Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.08.2016 08:46

Jedź spokojnie przez Czechy. W niedzielę rano nie powinno być wielkiego ruchu w kierunku poludniowym.
v_asco
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) v_asco » 25.08.2016 08:51

Ok. Dzięki za szybką odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie. Ma sens poniedziałkowe przekraczanie granicy słoweńsko-chorwackiej w Ormoz zamiast Gornji Macelj i późniejsza jazda chorwacką autostradą z objazdem Zagrzebia od południa?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.08.2016 08:56

W poniedziałek rano i to praktycznie po sezonie na granicy bedzie pusto. Na noclegu powinniście mieć WiFi, najlepiej przed wyjazdem sprawdzić na stronach HAK i DARS jak wyglada ruch na granicy.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 25.08.2016 10:25

dids76 napisał(a):W poniedziałek rano i to praktycznie po sezonie na granicy bedzie pusto

Wyszedłem z takiego założenia, że w środe to też będzie pusto - i to już prawie koniec sezonu.
35 minut musiałem odstać, żeby 2 razy machnąć dowodami.
Jutro powrót do Cro na 2 tygodnie i się zastanawiam czy we wrześniu nie uciekać gdzieś na inne przejście ...
hzag
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 25.08.2016 10:49

W stronę wybrzeża w czwartek (11.08) ok 13. Z powrotem we wtorek (23.08) ok 9. Przejście hr-slo w Macelj płynnie bez najmniejszych problemów, tylko machnięte paszportami i dalej w drogę. Bramki w okolicach Zagrzebia też puste.
P76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) P76 » 25.08.2016 12:19

Jutro rano nareszcie wyjeżdżamy 8)
Trasa przez Słowację i Węgry: przystanek w Budapeszcie na zwiedzanie Tropicarium i nocleg przed granicą HR. Planowy dojazd do Stanici (obok Omisa) w sobotę ok. 14.00 Dam znać, którędy jechałem i jakie warunki.

Pozdrav :hut:
Szoku
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szoku » 26.08.2016 17:51

Hej my też wyjeżdżamy z Krakowa w nocy z soboty na niedzielę. Będziemy w Omiś w godzinach popołudniowych/wieczornych :) Trasa Słowacja i Węgry potem z Karlovaca stara "jedynka". Damy znać co i jak po przyjeździe.
Witam wszystkich na forum :)
Piotrek daj znać też wieczorem w sobotę jak trasa przez Słowację bo jedziemy pewnie podobnie :) (my na Bańską Bystrzycę)
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 27.08.2016 17:43

Gwoil informacji - skończyli tunele w Wiedniu ?
Wczoraj mam wrażenie, że nie było zwężki już a i tunele piękne w ledach pooświetlane.
Ale zaczęli przy końcu tej 80-tki na Ringu coś rozkopywać - ale ogólnie 3 odcinki po 60 i 2 odcinkowe pomiary.
Przeprawa przez rzekę, też jakby częściowo ukończona - bo widać było, że świeży asfalt położony.
Cała droga bez przeszkód granica w Maceji bardzo płynnie tak jak i bramki.
W Słowenii bez problemu jechaliśmy sznureczkiem jak zawsze pomimo poskreślanych znaków.
atri
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) atri » 27.08.2016 18:27

Ja dziś jechałem z Lidzbarka Warmińskiego, udało się w 20h, trasa a1, łódź, Częstochowa, Zwardoń, zilina, Bratysława, Wiedeń, graz, maribor, zagrzeb, murter :) udało by się w 18h, ale za Zagrzebiem był dziś rano ok 8:00 potężny wypadek, staliśmy 2h. Później autostrada przejezdna nawet 150 kmh. Natomiast od strony wybrzeża podjazd pod tunel masakra, całe serpentyny zakorkowane, na oko 10 km korka, oby w przyszłą sobote było luźniej. Na razie pozdrawiam z mega słonecznej Slanicy na Murterze, idę po Karovacko ;)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 28.08.2016 22:53

Wczoraj o 19 zaatakowałem Czechy z ich remontami. Jadąc na południe o tej porze to luzik, na powrocie spory ruch i przed Ołomuńcem jakby się korkowało, z Brna jechałem na Bratysławę i tu pomimo normalnego ruchu żadnych problemów na zwężeniach, bardzo szybko się jechało a i jakość nawierzchni jest już ok. Warto tędy na Breclav-Wiedeń niż przez Poysdorf.
atri napisał(a):Ja dziś jechałem z Lidzbarka Warmińskiego, udało się w 20h, trasa a1, łódź, Częstochowa, Zwardoń, zilina, Bratysława, Wiedeń, graz, maribor, zagrzeb, murter :) udało by się w 18h, ale za Zagrzebiem był dziś rano ok 8:00 potężny wypadek, staliśmy 2h. Później autostrada przejezdna nawet 150 kmh. Natomiast od strony wybrzeża podjazd pod tunel masakra, całe serpentyny zakorkowane, na oko 10 km korka, oby w przyszłą sobote było luźniej. Na razie pozdrawiam z mega słonecznej Slanicy na Murterze, idę po Karovacko ;)

No to miałem szczęście, o 7:30 przejechałem bramki. Miejscami były mgły i wjeżdżało się z rozpogodzenia w takie gęste ciemne mleko a niektórzy bez świateł jechali. Dlatego też wolę starą 1. gdzie mniej szaleństw i o 11 byłem już na kwaterze.
A na Slanicy dziś wieczorem jest bardzo duszno.
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 28.08.2016 23:16

Dzis wracajac z Cro po raz pierwszy w zyciu napotkalem na korek na bramkach w Lucko do platności kartami (30 min). Do gotówkowych oczywiście korki 5 x większe. Później tylko gorzej, na granicy 1h stania, a we Wiedniu masakra. Pozdrowienia z Mikulova, popijąc zimny Staropramen.
atri
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) atri » 29.08.2016 19:58

sneer napisał(a):Dzis wracajac z Cro po raz pierwszy w zyciu napotkalem na korek na bramkach w Lucko do platności kartami (30 min). Do gotówkowych oczywiście korki 5 x większe. Później tylko gorzej, na granicy 1h stania, a we Wiedniu masakra. Pozdrowienia z Mikulova, popijąc zimny Staropramen.


O godzinie jechałeś? Ja planuje powrót 3.09 ok 15:00-18:00, mocno zastanawiam się czy dobrze robię, zawsze ruszałem na noc i nigdy nie było korków :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.08.2016 20:56

atri napisał(a):
sneer napisał(a):Dzis wracajac z Cro po raz pierwszy w zyciu napotkalem na korek na bramkach w Lucko do platności kartami (30 min). Do gotówkowych oczywiście korki 5 x większe. Później tylko gorzej, na granicy 1h stania, a we Wiedniu masakra. Pozdrowienia z Mikulova, popijąc zimny Staropramen.


O godzinie jechałeś? Ja planuje powrót 3.09 ok 15:00-18:00, mocno zastanawiam się czy dobrze robię, zawsze ruszałem na noc i nigdy nie było korków :)

W sobotę o tej porze powinieneś mieć luz, im później tym lepiej. W pełnym sezonie po 16:00 było już luźno na powrocie - kamerki na hak-u.
Nie żal ci Murter opuszczać w takie piękne lato.
atri
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 26.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) atri » 29.08.2016 21:50

Pewnie, że żal, ale to jeszcze 5 dni :) a co do pogody, to się nie spodziewaliśmy tak pięknego lata pod koniec wakacji :) jest mega super, cieplutko i nie wieje bora
joe
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) joe » 30.08.2016 18:31

Wczoraj 29.08 w Poysdorf zostawili naprawiony kawałek ulicy ogrodzony ze znakiem "pierwszeństwo przejazdu dla pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka" od strony Wiednia , znacznie to zwęziło centrum miasta , efektem był 4km korek przed Poysdorf od strony Wiednia bo TIR-y nie mogły się wyminąć. Pierwszy raz mnie austryjacy rozczarowali , zero Policji żeby jakoś rozładować korek , dwa radiowozy stały sobie spokojnie koło komisariatu. Oni tylko umieją ustawić "60" na trzypasmówce we Wiedniu i pstrykać fotki do legitymacji szkolnej ;). Nie wiem czy to naprawili , ale Poysdorf warto omijać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 416
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone