Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re: Przez Czechy czy Słowację?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.03.2017 18:43

Faktycznie trochę pomieszałem. Ale wracając do tematu to korek chyba był z powodu remontu albo wypadku. Lucko tylko z pierwszym linkiem, drugi nic ci nie daje, trzeci ktoś już tak proponował ale brak informacji co i jak.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004
Re: Przez Czechy czy Słowację?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 26.03.2017 18:55

Jeśli mogę to 2 rady:
- Nie wjeżdżajcie do CRO przed 15.oo w sobotę.
- sprawdźcie jak wyglądają soboty tu : http://www.hak.hr/info/kamere/
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Przez Czechy czy Słowację?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.03.2017 19:23

Koledzy Szanowni - trzymajcie dyskusję w związku z tematem wątku, jeśli można...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Przez Czechy czy Słowację?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.03.2017 22:32

Hercklekot napisał(a):Koledzy Szanowni - trzymajcie dyskusję w związku z tematem wątku, jeśli można...

Pełna zgoda, dlatego posty przeniesione :idea:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.04.2017 07:34

No i mamy ciekawą dyrektywę w sprawie kontroli granicznych opuszczających lub wjeżdżających w strefę Schengen.
http://wiadomosci.wp.pl/od-7-kwietnia-z ... 130384001a
Będzie mały koreczek na wjeździe do Chorwacji jeżeli będzie to też obowiązywało w okresie letnim.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 04.04.2017 08:23

Super to też spowolni jeżeli będzie kontrola szczegółowa.
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 04.04.2017 09:03

wielbiciel napisał(a):No i mamy ciekawą dyrektywę w sprawie kontroli granicznych opuszczających lub wjeżdżających w strefę Schengen.
http://wiadomosci.wp.pl/od-7-kwietnia-z ... 130384001a
Będzie mały koreczek na wjeździe do Chorwacji jeżeli będzie to też obowiązywało w okresie letnim.


Nie ma się chyba czego zbytnio obawiać, gdyż zmiana niniejsza faktycznie nakłada jedynie obowiązek przeskanowania każdego dowodu lub paszportu w czytniku oraz porównaniu zdjęcia w dokumencie, z facjatą konkretnej osoby tymże dokumentem się posługującą, co zresztą i teraz powinni robić, przy wjeździe lub opuszczaniu strefy Schengen.

Tyle, że dotychczas robili to zazwyczaj wyrywkowo i pobieżnie.

Przynajmniej ja, do tej pory, spotykałem się z najprzeróżniejszymi przypadkami, kiedy to raz skanowali podawane dokumenty a czasami tylko je pobieżnie przeglądnęli. Zdarzało się również tylko leniwe machnięcie ręką aby jechać dalej. Natomiast nie zdarzyło mi się nigdy, a mam w swoim samochodzie fabrycznie przyciemnione szyby tylne, aby kiedykolwiek zażądali opuszczenia tylnych szyb celem porównania twarzy jadących z tyłu osób ze zdjęciami w podanych dokumentach.

Gorzej byłoby gdyby tak wprowadzili szczegółową kontrolę graniczną i celną każdego, wypakowanego zazwyczaj po sam dach, pojazdu.

Wówczas to byłby siwy dym.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.04.2017 11:21

Wystarczy ze wezmą do przeskanowania dokument i już mamy spowolnienie trzy-czterokrotne w stosunku do dotychczasowych praktyk razy ilość pojazdów na niektórych popularnych przejściach i już się robi kolejka. Będzie się działo na Macelj, oj będzie się działo. To samo na autostradowym przejściu od strony Węgier.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.04.2017 11:37

po przewertowaniu kilku wątków mam wrażenie że przejście w Letenye (to stare, nieautostradowe) w szczycie sezonu jest zazwyczaj mniej obleganym przejściem w porównaniu z Macelj - zgadza się ? W tym roku poraz pierwszy wybieram się trasą przez SK / HU (w HU z pominięciem dróg płatnych) i właśnie planuję tamtędy wjechać na terytorium HR.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 04.04.2017 11:38

wielbiciel napisał(a):No i mamy ciekawą dyrektywę w sprawie kontroli granicznych opuszczających lub wjeżdżających w strefę Schengen.
http://wiadomosci.wp.pl/od-7-kwietnia-z ... 130384001a
Będzie mały koreczek na wjeździe do Chorwacji jeżeli będzie to też obowiązywało w okresie letnim.


Autor artykułu sam chyba go nie czytał :!: Na początku pisze o zewnętrznych granicach UE a poźniej o strefie Schengen :!: To są dwie różne sprawy, a właściwie dwa różne obszary (choć w większości się pokrywają). Chorwacja jest w UE i gdyby dotyczyło to zewnętrznych granic UE to nie ma problemu, a w Schengen jeszcze w zeszłym roku nie była, chociaż podobno miała też być. Może ktoś znający bliżej temat coś tu dopisze :?:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 04.04.2017 12:16

el_grego napisał(a):po przewertowaniu kilku wątków mam wrażenie że przejście w Letenye (to stare, nieautostradowe) w szczycie sezonu jest zazwyczaj mniej obleganym przejściem w porównaniu z Macelj - zgadza się ? W tym roku poraz pierwszy wybieram się trasą przez SK / HU (w HU z pominięciem dróg płatnych) i właśnie planuję tamtędy wjechać na terytorium HR.

Dobrze kombinujesz, tylko czy ominięcie płatnych dróg w H jest dobrym pomysłem?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.04.2017 12:22

el_grego napisał(a):po przewertowaniu kilku wątków mam wrażenie że przejście w Letenye (to stare, nieautostradowe) w szczycie sezonu jest zazwyczaj mniej obleganym przejściem w porównaniu z Macelj - zgadza się ?

Na starym przejściu w Letenye nigdy nie stałem dłużej niż pięć minut (w sezonie oczywiście).
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.04.2017 12:27

wielbiciel napisał(a):
el_grego napisał(a):po przewertowaniu kilku wątków mam wrażenie że przejście w Letenye (to stare, nieautostradowe) w szczycie sezonu jest zazwyczaj mniej obleganym przejściem w porównaniu z Macelj - zgadza się ? W tym roku poraz pierwszy wybieram się trasą przez SK / HU (w HU z pominięciem dróg płatnych) i właśnie planuję tamtędy wjechać na terytorium HR.

Dobrze kombinujesz, tylko czy ominięcie płatnych dróg w H jest dobrym pomysłem?


do tej pory w drodze "do" zawsze jechałem na przysłowiowego "strzała" byleby szybciej, przez CZ/AT/SLO, startowałem popołudniami, byłem na rano - 80% trasy "dwupasami" - widoki przeciętne, tym bardziej że głównie nocą jechaliśmi. Teraz chcemy startować rano, nową trasą, na spokojnie, bez stresu i z widokami... - biorąc autostrady w HU nadrobiłbym trochę kilometrów a zaoszczędził niecałą godzinę czasu, więc żona stwierdziła że wolałaby raczej spokojną trasę krajoznawczą, a jak będziemy zmęczeni to gdzieś sie zatrzymamy albo na krótką drzemkę albo na nocleg - taki chill out dla odmiany :D
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 04.04.2017 12:39

anakin napisał(a):
el_grego napisał(a):po przewertowaniu kilku wątków mam wrażenie że przejście w Letenye (to stare, nieautostradowe) w szczycie sezonu jest zazwyczaj mniej obleganym przejściem w porównaniu z Macelj - zgadza się ?

Na starym przejściu w Letenye nigdy nie stałem dłużej niż pięć minut (w sezonie oczywiście).


miód na moje serce :D bo w Macelj zdarzyło mi się już spędzić 2,5h w korku "do" od strony SLO Ptuj'a
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.04.2017 12:41

el_grego napisał(a):miód na moje serce :D bo w Macelj zdarzyło mi się już spędzić 2,5h w korku "do" od strony SLO Ptuj'a

Zapomniałem dodać, że to było o 5.00 rano. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 426
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone