Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 05.09.2015 22:52

Chcących jechać ze wschodniej Polski przez Barwinek i Preszów na Budapeszt ostrzegam o bardzo dużej ilości robót drogowych, mijanek, świateł, stania w korkach i długich objazdów. Nasza zwyczajowa trasa wydłużyła się przez to wszystko prawie o 1h 45min..
czyzo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) czyzo » 07.09.2015 17:09

Mnie dzięki forum uratowała opcja "NO CASH" przy bramkach na Lucko - Przy każdej z tych bramek było max 10 aut. Zaś gdybym wybrał drugą opcję został bym w 3km korku...
Mariusz1
Croentuzjasta
Posty: 146
Dołączył(a): 10.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz1 » 09.09.2015 09:32

Witam a jak tam trasa Znojmo - Praga - Liberec , płynnie się jedzie czy roboty drogowe?
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 03.12.2015 10:08

Witam

Jak wygladal w tym roku przejazd na wyspe Krk i tamte okolice ale przez Slowenie cala Malibor-Lublana-Postojna-Rupa ?? Chodzi mi o przejazd weekendowy.

W przyszlym roku jade na Krk pod koniec czerwca i trase na Zagrzeb znam juz i wiem ze tam korkuje sie ale jak to w tej drugiej opcji trasy? Odleglosciowo wychodzi identycznie (GMaps), czasowo niby o 20 min szybciej przez cala Slowenie ale to juz sprawa mniej istotna ;).

Patrzac na mape Wlosi raczej powinni jechac przez przejscie kolo Starod a trasa od Postojnej to przejscie Rupa i wydaje mi sie ze tam nie powinno byc Wlochow tym bardziej na koniec czerwca bo nie maja wtedy okresu urlopowego tylko chyba bardziej w Sierpniu z tego co wiem.

Ogolnie prosze o jakies info odnosnie tej trasy bo ona chyba praktycznie caly czas jest w Sloweni leci autostrada (bez fragmentu Postojna-Rupa).
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.12.2015 10:11

slr napisał(a):Witam

Jak wygladal w tym roku przejazd na wyspe Krk i tamte okolice ale przez Slowenie cala Malibor-Lublana-Postojna-Rupa ?? Chodzi mi o przejazd weekendowy.

Patrzac na mape Wlosi raczej powinni jechac przez przejscie kolo Starod a trasa od Postojnej to przejscie Rupa i wydaje mi sie ze tam nie powinno byc Wlochow tym bardziej na koniec czerwca bo nie maja wtedy okresu urlopowego tylko chyba bardziej w Sierpniu z tego co wiem.

Ogolnie prosze o jakies info odnosnie tej trasy bo ona chyba praktycznie caly czas jest w Sloweni leci autostrada (bez fragmentu Postojna-Rupa).


Niestety właśnie ten kawałek jest problematyczny....Kiedyś staliśmy tam w wielooooookilometrowym korku, co prawda było to początkiem lipca, ale też weekend....
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 03.12.2015 10:17

Mowisz o przejsciu Rupa w Sloweni?? Myslalem ze przejscie do Zagrzebia od Slowenii to problem w weekendy... :/
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.12.2015 10:25

slr napisał(a):Mowisz o przejsciu Rupa w Sloweni?? Myslalem ze przejscie do Zagrzebia od Slowenii to problem w weekendy... :/


Tak :-)
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 03.12.2015 11:53

Moze wtedy jak wy staliscie w korku akurat tak bylo.... i kiedy to bylo dokladniej rok miesiac? Moze teraz ten przejazd w tym roku byl inny juz... czekam jeszcze na opinie innych :) I tak mi sie wydaje ze ta trasa jest wygodniejsza niz na Zagrzeb jadac na Krka bo wiekszy ruch jest zawsze od Zagrzebia na poludnie chorwacji....
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 03.12.2015 13:00

slr napisał(a):Moze wtedy jak wy staliscie w korku akurat tak bylo.... i kiedy to bylo dokladniej rok miesiac? Moze teraz ten przejazd w tym roku byl inny juz... czekam jeszcze na opinie innych :) I tak mi sie wydaje ze ta trasa jest wygodniejsza niz na Zagrzeb jadac na Krka bo wiekszy ruch jest zawsze od Zagrzebia na poludnie chorwacji....


2013 06.07 :-) Staliśmy od Recicy :-) Może więcej ludzi jechało na Istrię ???? :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.12.2015 13:02

Trasa z Lublany do Rijeki przez przejście graniczne Rupa jest bardzo lubiana przez Polakow, Czechów, Austriaków, Niemców i w lipcowe oraz sierpniowe soboty mogą być korki :!:

Ale poza sobotami w lipcu i sierpniu nie powinno być długiego stania na granicy.

Przejście Starod/Pasjak też w lipcowe i sierpniowe soboty może się korkować. Tym razem z uwagi na Włochów.

Wtedy najlepiej pojechać na przejście graniczne Socerga/Buzet :!:

Jak będzie w przyszłym roku, tego nikt nie wie.
Póki co zaostrzono kontrole na granicy Słowenii z Chorwacją, są sprawdzane dokładnie wszystkie dokumenty.
I Słoweńcy budują płot z drutu kolczastego
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 03.12.2015 13:51

Jechac bede 25.06 sobota wracal 9.07 sobota :) Licze ze bedzie spokojnie.... moze sie do czerwca pozmienia wszystko z powodu wlasnie uchodzcow.... ale na ta chwile na Rupe bede jechal... Zagrzeb zapchany i pozniej trasa mysle bedzie bardziej niz tamta...
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1378
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 04.12.2015 00:25

W tym roku granicę w Rupie przekraczaliśmy w niedzielę 16 sierpnia jadąc z Postojnej. Przed granicą był 1,5km korek ale poszło w miarę sprawnie - jakieś 15-20 minut. Gorzej było przed bramkami na autostradzie. W 3 km korku do bramek dotarliśmy po 45 minutach by przejachać 17km autostrady :evil: ... Dla nie zorientowanych na tzw. Istarskim ypsilonie płaci się przy wjeździe na autostradę.
Co do granicy już wtedy sprawdzali dokładnie dokumenty osób o orientalnym wyglądzie. Nam tylko machnęli by jechać. W przyszłym roku może się to jednak zmienić ale jak będzie tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 04.12.2015 07:20

No tak w sierpniu może to tak wyglądać bo szczyt sezonu i włosi urlopy :) oby w czerwcu było luźnej i na granicach bez problemu.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 04.12.2015 15:32

mnie niepokoją własnie te kontrole na granicach... licząc że na Chorwackiej granicy przeważnie jakiś zastój mniejszy lub większy był a kontrola w 99% ograniczała się do machania ręką. Jak wydłuży się kontrola każdego przejezdnego to czy w szczycie sezony w sobotę rano nie braknie Słowenii na korek do przejścia w Macelj?:) jak już 2 lata temu w lipcową sobotę widziałem korek aż do zjazdu na Ptuj, a dalej nie wiem bo nie jechałem
slr
Croentuzjasta
Posty: 436
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slr » 04.12.2015 15:37

Cieszmy sie ze i tak jest Schengen.... Bo jakby tego nie bylo to by dopiero droga do Chorwacji byla dluuuuuuga :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 339
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone