Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Wakacje Krk 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2017 09:30

piotrulex napisał(a):
ziko napisał(a):Witam wszystkich forumowiczów. Chciałbym poruszyć temat przejazdu przez granicę wegiersko-chorwacką,a mianowicie kontroli na granicy.Z tego co podają media to od maja wprowadzono kontrolę szczegółową i zaczyna się korkować. Planuję wyjazd za miesiąc i ciężko jest zaplanować czas podróży.


Hmmm. Gdybyś choć 5 minut poświęcił na poczytanie nawet tego tematu to byś już wszystko wiedział :)

Teraz po przeniesieniu tutaj postu może poczytać. :idea:
SebastianG
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianG » 18.05.2017 11:14

OK, ale ciągle nie mogę znaleźć informacji od kogoś kto jechał i zna sytuację. Z drugiej strony podobno UE zawiesiła wymóg szczegółowej kontroli na granicy HU-CRO natomiast na granicy ze Słowenią kontrole są dalej szczegółowe.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.05.2017 14:37

Wchodzę sobie na stronę z kamerkami
http://www.hak.hr/info/kamere/
i nie mogę wybrać żadnej kamery, po kliknięciu w dowolną nie otwiera się nowe okno. Obraz się nie zmienia, chyba że odświeżę sam.
Co robię źle? Brakuje mi jakiegoś dodatku do przeglądarki? Czy może inaczej mam wchodzić? Wcześniej nie miałem tego problemu - tzn w zeszłym roku, w tym dopiero zaczynam obserwować ruch. :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.05.2017 15:08

dobrze pokazuje...kamery zmieniiasz na pasku polewej, a to co widać w oknach na ekranie to widok z kamer z danego rejonu, wybranego na pasku z lewej :mrgreen:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.05.2017 15:30

Poza tym-zawsze można zainstalować ich apkę na sprytnofon-obraz aktualizuje się co kilka-kilkanaście sekund.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 18.05.2017 15:33

Tak, ale chodzi o to że po wybraniu regionu nadal nie mam podglądu na bieżąco, tylko obraz z chwili otwarcia strony, jeśli nie odświeżę to przez godzinę mam ten sam obraz.
Jak ma wejść na konkretną kamerkę? Przypuszczam, że robię jakiś szkolny błąd ale nie mogę załapać...
ziko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziko » 18.05.2017 22:11

Fajnie że daliście mój post tam gdzie trzeba bo nie ogarnołem jeszcze tego portalu. Teraz mam nadzieję że to ogarnę.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.05.2017 22:13

ziko napisał(a):Fajnie że daliście mój post tam gdzie trzeba bo nie ogarnołem jeszcze tego portalu. Teraz mam nadzieję że to ogarnę.

Proponuję ogarnąć najpierw słownik.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.05.2017 22:44

ziko napisał(a):Fajnie że daliście mój post tam gdzie trzeba bo nie ogarnołem jeszcze tego portalu. Teraz mam nadzieję że to ogarnę.

Słownik Ci polecono :wink:

A jeszcze dodam lekturę >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 19.05.2017 01:41

anakin napisał(a):
ziko napisał(a):Fajnie że daliście mój post tam gdzie trzeba bo nie ogarnołem jeszcze tego portalu. Teraz mam nadzieję że to ogarnę.

Proponuję ogarnąć najpierw słownik.

Anakin Ty to musisz od razu chłopa zniechęcić :evil:
przecież napisał że nie ogarnia forum :roll: (w stresie się pewnie pomylił) nie wszyscy muszą być polonistami :D On zapewne jest matematykiem :D :wink:


Janusz Bajcer napisał(a):A jeszcze dodam lekturę

Janusz Ty to potrafisz ludziom pomóc :D
ziko prawdopodobnie był parę razy nad Bałtykiem i pogoda mu się znudziła :roll:
to niech i On sobie wygrzeje dupsko na chorwackiej ziemi :mrgreen:
Jonky
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jonky » 19.05.2017 09:49

do Koenig:

Wydaje mi się że jakiś czas temu obraz sam się aktualizował (1 lub 2 lata temu), musieli coś zmienić na stronie. Mnie też to wkurza. Natomiast po lewej stronie na pasku w dolnej części masz "Sliku s kamera možete pratiti i na interaktivnoj karti Hrvatske - map.hak.hr." gdzie otwierasz mapkę i wybierasz sobie kamerę na trasie, niestety obraz z tej kamery też sam się nie aktualizuje, też trzeba odświeżyć całą stronę.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.05.2017 15:22

Problem rozwiązany. Wchodząc przez stronę http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=16&ttt=1307900511 można wybrać kamerkę i aktualizuje się obraz co kilka sekund,czyli to co chciałem.
Różnica w adresie niewielka, po www jest dwójka.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 19.05.2017 18:10

Patrzę właśnie na Macelj i zakorkowane max.
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 19.05.2017 20:30

A teraz luzik ;-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 20.05.2017 00:21

Michalm2012 napisał(a): o 19.05.2017 18:10: Patrzę właśnie na Macelj i zakorkowane max.

Piątek, zaawansowane popołudnie-czego oczekiwać? Obawiam się, że za ~1,5 miesiąca będzie gorzej, o ile kontrole nadal będą takie, jak obecnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 439
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone