Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maczos
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos » 24.07.2008 11:22

witam serdecznie ...
też jadę w tym samym terminie ( 15.08 ) więc wygląda na to, że będzie nas więcej.
Też obawiamy się korków ale bedziemy słuchać radia i w razie czego zmykać na inną trasę. Jedziemy w na pięć samochodów ( w każdym dzieciak w wieku ok 1,5 roku - masakra ).
Ciśnienia nie mamy, nocleg na Węgrzech a potem albo autostradą na peljasec albo przez plitvice. To będzie mój 4 raz w chorwacji ale pozostała ekipa trochę zielona w tym temacie więc bawię się kierownika wycieczki.
Z informacji znajomego ktory wracał z Peljaseca w zeszłą niedzielę wynika, że nie do końca jest tak źle i o ile się dotrze do Zagrzebia ( lucko) przed 8.00 to korków przed tunelami jeszcze wielkich nie powinno być.
On stał w Zagrzebiu 10 min a potem przed Svetym rokiem 30 min. Ale o tym to pewnie wszyscy wiedzą.
Też wolałbym jechać w tygodniu bo to pewna sprawa ale przy takiej gromadzie trudno było zgrać lepszy termin :))
pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :)
shyenne
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) shyenne » 24.07.2008 12:12

Na jaka czestotliwosc mam ustawic radio zeby odbierac ten kanal gdzie podaja wiadomosci o korkach? I od jakiego punktu mozna juz to odbierac?
I bardzo Wam dziekuje za informacje.
Widze ze Chorwacja ciagle jest popularna :) choc niektorzy zaczynaja juz rezygnowac ze wzgledu na podwyzki cen. Powiem wiecej niektorzy to sie pukaja w glowe ze jedziemy co Chorwacji a nie np do Egiptu (all inclusive).
mairsz
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mairsz » 24.07.2008 22:23

ptasznik5 napisał(a):KORKI!!!

Myślę, że korki "dają popalić" w trakcie jazdy, do przyszłego roku zapomnę jakie były. :D :D :D



Według HAC w przyszłym roku otworzą drugie nitki w obu tunelach więc będzie dużo lepiej :D

TRAFFIC
As far as bottlenecks on Mala Kapela and Sveti Rok tunnels are concerned the works on the construction of second tubes are in progress with the completion scheduled for July 1, 2009.

http://www.hac.hr/index.php?task=search ... et&id=2062

Mairsz
holiday
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) holiday » 30.07.2008 09:45

Mam duże czy małe szanse stać w korku na odcinku Karlovac - Ciovio w piątek tj. 22.08.08 wyjazd z Karlovac ok. 7 rano?. Z waszych relacji wynika, że chyba jeszcze nie bedzie tak żle ale licho nie śpi.
kresmo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresmo » 30.07.2008 13:18

Witam

Czy ktoś próbował ominąć słoweńską autostradę taką trasą? Jeśli tak to czy warto?

Obrazek
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 30.07.2008 15:01

Witam

Też rozważam tę trasę lub przez Mureck na Zavrć i Varażdin.

Sam nie wiem jeszcze jak pojadę.

Pozdrawiam
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 30.07.2008 16:04

taurus napisał(a):Witam

Też rozważam tę trasę lub przez Mureck na Zavrć i Varażdin.

Sam nie wiem jeszcze jak pojadę.

Pozdrawiam


Witaj. Ja obrałem takową trasę .Wyjeżdżamy 01.08 do Orebicia.Trasa taka z uwagi na bezpłaność a przedewszystkim na możliwość powstania korków na odcinku Słoweńskim na starej drodze.( w zeszłym roku przez Słowenie jechaliśmy 6 godzin.)Mam nadzieje ,że jest to dobra alternatywa.
Pozdrawiam
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 31.07.2008 20:57

a co myslicie o trasie niemcy austria słowenia i cro? w zeszłym roku był strasznu stau a w ty kolezanka wrociła pare dni temu i tez był korek jest jakas inna droga. bedziemy mieli gps ale nie wiem jak lepiej prosze o rade!!!widze ze mało kto jedzie na istrie?
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 02.08.2008 12:45

Witam

Jedziesz ze Szczecina, więc taka opcja wydaje się być naturalna ale sporo osób na forum narzekało na remonty i korki w Niemczech.

Także poszukaj, może są nowe wieści na forum.

Ja z Gdańska jadę przez Wrocław, Mikulov, Wiedeń, Mureck, Zavrć< Varażdin, Karlovać do Nemiry k.Omisa. Od Zagrzebia planuje poruszać się poza autostradą aby uniknąć korków.

Jak będzie to nie wiem - wiadomo - loteria.

Pozdrawiam
sledz74
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) sledz74 » 03.08.2008 23:05

Ja mam drobne pytanie

Mniej więcej od której godziny nad ranem w sobote zaczyna sie korek na granicy SLO/HR? Pojawienie sie około 6:00 byłoby ok?
roszel
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roszel » 04.08.2008 13:25

hej taurus w zeszłym roku zakorkowana była austia i w tym klolezanka wrociła z Opatiji i tez mówiła ze w austrii stali :(
czy jest jakas opcja nie pojechania przez austrie? my coś kojarze jecahlismy na villach..:)
z tego co wiem to nam pprzez wieden duzo dalej? :)
co do godziny my wyjezdzamy 18/08 ok 18 wieczorem wiec licze na to ze nie bedzie korków?
jajcio
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jajcio » 06.09.2008 22:38

Witam,

a jaka jest sytuacja z korkami we wrześniu, dokładnie od 13 września począwszy:-))

Chodzi mi o przejazd przez Malą Kapelę i Sv. Rok "tam" w weekend, ale w nocy/nad ranem, a później o jazdę powrotną również w weekend: w dzień, ale już na początku października. Jak to może wyglądać? Chyba trochę lepiej:-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2008 13:06

staniław napisał(a):
taurus napisał(a):Witam

Też rozważam tę trasę lub przez Mureck na Zavrć i Varażdin.

Sam nie wiem jeszcze jak pojadę.

Pozdrawiam


Witaj. Ja obrałem takową trasę .Wyjeżdżamy 01.08 do Orebicia.Trasa taka z uwagi na bezpłaność a przedewszystkim na możliwość powstania korków na odcinku Słoweńskim na starej drodze.( w zeszłym roku przez Słowenie jechaliśmy 6 godzin.)Mam nadzieje ,że jest to dobra alternatywa.
Pozdrawiam


Mam pytanie, czy auto z przyczepą tamtędy przejedzie ? Jak strome są
górskie podjazdy ? Pozdrawiam. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.10.2008 13:19

Mnie spotkał korek w drodze powrotnej przy granicy ze Słowenią...2 godziny w potwornym upale...

Obrazek
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 03.10.2008 08:41

smoki3 napisał(a):
Mam pytanie, czy auto z przyczepą tamtędy przejedzie ? Jak strome są
górskie podjazdy ? Pozdrawiam. :papa:


Witam

Raczej spokojnie przejedziesz. Za przejściem granicznym po słoweńskiej stronie parę zakrętów i podjazd ale spokojnie do zrobienia z przyczepką.

Ogólnie droga przyjazna chociaż nie za szybka.

pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone