda 2x korzystałem już z przejścia Gradišče-Cvetlin i dzięki temu zaoszczędziłem dużo czasu, ale w tym roku ponownie pojedzie z nami nasz 17 miesięczny syn i każda minuta jazdy nocą jest bardzo cenna :)

Polska (A1) - >
Czechy (D1, D46, D1, D2) ->
Słowacja (D2) ->
Węgry (M1, M85, M86, M70 lub M7) ->
Chorwacja (A4) ...

Super sprawa jak dla mnie, że winiety na Słowację i Węgry mogę kupić przez internet. Tylko pytanie jak granica HUN-CRO? Tyle pisze się o korkach na granicy ze Słowenią, a jakoś mniej słyszałem o tych na granicy z Węgrami. Wiem, że sporo z Was jeździ przez Węgry. Proszę o wszelkie rady.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10864
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.05.2017 07:36

ziemniak napisał(a):ylko pytanie jak granica HUN-CRO? Tyle pisze się o korkach na granicy ze Słowenią, a jakoś mniej słyszałem o tych na granicy z Węgrami. Wiem, że sporo z Was jeździ przez Węgry. Proszę o wszelkie rady.


przydałoby się, żebyś cofnął się nieco w tym wątku lub innym o trasie i przeczytał co się działo już w tym roku na granicy H-HR, nawet są zdjęcia nt temat np.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 23.05.2017 11:16

zdjęcia zdjęciami, ale pewnie dużo teraz będzie od dnia wyjazdu.
Ja mam zdjęcie z Secovlje gdzie w środku dnia na granicy jest pusto...
nie robiłem zdjęcia w sobotę. Bo samochodów też było niewiele i szło bardzo szybko i sprawnie.
https://goo.gl/photos/AcJiNFAx8bi96unF6
romman
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) romman » 24.05.2017 15:46

te kiero napisał(a):
ziemniak napisał(a):ylko pytanie jak granica HUN-CRO? Tyle pisze się o korkach na granicy ze Słowenią, a jakoś mniej słyszałem o tych na granicy z Węgrami. Wiem, że sporo z Was jeździ przez Węgry. Proszę o wszelkie rady.


przydałoby się, żebyś cofnął się nieco w tym wątku lub innym o trasie i przeczytał co się działo już w tym roku na granicy H-HR, nawet są zdjęcia nt temat np.


Witam,

Zawsze tamtędy jeżdżę z Katowic - nie widzę zupełnie sensu jazdy przez Austrię i Słowenię.
Przelicznik pokazuje, że w idealnych warunkach pojadę 30 min dłużej (około 80km nadrabiam), ale omijam największe korki.
Nie ma to aż takiego znaczenia, ale koszt winiet jest także ponad połowę niższy - na pewno na doby obiad starczy. :)

Przykład z ostatniego roku - jechałem ze znajomym - przejechaliśmy w 13 godzin z postojami. Inni Polacy spotkani na miejscu dojechali po ...6 godzinach a startowali podobnie i jechali przez Austrię.

Tak więc - polecam Słowację i Węgry mimo, że nie jechałem jeszcze przez Austrię

Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.05.2017 18:32

Wiele zależy od terminu jazdy. Zawsze jeżdżę przez Czechy i Austrie, gdy jeździłem w Cro autostradą podróż w okolice Trogiru nie zajmowała mi wiecej jak 12 godzin. Różnica w cenie winiet, jeśli by kupować węgierską znikoma. Może kiedyś pojadę przez Słowację i Węgry, ale na razie zostaję przy Czechach i Austrii.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 24.05.2017 18:59

2lata temu jechaliśmy 12 godzin do Tribunj. Znajomi ktorzy mieszkają około kilometra obok nas jechali dzień puźniej i jechali 16 godzin. Wszystko zalezy od wielu czynników. Nie tylko od korków. Jeden robi postoje co 2 godziny inny tylko na tankowanie. Ja wiem jedno. Jechałem raz przez węgry dawno temu i więcej nie pojadę. Mieszkam zaraz przy a4 i kawałek do A1. Wiec dla mnie bez sensu jechać lokalnymi do Słowacji. Tak samo jak kilka razy jechałem z wycieczką autobusem. I jakoś nigdy nie jechał przez Węgry. A im chyba najbardziej zalezy by dojechac najtaniej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 440
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone