Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 02.09.2016 12:10

Czy wiadomo kiedy te remonty w Czechach się skończą? Będę wracał 17 września z Wiednia do Lublinia, wyjazd ok godz 17 i sam nie wiem jaką drogę wybrać, że nie stać za długo.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.09.2016 15:14

kk_1 napisał(a):Czy wiadomo kiedy te remonty w Czechach się skończą?...
Wiadomo
http://www.dopravniinfo.cz/ kursorkiem na punkt i wyświetli się info.
kk_1
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kk_1 » 02.09.2016 15:18

Część prac zakończy się lada dzień, ciekawe czy wtedy nie zaczną się w nowym miejscu...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.09.2016 15:26

endryu napisał(a):
kk_1 napisał(a):Czy wiadomo kiedy te remonty w Czechach się skończą?...
Wiadomo
http://www.dopravniinfo.cz/ kursorkiem na punkt i wyświetli się info.

Nie wiadomo.
Jak się kończy w jednym miejscu to zaczyna w drugim. Też tak myślałem że już koniec a tu na nowym odcinku zwężkę zrobili.
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 02.09.2016 17:38

wielbiciel napisał(a):Popatrz na ewentualny objazd przez Przerów, w zasadzie w stronę Olomunca jest non stop zwężenie.
Jak jechałem w sobotę wieczorem to się korkowało w kierunku północnym. Niedzielę po południu nałoży się na to jeszcze weekendowy ruch i może być na stojąco.

Ale tym sposobem nie ominę korków przed Vyskovem :( choć to i tak duża pociecha ominąć Olomunc :)
Ostatnio edytowano 02.09.2016 21:40 przez aro_40, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 19:30

Nie wiem czy ktoś o tym ostatnio pisał, ale...omijajcie Cadcę i Svrcinovec - co tam się dzieje...morze tirów, korek na półtorej godziny, masakra... Nie wiem, niby nic specjalnego tam się nie dzieje, może to dlatego, że wracałem nie w weekend, jak zwykle. Jeszcze w stronę CZ było OK, ale Ci co jechali na południe o_O
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.09.2016 21:59

wielbiciel napisał(a):
endryu napisał(a):
kk_1 napisał(a):Czy wiadomo kiedy te remonty w Czechach się skończą?...
Wiadomo
http://www.dopravniinfo.cz/ kursorkiem na punkt i wyświetli się info.

Nie wiadomo.
Jak się kończy w jednym miejscu to zaczyna w drugim. Też tak myślałem że już koniec a tu na nowym odcinku zwężkę zrobili.

E tam :) wiadomo :idea: Popatrzymy na tą stronkę i już wiemy, że w jednym miejscu się kończą a w kolejnym zaczynają :D :!:
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 03.09.2016 13:46

Witam wszystkich, wyjeżdżamy w niedziele 04.09 do Chorwacji. Pytanie w Czechach kierować się na Mikulov - Poysdorf czy raczej na Brzecław - Reintal ?
Słowenię objeżdżać M-L-P na G. Macelj czy na któreś z innych przejść granicznych np Cvetlin lub Hum? Ktoś z wracających może podpowiedzieć? Z okolic stolicy wyruszamy około 16-17. Pozdrawiamy all.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.09.2016 19:26

Grzegorz_GRK napisał(a):Witam wszystkich, wyjeżdżamy w niedziele 04.09 do Chorwacji. Pytanie w Czechach kierować się na Mikulov - Poysdorf czy raczej na Brzecław - Reintal ?
Słowenię objeżdżać M-L-P na G. Macelj czy na któreś z innych przejść granicznych np Cvetlin lub Hum? Ktoś z wracających może podpowiedzieć? Z okolic stolicy wyruszamy około 16-17. Pozdrawiamy all.

Raczej Breclav, dodatkowo na TESCO można zatankować paliwo najtańsze na trasie.
Grzegorz_GRK
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 20.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz_GRK » 03.09.2016 23:57

Raczej do 22 nie przejadę 600 km, więc na paliwo nie liczę. Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.09.2016 10:22

Jechałem na dzień tradycyjną trasą CZ A SLO w tygodniu, przejazd przez Czechy płynnie mimo zwężek, w Austrii tylko w Poysdorf kibel, uciekłem na Grosskrut jak tylko zobaczyłem ogonek. Wiedeń min prędkość 50 km/h. Reszta płynnie i szybko.

Wczoraj (sobota) przejazd na Istrię opóźniony o 2 godz: korek na obwodnicy Ljubljany (roboty drogowe) oraz do przejścia granicznego przy Portoroż jakieś 6km. Mz to jeszcze nie koniec sezonu, w każdym bądź razie te ilości aut z D, A, Cz, I, Nl i bagaży na to nie wskazują.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.09.2016 20:39

Dziś wyjazd z Istrii to katastrofa, korek na autostradzie ok. 10km, wszystkie drogi dojazdowe do granicy przy Portoroż zapchane na kilka km, my na szczęście w przeciwnym kierunku do wracających z urlopu i weekendu.

Może przyda się komuś planującemu kiedyś Istrię. Bardzo oblegana.
lompy
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) lompy » 04.09.2016 22:28

Dziś 04.09.2016 wyjazd z PAG promem o 6 rano, czyli praktycznie podróż rozpoczęła się 6:15 już na kontynencie. w domu (Chorzów) 17:15. Przerw dość sporo ze względu na dziecko, a dłuższa przerwa w MC za Wiedniem. Pierwszy raz od 8 lat bez żadnych korków, granica CR-SLO tylko 2 samochody z przodu... SLO-AT wyrywkowe kontrole paszportów i zaglądanie do środka pojazdu :) Poysdorf pierwszy raz płynnie, obawiałem się zwężek w Czechach ale też bez problemu, na wszystkich 80-100km/h więc szło jechać:) pzdr
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 05.09.2016 18:17

Wracałem w sobotę, 3 września z Duby-Raby.
1389 km. Wyjazd o 6:50, dojechałem do domu o 22:48.
Trasa: CRO, objazdr MLP (a w zasadzie PLM :wink: ), Austria, Czechy, wjazd do Polski przez A1.
W CRO płynnie, czasami większy ruch, ale można było jechać 130-145.
Na granicy CRO-Słowenia pół godziny stania. Sprawdzali Włochów i Nieców co wiozą w bagażnikach.
W Słoweni pustawo, ale dość sporo aut jechało do CRO. Głównie polskie i czeskie rejestracje. Czyżby Czesi zaczęli czytać cro.pl :oczko_usmiech:
W Austrii spokojnie, w Wiedniu ruch, ale przejazd płynny 60-80 km/h.
Za Wiedniem autostradą do końca i odbiłem na Breclav.
Przed Breclaviem i na autostradzie do Brna pusto, dosłownie pojedyncze samochody.
W Czechach prawie cały czas zwężki, ale jazda na zweżeniach płynna 80-100 km/h.
Pod Ołomuńcem na skrzyżowaniu E 442 i E462 trzeba objechać 3/4 koniczynki, aby wjechać na drogę do Ostrawy. Tu trzeba uważać, bo oznakowanie takie sobie zrobili.

W sumie 16 godz jazdy z godzinną przerwą na obiad w Czechach i 1,5 godziny przerw na tankowanie i toaletę po drodze.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 06.09.2016 07:43

Przejazd do PL w ostatnich dnia sierpnia. Pirovac - Kielce. Cała trasa płynnie przeszła z wyjątkiem wąskiego gardła w Poysdorf - malowanie pasów i powstał korek na 4-5km akurat do wysokości skrzyżowania na Ketzelsdorf, co wykorzystaliśmy i w przeciągu 5 min. byliśmy za Poysdorfem. Polecam taką alternatywę dla wracających.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 418
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone