Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 24.07.2016 19:14

Najlepiej jest jechać w każdy dzień prócz soboty w Chorwacj.Szansa na uniknięcie korków wykluczając zdarzenia losowe wypadek itp jest 90%.Jeżdżę tak co roku i jest ok raz tylko jechałem w sobotęi powiedziałemnigdy więcej.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 24.07.2016 20:54

wrona25 napisał(a):witam
Jak najbardziej polecam wyjazd w sobotnie popołudnie. Z okolic Gliwic wyjazd o 15 (23.07). Jechaliśmy do Orebic przez Czechy, Austrię, Słowenię(M-L-P). Cała trasa na czysto bez korków,zatorów itp. Czas samej jazdy około 14,5 godziny (1350 km) plus postoje na winiety, siku, drzemki. Teraz karlovacko w ręku na balonie z widokiem na morze. Warto było telepać się taki kawał drogi. Tylko ten upał eh...


Mam podobny plan wyjazdu - chcemy wyjechać ok. 11.00 w sobotę z Łańcuta przez Słowację, Węgry i dalej do Brist. Oby obyło się również bez korków. Pozdrawiam. :papa: :papa: :papa:
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 24.07.2016 22:33

Do tej pory zawsze jeździłem nocą, ale kondycja już nie ta...
Plan na ten rok - wyjazd ze Śląska ok. 3 rano. Jazda "na raz".
Planowo wyjazd w poniedziałek 22.08. Ale zaczynam się zastanawiać, czy nie lepiej w niedzielę?
Poradźcie, bo nie mam rozeznania w jeździe dziennej.

Pozdrav!
yarek82
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarek82 » 24.07.2016 23:21

Witam, ja chce wyjeżdżać w piątek rano z wlkp i dojechać do Zagrzebia. Przenocować i o 7 rano wyruszyć na Brele. Zobaczymy jak będzie. Mam nadzieje, że nie będzie tragedii.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.07.2016 23:27

yarek82 napisał(a):Witam, ja chce wyjeżdżać w piątek rano z wlkp i dojechać do Zagrzebia. Przenocować i o 7 rano wyruszyć na Brele.

Witam.
Do Breli :idea:
bydziaj
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydziaj » 24.07.2016 23:40

Dzisiaj około godz 11 wróciłem z Murter do Bydgoszczy. Praktyczne zero korków oprócz jednego przed Zagrzebiem ,ale troszkę z mojej winy ;-)
Wyjazd z wyspy ok 10 trasa na Benkovic tam wjazd na autostradę i spokojnie na Zagrzeb , po drodze z 3 korki w stronę Adriatyku takie na ok.2-3 km.
Zaplanowaliśmy po drodze wjazd do stolicy i niestety zamiast zjechać wcześniej do Zagrzebia "pociągnałem" do samych końcowych bramek ,a tam "zatwardzenie" na ok 18-19 km przed brameczkami (czołgania ok.45-50 min) Po zwiedzeniu pięknego starego miasta (gorąco polecam podczas eskapady do lub z Adriatyku ,nastawić sobie GPS np.na ul.Kuseviceva i jesteśmy w naprawdę przepięknym miejscu z widokiem 8O na południowa część miasta i tylko chodzić i chodzić ! Ale wracając do trasy z Zagrzebia, lokalną "3" żeby znów uniknąć bramek w stronę Słowenii i przez Lendawę na Węgry i tam 86 bez niepotrzebnego stania równiez odcinkami dwupasmówek i nowych obwodnic prosto do Bratysławy. Autostrada na Słowacji bez utrudnień w stronę Żyliny , następnie do Czech i przez Cieszyn juz tylko z górki na północ naszego pięknego Kraju! 24 godz z haczykiem z 4 godz spaniem w Czechach (od 1 do 5 w nocy) 3,5 godz zwiedzaniem Zagrzebia oraz czterema tak ok półgodzinnymi przerwami na rozprostowanie kosci i małe "amu" to przy prawie 27 godz :evil: jeździe do Chorwacji przez Austrię ( 3 godz snu i jeden krótki ok 0,5 godz postój) uważam za ogromny SUKCES ! Jadącym na wypoczynek życzę duuużo cierpliwości i pięknej opalenizny :boss: :-)))
showtek2
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 05.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) showtek2 » 25.07.2016 12:45

Ja wyjezdzam w CZwartek, na wieczor/ noc, mam nadzieje ze korkow nie bedzie :)
arpot
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) arpot » 25.07.2016 20:08

Witam wszystkich,

Dla zainteresowanych nawigacją on-line zdradzę, że przetestowałem Google Maps wracając w sobotę z Chorwacji.
Skusiłem się na wykupienie pakietu danych (mimo, że miałem navi off-line), gdyż jadąc do Cro 16 lipca odstałem 5 godzin w korku przed tunelem Sveti Rok :(

Myślę, że inwestycja się opłaciła, gdyż przed bramkami w Zagrzebiu pokierował mnie bokiem i zaoszczędziłem około godziny.

Przeanalizowałem też ile danych Google Maps ciągnie: na Chorwację (od Vodic) zużył ok. 50MB i podobnie na Słowenię i Austrię razem.
Na Czechach już nie sprawdzałem, gdyż wykupiłem 100MB (za 19zł), więc nie było jak poszaleć.
Dodam też, że trasy wyznaczałem będąc w zasięgu Wi-Fi, więc ostatecznie danych mógł potrzebować trochę więcej.

Myślę, że jak za lat parę koszt danych jeszcze spadnie, to nie pozostanie nic innego jak korzystanie z navi on-line.

Pozdrawiam, :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.07.2016 20:26

arpot napisał(a):
Myślę, że jak za lat parę koszt danych jeszcze spadnie, to nie pozostanie nic innego jak korzystanie z navi on-line.

Pozdrawiam, :papa:


Chyba szybciej.O ile się nie mylę opłaty roamingowe mają zniknąć od 2017 :mrgreen:
anlama
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 06.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 25.07.2016 20:51

słoma79 napisał(a):
arpot napisał(a):
Myślę, że jak za lat parę koszt danych jeszcze spadnie, to nie pozostanie nic innego jak korzystanie z navi on-line.

Pozdrawiam, :papa:


Chyba szybciej.O ile się nie mylę opłaty roamingowe mają zniknąć od 2017 :mrgreen:



Tak mówią .... :mrgreen:
Uree
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Uree » 25.07.2016 21:38

Wiadomość do ARIAS- jedziesz z Bydgoszczy 12.08, ja ruszam 16.08 z Koronowa i rozmyślam nad trasą a jadę 1 raz... jak będziesz w międzyczasie tutaj i masz chęć to napisz na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, chyba, że tutaj możeż prywatną wysłać bo ja niestety nie bo mam świeże konto. Jak nie miałbyś nic przeciwko to po tym 12.08 skontaktowałbym się z Tobą czy wybrana przez Ciebie trasa była w porządku;) pozdr, Damian
opicasso
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) opicasso » 25.07.2016 22:24

w 2015 sierpien w Czechach okropne remonty drogi ale mysle ze jest lepiej? moze sie ktos wypowiedziec?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2016 22:28

Tak, cofnij się o kilka stron i sobie poczytaj bo napisałeś 4 posty z czego 4 to farmazony... :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2016 07:58

opicasso napisał(a):w 2015 sierpien w Czechach okropne remonty drogi ale mysle ze jest lepiej? moze sie ktos wypowiedziec?

skąd się to bierze :?: :!:
jak można wejść do wątku o korkach i nie przeczytać wcześniejszych postów co najmniej ze stron, które wskazał alechandro, tylko walnąć takie zapytanie;
wypowiedzi tych co na bieżąco, relacje na żywo, odnośniki do stron w danych krajach o remontach, mapy remontów, GMaps z natężeniem ruchu, kamery itp itd, czego jeszcze potrzeba, by mieć informację? - mz tylko jednego: chęci
Marcyk27
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 26.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcyk27 » 26.07.2016 21:11

Witam.
Może napiszecie że nie czytam postów itd. Ale mam pytanie odnośnie czasu wyjazdu oraz wyboru trasy. Wyjeżdżam w piątek(05.08) prawdopodobnie okolo godziny 16-17 (nie wiem czy to dobra godzina) z Libiąża koło Oświęcimia. Celem jest Tucepi.
Prosze o radę którą trase wybrać tzn przez Czechy-Austria czy może Słowacja-Austria dalej na Słowenię. Z góry dzięki za rady od Cromaniaków :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 387
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone