Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2016 22:35

W soboty mogą być korki na przejściu granicznym Rupa
I potem na bramkach autostradowych

Ja zwykle jeżdżę przez przejście Socerga/Buzet 8)

https://www.google.pl/maps/dir/So%C4%8D ... 45.4075606
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 22:39

Tylko tyle trzeba dolozyc drogi.... zatem stanie w korku albo jechanie objazdem by uniknac korkow wyjdzie na to samo albo gorzej :) roznica drogi jak widze to ponad 50 km... zatem jakie moga byc korki na takim malym przejsciu jak Rupa by te 50 km oplacalo sie jechac.... wieksze jak w Macelji nie beda raczej... jade na koniec czerwca zatem to tez nie okres wakacji Wlochow.... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2016 22:58

Na pewno się opłaca jak trzeba stać pół godziny w korku w Rupa i potem na bramkach :roll:

A takie korki w soboty mogą być :roll:


Trasa przez Rupę:
https://www.google.pl/maps/dir/Lublana, ... 45.3270631

Trasa przez Socerga/Buzet
https://www.google.pl/maps/dir/Lublana, ... 270631!3e0


Poza tym myślę, że w związku z zagrożeniem terrorystycznym i napływem nielegalnych imigrantów
kontrole graniczne w tym roku mają być ostrzejsze, dokładniejsze
i rygorystyczne :roll:
Czyli może się wydłużyć czas odpraw, szczególnie na tych Najbardziej uczęszczanych przejściach
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 23:09

Trasy sobie juz sprawdzilem mysle ze bedzie znosnie. Czesto jezdzisz tamta droga ze tak ja polecasz i wiesz ze korki sa w Rupa??

W 1 linku jest jeszcze podpowiedz drogi na Petrina :) odleglosc mniejsza niz twoja propozycja a czas o 3 min inny :) Troche dales mi do myslenia z tymi opcjami drogi od Lublana :)

Co do imigrantow.... to raczej kontrole moga byc ale nie na wjezdzie a wyjezdzie z kraju... zreszta do czerwca wsio sie moze zmienic w tym temacie... bo UE dalej nie wie co z tym zrobic.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2016 23:19

Od kilku lat obracam się w tych okolicach 8)

Kilka razy jechałem też przez przejście Starod/Pasjak, zaraz koło Rupy
Przeważnie w niedziele korków nigdzie nie ma :roll:

W soboty bywa różnie.
Z przejścia Socerga/Buzet nie mam żadnych złych wspomnień. Nigdy nie było korków. 8)
W
radiu słoweńskim są informacje drogowe i w soboty korki zawsze były na głównej trasie z Koper na Pulę
oraz w Rupa i Starod/Pasjak :roll:

Radio chorwackie raczej jest mało pomocne.
Pamiętam, że nic nie mówili o korkach na Istrii,
ja z czystej głupoty nie pojechałem na Socerga/Buzet i straciliśmy z 1,5 godziny czasu :evil:
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 24.01.2016 23:22

Jezeli bedzie blizej czerwca to moze beda ludzie pisac jak jest :) no 1,5h stania jak jest upal to kiepsko jakby nie bylo....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.01.2016 23:26

W czerwcu zawsze było luźniej,
ale trzeba uwzględnić obecne okoliczności polityczne :roll:

Pożyjemy, zobaczymy :wink:
kicek83
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicek83 » 07.02.2016 12:28

Witam!!
Mam pytanko czy ktoś z okolic Wrocławia wybiera się w okolice Vodice? Rezerwujemy od 19.06 naszą pierwszą podróż do Cro więc fajnie byłoby ssię z kimś zabrac. Może jest kktoś kto ppoświęcił by trochę czasu i opisał drogę jak najlepiej jechac. Gdzie kupować winety. Jakie są ceny winet i wszystko co powinno się wwiedzieć jjadąc pierwszy raz. :?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.02.2016 12:56

kicek83 napisał(a):Witam!!
Mam pytanko czy ktoś z okolic Wrocławia wybiera się w okolice Vodice? Rezerwujemy od 19.06 naszą pierwszą podróż do Cro więc fajnie byłoby ssię z kimś zabrac. Może jest kktoś kto ppoświęcił by trochę czasu i opisał drogę jak najlepiej jechac. Gdzie kupować winety. Jakie są ceny winet i wszystko co powinno się wwiedzieć jjadąc pierwszy raz. :?


Pytasz zbyt ogólnie, przejrzyj ten dział w temacie Cię interesującym:
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
a jeśli będziesz miał dodatkowe pytania - pytaj :D

nie zapomnij zajrzeć również tutaj:
nowy-uzytkownik-tu-sie-witamy-z-nowymi-cro-forumowiczami-t9747-11370.html#p1687098
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 07.02.2016 13:03

Vodice i okolica super byliśmy tam 2013 i 2014 dużo zdjęć dużo miejsc do zwiedzania w okolicy :) Trasa z Katowic testnieta i przez Węgry i przez Czechy. Jak coś pisz na priv.
kicek83
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicek83 » 07.02.2016 16:16

slr gdzie mam wejść abym mógł na priv do Ciebie pisac?
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.02.2016 16:43

nie możesz jeszcze wysyłać PW
kicek83
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicek83 » 07.02.2016 17:13

a dlaczego:)
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 07.02.2016 17:21

Masz jeszcze zbyt mały staż na forum, z czasem dojdą inne możliwości - wklejanie zdjęć, linków i wysyłanie PW.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.02.2016 15:13

Podajcie też czy stoi się na granicy Czechy/Austria np w miejscowości Mikulov?
Czy tam też celnicy się wygłupiają tzn tamują i wydłużają przejazd na wakacje? 8)

Na marginesie. Tak naprawdę ruch z Polski i tak będzie w tym roku o ok. 20% mniejszy. Przy obecnym kursie 4,55 PLN do Euro (i końca słabnącego złotego nie widać) wielu Polaków wybierze w tym roku zimny Bałtyk i kąpiel w morzu piance.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 342
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone