Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.04.2017 07:36

tamtam napisał(a):
gusia-s napisał(a):
tamtam napisał(a):
darekvideo napisał(a):Nic nie umknęło, od 09.04. kontrole zawieszone.

Informacja o tym że są zwieszone jest na stronie CRO, ale po pierwsze tymczasowo, a po drugie źródla Chorwackie twierdzą że nic się nie zmieniło. 14.04 korek na przejściu Bregana miał 10km. Chorwaci apelują do Słoweńców o powrót do poprzedniej procedury, ale wygląda że to tylko apele.
Wole się albo przygotować jak jechać, albo wybrać inny kierunek, jak mam stać w korku 10km.
Pozdrawiam
Nie przesadzaj, 14.04. to był akurat korek przedświąteczny. Od czasu zawieszenia tych przepisów kamery na przejściach pokazywały już pustki. Owszem Słoweńcy się plują żeby jednak kontrole były ale na razie są zawieszone i już. Miejmy nadzieję, że Cro nie da sobie tak dmuchać w kaszę i utrzymają obecną decyzję, bo to głupota była z tymi kontrolami. Niech sobie uszczelniają faktyczne zewnętrzne granice Unii a nie Schengen.


Dalej uważasz że przesadzam?
Jak widać korki są duuuuże.
EU nie zniosła/zawiesiła kontroli na zewnętrznych granicach Schengen.
Cały zresztą pomysł tej kontroli był właśnie z powodu Chorwacji która nie uszczelniła granicy z Bośnią.
A kto pisał, że zniosła? ale że zawiesiła owszem - była taka informacja. Moim zdaniem, granica z BiH była uszczelniona, kontrole były szczegółowe, wiem bo swoje odstałam.
a dzisiaj jest tak :)
34 (1).jpg
35 (1).jpg


I wspomniane przejście Bregana.
6.jpg
7.jpg


Czyli normalnie. Oczywiście nie popadajmy w skrajność, wiadomo że w sezonie tak dobrze nie będzie, wystarczy aby było jak dotąd :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 19.04.2017 11:41

Możliwe, że wczorajsze zatwardzenie to jeszcze efekt poświątecznych powrotów. Mimo wszystko trzeba na bieżąco przyglądać się natężeniu ruchu, by za wczasu obrać dobrą trasę. Z dotychczasowej obserwacji można wywnioskować, iż do HR dojedziemy w podobnych warunkach jak w latach ubiegłych, natomiast problem będzie z jej opuszczeniem.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 19.04.2017 11:48

Do wakacji jeszcze jest "chwilka". Nie wiemy czy w tej części europy-bałkanów nie nastąpią znowu jakieś ruchy z uchodźcami. :?: Oby nie.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.04.2017 11:13

slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 20.04.2017 11:16

Znalazłem ciekawy link z wykazem słoweńskich granic,
można zobaczyć jak faktycznie wyglądają pod względem infrastruktury,
szkoda że nie ma kamer


http://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
MlodyLeo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MlodyLeo » 20.04.2017 21:03

Witam. Jeżeli propozycja tej trasy juz była to przepraszam, ale nie natrafiłem na taki opis. W zeszłym roku jechałem przez Cz. A Sło wszystko autostradami wyjazd w niedziele po południu ze skierniewic po drodze nie napotkałem żadnych utrudnień (tempomat i cheja) na bramkach 1-3 auta w kolejce wiec luz. Jednak tegoroczne wieści o zaostrzonych kontrolach napawają niepewnością czy pomimo jazdy w nocy z niedzieli na poniedziałek przez te newralgiczne mjejsca i tak nie będzie jakiegoś mega korka na granicy ( wyjazd koniec Lipca) dlatego zacząłem rozglądać się za jakąś trasą alternatywna. Zauważyłem ze przejście w Macelj większość omijacych to przejście mija je, wybierając przejścia położone na wschód. Dlatego postanowiłem poszukać czegoś na zachód od Macelj pierwsze z brzegu tez będzie pewnie zapchane wiec znalazłem taką trasę:
Oczywiście początek taki sam jak w zeszłym roku czyli Cz. A Sło wszystko autostradami płatnym i nasluchiwanie wieści z granicy na CB oraz info z Google maps jeżeli okazuje się że na granicy w Macelj kocioł to za Mariborem kieruję się A1 w strone Ljubljany po około 45 km zjazd nr.14 na Celje i drogę nr. 5 . Droga nr. 5 przez między innymi Lasko, Radece kierujemy się na Sevnica następnie w mjejscowosci Radna obieramy kierunek Skocjan. Za Skocjanem dojeżdżamy do autostrady A2 wjeżdżamy na autostradę kierunek Ljubljana, autostrada do zjazdu na drogę 105 kierunek Novo Mesto, Metlika jadąc cały czas droga 105 dojeżdżamy do mjejscowosci Metlika w której to jest przejście graniczne do Cro. Na terenie Cro jedziemy droga D6 przez Ribnik kierunek Maletici i dojeżdżamy do autostrady węzeł Novigrad. Koniec objazdu. Podsumowując od rozjazdu za Mariborem do wjazdu na autostradę w Cro trasa to 177km według nawi 2h 40 minut jadąc nocą spokojnie z tego czasu można urwać 30 minut (orginalna trasa przez Macelj, Lucko to 161km 1h40minut).Mam nadzieje że opis jest wystarczająco zrozumiały (nie mogę wklejać linków) Teraz słucham wszystkich za i przeciw. Chce poznać wasze zdanie.
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 20.04.2017 21:45

gusia-s napisał(a):
tamtam napisał(a):
gusia-s napisał(a):
tamtam napisał(a):
darekvideo napisał(a):Nic nie umknęło, od 09.04. kontrole zawieszone.

Informacja o tym że są zwieszone jest na stronie CRO, ale po pierwsze tymczasowo, a po drugie źródla Chorwackie twierdzą że nic się nie zmieniło. 14.04 korek na przejściu Bregana miał 10km. Chorwaci apelują do Słoweńców o powrót do poprzedniej procedury, ale wygląda że to tylko apele.
Wole się albo przygotować jak jechać, albo wybrać inny kierunek, jak mam stać w korku 10km.
Pozdrawiam
Nie przesadzaj, 14.04. to był akurat korek przedświąteczny. Od czasu zawieszenia tych przepisów kamery na przejściach pokazywały już pustki. Owszem Słoweńcy się plują żeby jednak kontrole były ale na razie są zawieszone i już. Miejmy nadzieję, że Cro nie da sobie tak dmuchać w kaszę i utrzymają obecną decyzję, bo to głupota była z tymi kontrolami. Niech sobie uszczelniają faktyczne zewnętrzne granice Unii a nie Schengen.


Gusiu-s, wrzuciłaś zdjęcia z HK, ale z kamer położonych na punkcie kontrolnym Macelj czyli Chorwatów. Z tych ujęć nie widać kolejek, które tworzą się w dzień jadąc od strony Austrii, kilkaset metrów wcześniej (a nawet jeszcze dalej) na punkcie kontroli Słoweńców w Gruskovje.
Obserwuję ostatnio te kolejki na dwóch kamerach tam zamontowanych - 300 m przed przejściem Słoweńców i 1.4 km przed nim. Tu: https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx zakładka: "G1-9, Jurovci - Gruškovje, mejni prehod Gruškovje".
I kolejki niestety się tworzą albo ruch jest stały i gęsty. Jest się czego obawiać w czasie wakacyjnego wyjazdu.
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 20.04.2017 21:47

slams napisał(a):Znalazłem ciekawy link z wykazem słoweńskich granic,
można zobaczyć jak faktycznie wyglądają pod względem infrastruktury,
szkoda że nie ma kamer


Kamery ze słoweńskich granic mamy na stronie DARSu, ichniejszego zarządcy dróg.
https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 26.04.2017 18:58

kamzio napisał(a):Kamery ze słoweńskich granic mamy na stronie DARSu, ichniejszego zarządcy dróg.
https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx


Mógłbyś dokładnie wskazać , którę to są ?

Poz
kamzio
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 26.04.2017 20:24

Venom555 napisał(a):
kamzio napisał(a):Kamery ze słoweńskich granic mamy na stronie DARSu, ichniejszego zarządcy dróg.
https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx


Mógłbyś dokładnie wskazać , którę to są ?

Poz


Może jeszcze skoczyć do najbliższego spożywczaka po bułki i masło? Dałem wędkę, rybę złap w własnym zakresie.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.04.2017 10:18

Venom555 napisał(a):
kamzio napisał(a):Kamery ze słoweńskich granic mamy na stronie DARSu, ichniejszego zarządcy dróg.
https://www.dars.si/Vsebina/kamere.aspx


Mógłbyś dokładnie wskazać , którę to są ?

Poz

Podpowiem: przejście Slo-Hr jest w Gruškovje.
Innych miejsc szukaj po nazwach miast na granicach.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 27.04.2017 11:12

Na FB ludzie piszą, że kontroli nie znieśli, mało tego nawet Austriacy kontrolują: https://www.facebook.com/groups/1458588 ... 418757198/
Ostatnio edytowano 27.04.2017 12:21 przez Nemhain, łącznie edytowano 1 raz
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 27.04.2017 11:46

Nemhain napisał(a):Na FB ludzie piszą, że kontroli nie znieśli, mało tego nawet Austriacy sprawdzają kontrolują: https://www.facebook.com/groups/1458588 ... 418757198/

A możesz napisać co takiego ktoś umieścił na FB?
Nie wszyscy mają tam konto.
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 27.04.2017 12:20

O tym, że kontrolują i Słoweńcy i Austriacy w drodze powrotnej z CRO.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 27.04.2017 12:24

kamzio napisał(a):Może jeszcze skoczyć do najbliższego spożywczaka po bułki i masło?


Nie jem bułek i masła. Nie mam czasu i szkoda mi życia na siedzenie przed monitorem;ograniczam to do minimum i mam inne priorytety w życiu.
Nie interesowała mnie nigdy nazwa miejscowości gdzie przekraczam granicę. Każdy ma swoje minusy więc daj sobie spokój ze złośliwościami.

kojacek napisał(a):Podpowiem: przejście Slo-Hr jest w Gruškovje.
Innych miejsc szukaj po nazwach miast na granicach.


Dzięki.
G1-9, Jurovci - Gruškovje, mejni prehod Gruškovje

Poz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 433
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone