Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.03.2016 14:54

W lutym tego roku wszystko Ok
Tunel otwarty. zero korkow :D
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 22.03.2016 15:44

Bartek_TG napisał(a):Czy orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w Cadcy?

Jechałem w połowie października od Cieszyna na Bratysławę i w Cadcy był zamknięty tunel, objazd prowadził przez centrum, jakiś most z ruchem wahadłowym. Odstałem tam ponad godzinę. Drogę powrotną wybrałem zupełnie inną, ponieważ samochody stojące w druga stronę stały prawie od Zliny!

Jak tam teraz sytuacja wygląda? jechał ktoś ostatnio?



a to na jakis szybki remont musiałes trafić albo wypadek.

sytuacja z dzisiaj hmm 14:30: droga w str kraju w miare przejezdna, do Czadcy korek, tunel ok. jedynie co to w Mostach dużo błota a nawet bardzo dużo w zwiazu z budowa autobany. no i jak sie trafi czyszczący traktorek to korek murowany ;)

dzis dla przykładu, wypadek na swiatłach w Tryńcu + czyszczacy traktorek i korek od Neborów do 2 rondka w str Czadcy.
Bartek_TG
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_TG » 23.03.2016 06:53

No to faktycznie musiałem trafić nie za ciekawie.
Wracając skęciłem w Bytcy w kierunku Czech potem Frydek Mistek - Ostrava - i do Pyrzowic. Bardzo fajna trasa, o wiele szybciej niż przez Cieszyn ale... dopiero w domu zorientowałem się, że od F-M do Ostrawy jechałem bez winiety :)
Na szczęście obeszło się bez konsekwencji.

Dzięki za szybka odpowiedz i pozdrawiam.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.03.2016 15:28

Jak by ktoś chciał potrenować przed sezonem, to na A4 można:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transp ... wic/1pj4h7
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 29.03.2016 15:34

Obrazek

;-)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 19.04.2016 18:28

Cześć
Czy na trasie Udine-Villach-Graz jest jakiś płatny tunel?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2016 18:43

Nie ma :!:
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 19.04.2016 18:55

Ok. Dzięki
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 20.05.2016 21:45

Witam .
Jechał może ktoś trasą Brno-Wiedeń-Graz-Maribor ? . Podobno sporo remontów po drodze . Czy jest sens płacić za przejazd drogami z takimi utrudnieniami ? .
Może jednak pojechać na Budapeszt . Proszę o radę bo za dwa tygodnie startuję i czas już coś zaplanować . :)
Ostatnio edytowano 21.05.2016 17:03 przez sebu, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2016 21:54

Ale konkretnie jakimi utrudnieniami :?: :roll:
W Czechach zawsze coś remontują, jak nie jedziesz w godzinach szczytu, to raczej nie będzie problemów.
To samo dotyczy Austrii czy Słowenii.
Oczywiście można pojechać z Brna na Budapeszt, a potem na Zagrzeb,
żeby uniknąć korków, nabić 200 kilometrów więcej,
wolna wola :D

Roboty drogowe to normalka i w wielu miejscach coś naprawiają :roll:

Mają nic nie robić :?: :!:

Najszybciej jest samolotem :D
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 20.05.2016 22:23

sebu napisał(a):Witam .
Jechał może ktoś trasą Brno-Wiedeń-Maribor-Graz ? . Podobno sporo remontów po drodze . Czy jest sens płacić za przejazd drogami z takimi utrudnieniami ? .
Może jednak pojechać na Budapeszt . Proszę o radę bo za dwa tygodnie startuję i czas już coś zaplanować . :)


Jechałem na początku maja. Był remont autostrady za wiedniem w okolicach Wiener Neustadt. Wydawało się, że dopiero zaczynają. Kilkanaście kilometrów zamkniętej jednej części autostrady. Jechaliśmy w nocy więc korka nie było.
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 21.05.2016 17:02

Dzięki Michalm .
Lednice . Jak to dobrze mądrego posłuchać :D .
Ja mieszkam w miejscu że rybka mi czy pojadę przez Węgry czy Austrię . Przez Cz,A,Sł , jeździłem tylko o autostrady . Płaciłem i jechałem . Z roku na rok coraz więcej remontów i z tą moje pytanie , czy to się kalkuluje jeszcze .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.05.2016 07:48

sebu napisał(a):Dzięki Michalm .
Lednice . Jak to dobrze mądrego posłuchać :D .
Ja mieszkam w miejscu że rybka mi czy pojadę przez Węgry czy Austrię . Przez Cz,A,Sł , jeździłem tylko o autostrady . Płaciłem i jechałem . Z roku na rok coraz więcej remontów i z tą moje pytanie , czy to się kalkuluje jeszcze .


Jeżdżąc DO w nocy roboty są co roku i nie stoimy

Wracając Z w dzień czasami i owszem. Rok temu pewnie z 1,5h stracone koło Brna bo miałem wyłączone CB, zapomniałem co było rok wcześniej, nie zapytałem i nie zjechałem wcześniej aby pojechać kawałek miastem i wiochami
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 23.05.2016 08:02

Na razie w Czechach bezproblemowo, nie ma remontów :)
W Wiedniu - remontują tunele, jeden most i za Wiedniem autostradę - tam jest odcinkowy pomiar prędkości 80km/h. Za dnia się to wszystko korkuje, nocą jest ok.
:papa:

Tak było dwa tygodnie temu, mogę za dwa dni napisać jak jest aktualnie :papa:
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 23.05.2016 18:57

Dzięki wielkie za świeże informacje . Jechałem 4 razy na cro i tylko ta samą drogą ,czyli Cz, A, Sł . Zawsze w Wiedniu jestem w oklicach 17godziny więc pewnie trzeba by trochę postać . Przejadę w tym roku przez Zwoleń , Budapeszt itd . Zawsze to będzie odmiana i pare zł w kieszeni :D . Pod warunkiem że mnie Słowaccy struże prawa nie złapią . :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 346
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone