Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldekp
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldekp » 26.05.2016 22:42

wyjazd 08 lipca do Austrii a od 09 pobyt w Razanij . Jest to mój pierwszy raz w Cro (prawiczek) , masa pytań ale dzięki Cro.pl damy rade . :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.05.2016 23:07

Jak już to chyba Ražanj :roll:

Teoretycznie najlepsza trasa jest ta:
https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%B6n ... 43.5110638

Sporo ludzi omija słoweńską autostradę z powodu drogiej winietki i jedzie tak:
https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%B6n ... 110638!3e0

Praktycznie z uwagi na ferie rozpoczynające się na początku lipca w wielu krajach pojechałbym tak, żeby ominąć raczej nieuchronne korki na przejściu granicznym w Macelj ( trasa Maribor-Zagrzeb ) i koło Zagrzebia:
https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%B6n ... 110638!3e0

To jest moja opinia, wpadać w przerażenie nie ma co, na każdy sposób jest sposób :D

Podawane teraz czasy podróży są tylko pomocnicze :roll:
Dlaczego jest trzeci wariant trasy :?:
Bo w lipcową sobotę można stracić kilka godzin w korkach na granicy i na bramkach autostradowych :twisted: :evil:
Jak wyruszycie rano z Austrii, to się z czasem wyrobicie przy każdym wariancie trasy :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 08:31

Słoweńską autostradę i tak radziłbym ominąć i to nie z powodu winiety (chociaż to jest główny powód dlaczego ja ją omijam ;) ), a ze względu na korki jakie tworzą się na jej końcu.
Jadąc w tym terminie ja pojechałbym tak:
https://goo.gl/maps/Piq2s6enkgu
A nawet tak :oczko_usmiech: :mrgreen:
https://goo.gl/maps/Dnfk7qBrG3s
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.05.2016 08:50

dids76 napisał(a):Słoweńską autostradę i tak radziłbym ominąć i to nie z powodu winiety (chociaż to jest główny powód dlaczego ja ją omijam ;) ), a ze względu na korki jakie tworzą się na jej końcu.
Jadąc w tym terminie ja pojechałbym tak:
https://goo.gl/maps/Piq2s6enkgu
A nawet tak :oczko_usmiech: :mrgreen:
https://goo.gl/maps/Dnfk7qBrG3s

Lecz to co najmniej dwie godziny dłużej,brałem te trasy pod uwagę.Ja będę ruszał z Mikulova 25.06. o trzeciej nad ranem lecz jadę z małą przyczepką więc nie chcę się kręcić po lokalnych.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 08:56

Z napisał(a):Lecz to co najmniej dwie godziny dłużej,brałem te trasy pod uwagę.Ja będę ruszał z Mikulova 25.06. o trzeciej nad ranem lecz jadę z małą przyczepką więc nie chcę się kręcić po lokalnych.


26.06 to raczej jeszcze spokój będzie ;) . Te trasy zaproponowałem tylko dlatego, że 09.07 już może być znaczny ruch i ta trasa dwie godziny dłuższa może się okazać o wiele szybsza.
W ubiegłym roku obserwowałem korki na końcu słoweńskiej autostrady w Ptuj i miały po kilkanaście km :roll:
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 27.05.2016 09:02

dids76 napisał(a):
Z napisał(a):Lecz to co najmniej dwie godziny dłużej,brałem te trasy pod uwagę.Ja będę ruszał z Mikulova 25.06. o trzeciej nad ranem lecz jadę z małą przyczepką więc nie chcę się kręcić po lokalnych.


26.06 to raczej jeszcze spokój będzie ;) . Te trasy zaproponowałem tylko dlatego, że 09.07 już może być znaczny ruch i ta trasa dwie godziny dłuższa może się okazać o wiele szybsza.
W ubiegłym roku obserwowałem korki na końcu słoweńskiej autostrady w Ptuj i miały po kilkanaście km :roll:


w tamtym roku jechałem 27 czerwca, ok. 10 rano i był spory korek na końcówce autostrady w Słowenii, pojechałem na przejście graniczne za Ormożem tutaj i też był lekki korek, czekaliśmy ok. 1 godziny.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.05.2016 09:07

paw_el napisał(a):
w tamtym roku jechałem 27 czerwca, ok. 10 rano i był spory korek na końcówce autostrady w Słowenii, pojechałem na przejście graniczne za Ormożem tutaj i też był lekki korek, czekaliśmy ok. 1 godziny.

Dlatego jadąc z piątku na sobotę polecam jednak omijać te najbardziej korkujące się miejsca.
Ja w tamtym roku ruszyłem z domu 26 czerwca, zaraz po rozdaniu świadectw. Na granicy Slo/Hr byłem wieczorem i było całkowicie pusto. :wink:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 27.05.2016 09:47

tyle że 2 lata temu w sobotni poranek gdzie korek do granicy był około 2 godziny (info od ludzi na parkingu na autostradzie) w Ormoż byłem za 2. przy czy, Chorwaci spali i nie wiedziałem czy jechać czy co normalnie oficjalnie sobie spali w budzie:)
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 27.05.2016 09:58

Dziękuje za info odnośnie postępu robót w Austrii. Niestety sobota ( w dzień) w okresie wakacyjnym zawsze oznacza mniejsze lub większe stanie bądź na bramkach, bądź na granicy (taki urok jazdy samochodem)
W tym roku sobotę odpuściłem i ruszamy z Cieszyna w niedziele ok 3 rano. Dojeżdżając do granicy Słow/Chorw będzie godzina 9-10 rano w niedzielę, może trochę naiwnie, ale liczę, że większych utrudnień nie napotkam
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 27.05.2016 11:01

Ja planuję wyjazd i powrót w środku tygodnia, liczę więc że korki uda się ominąć.
W ubiegłym roku w Ptuju byłem około godziny 14 w środę (objazdem) , żadnego korka na końcu autostrady nie było. No ale to nie weekend.

Jeśli chodzi o Automapę to poradzi sobie bez problemu, ale pod warunkiem, że trasę zaplanujesz jej wczesniej tak jak Ty będziesz chciał jechać, inaczej na takiej trasie może prowadzić Cię po swojemu.
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 27.05.2016 14:15

tyniolek napisał(a):
sebu napisał(a):Dzięki wielkie za świeże informacje . Jechałem 4 razy na cro i tylko ta samą drogą ,czyli Cz, A, Sł . Zawsze w Wiedniu jestem w oklicach 17godziny więc pewnie trzeba by trochę postać . Przejadę w tym roku przez Zwoleń , Budapeszt itd . Zawsze to będzie odmiana i pare zł w kieszeni :D . Pod warunkiem że mnie Słowaccy struże prawa nie złapią . :D


Jeśli planujesz być w Wiedniu około 17, to rzeczywiście może być ciężko. No i za Wiedniem ten section control :roll:
Mój chłop akurat dzisiaj tam będzie przyjeżdżał, to dam znać, co i jak :)

Chłop to jest w polu, na roli... :wink:
Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 29.05.2016 13:50

Lednice napisał(a):
Praktycznie z uwagi na ferie rozpoczynające się na początku lipca w wielu krajach pojechałbym tak, żeby ominąć raczej nieuchronne korki na przejściu granicznym w Macelj ( trasa Maribor-Zagrzeb ) i koło Zagrzebia:
https://www.google.pl/maps/dir/M%C3%B6n ... 110638!3e0

To jest moja opinia, wpadać w przerażenie nie ma co, na każdy sposób jest sposób :D



My własnie mamy zamiar tak jechać ;)
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 29.05.2016 17:22

W sobotę 3 września ok. godz.9 będę ruszał z Zagrzebia na Brać. Czy należy liczyć się z większymi korkami na bramkach Lučko ? Warto z góry zakładać objazd tych bramek drogą nr 1 ? To już po głównym sezonie, myślę więc, że nie powinno być jakoś tragicznie, ale czy mam rację ? Dotąd jeździłem do Cro tylko w lipcu i sierpniu i nie mam doświadczenia jak sprawa wygląda we wrześniową sobotę, bardzo proszę zatem o podpowiedź znających temat.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.05.2016 19:54

Koenig napisał(a):Ja planuję wyjazd i powrót w środku tygodnia, liczę więc że korki uda się ominąć.
W ubiegłym roku w Ptuju byłem około godziny 14 w środę (objazdem) , żadnego korka na końcu autostrady nie było. No ale to nie weekend.

Jeśli chodzi o Automapę to poradzi sobie bez problemu, ale pod warunkiem, że trasę zaplanujesz jej wczesniej tak jak Ty będziesz chciał jechać, inaczej na takiej trasie może prowadzić Cię po swojemu.


Jeśli chodzi o AM na trasie Toruń-Baska to zasadniczo po za objazdem MLP jadę po znakach co pokrywa się z AM

Rok temu przez Wiedeń w obie strony poprowadziło mnie inaczej. Ljubljana też robiona była inaczej w każdą stronę i sam nie wiem czemu
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.05.2016 20:34

Tomcroek napisał(a):W sobotę 3 września ok. godz.9 będę ruszał z Zagrzebia na Brać. Czy należy liczyć się z większymi korkami na bramkach Lučko ? Warto z góry zakładać objazd tych bramek drogą nr 1 ? To już po głównym sezonie, myślę więc, że nie powinno być jakoś tragicznie, ale czy mam rację ? Dotąd jeździłem do Cro tylko w lipcu i sierpniu i nie mam doświadczenia jak sprawa wygląda we wrześniową sobotę, bardzo proszę zatem o podpowiedź znających temat.

We wrześniu powinno już być pusto, więc jedź autostradą. Rozumiem że będziesz spał w Zagrzebiu, jeśli będziesz tam miał internet to przed wyjazdem sprawdź na stronach HAK jaki jest ruch.
PS. W tym czasie będę wracał z Brač :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 348
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone