Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 24.08.2015 22:59

Wróciłem wczoraj z Pagu (Povljana). Jazda tam (1030 km): Zdzieszowice piątek 7-08 godz. 19 - cel 8-08 godz. 14. Trasa przez Bruntal - Wiedeń - MLP - Lućko - Karlovac -Plitvice - tunel Sv. Rok. Samej jazdy ok 14,5 h. Po drodze zakup winiet - Cz i A, kilka dłuższych przerw, w tym dwie na spanie (mało skuteczne). Powrót: wyjazd 22-08 godz. 9, cel 23-08 godz. 1. Z Pagu na autostradę (jazda płynna) aż do Jastrebarsko ominięcie 5 km korka na Lućko i za Lućko autostradą do granicy tam "przytkane" na 15 minut turlania za granicą M-L-P dalej Wiedeń (sporo ograniczeń nawet do 60 km/h) - Znojmo (zakupy) - Brno (przebudowa trasy w sumie chyba kilkadziesiąt km z ograniczeniami) - autostradą czeską i polską przez Ostrawę - Gliwice do celu - 1160 km.
W drodze powrotnej samej jazdy 13 godz. oraz przerwa na obiad, zalupy i kilka przerw krótkich.
W sumie przejazdy weekendowe bez większych problemów ale z opcją ucieczki z autostrady w razie korków.
Dzięki dla: dids76 i innych cromianiaków, którzy polecają D1 zamiast autostrady (zakorkowanej). Bardzo fajna trasa i się jedzie a nie turla lub stoi.
ukas85
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ukas85 » 25.08.2015 17:45

Jechał ktoś może w ciągu ostatnich dni trasą Ożenna-Budapeszt i dalej na Chorwację. Wybieram się w piątek i chciałem się dowiedzieć gdzie mogę się spodziewać utrudnień w ruchu i czy na bramkach w Cro tworzą się korki?
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 25.08.2015 20:22

Wczoraj wróciliśmy z Rogoznicy wyjazd w niedzielę około 14:30 dotarcie do domu w poniedziałek o 4 rano
(1 postój po drodze) korek jedynie przed bramkami w Lucko, trasa przez Słowenię( objazd)Austrię- Czechy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2015 09:27

ukas85 napisał(a):Jechał ktoś może w ciągu ostatnich dni trasą Ożenna-Budapeszt i dalej na Chorwację. Wybieram się w piątek i chciałem się dowiedzieć gdzie mogę się spodziewać utrudnień w ruchu i czy na bramkach w Cro tworzą się korki?

zaraz za przejsciem w niznej polance roboty,swiatła stoi się z 10 minut (tak miałem około północy),jedzie się jednym pasem,później w Bardejowie roboty ale bez swiateł ,mijałem autostradę słowacką ,droga ok,później jechałem na sena -małe roboty -bezproblemowo i do budapesztu ok-choć wjechałem w jakąś burzę,ciemno i nie dało się za szybko jechać.Dalej pojechałem na sarajewo-jechaliśmy w okolice dubrownika i wybraliśmy trasę ze zwiedzaniem sarajewa i mostaru.
Najgorzej jest na słowacji.Teraz mam zamiar wrócić przez Radoszyce.Brat wracał z Czarnogóry i mówił ,że jest ok
drout
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) drout » 28.08.2015 10:13

Jakieś świeże wieści z trasy. Dziś kolo 20 ruszam z Vodic. Myślicie że pójdzie gładko?
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 28.08.2015 11:28

W tym roku obyło się bez korków.
Wyjazd 15 sierpnia o 10.30 z okolic Torunia. Jazda płynna, bezproblemowa. Korków brak.
W czasie drogi kilka krótkich przerw, jedna dwugodzinna na spanie.W Podgorze byliśmy około 11.
Droga powrotna , wyjazd 23 sierpnia o 13.30 z Podgory. Na Lucko prawą stroną na bramki bezgotówkowe, poszło sprawnie. Obawialiśmy się korków na granicy ze Słowenią a tu zdziwienie, jedno auto przed nami.
W ubiegłym roku staliśmy coś ponad dwie godziny ale wracaliśmy w ostatnia sobotę sierpnia.
Do domu dotarliśmy o 12. 00.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 28.08.2015 18:27

drout napisał(a):Jakieś świeże wieści z trasy. Dziś kolo 20 ruszam z Vodic. Myślicie że pójdzie gładko?



Wracasz nocą do kraju to powinno być gładziutko :)
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 28.08.2015 19:16

wos71 napisał(a):
drout napisał(a):Jakieś świeże wieści z trasy. Dziś kolo 20 ruszam z Vodic. Myślicie że pójdzie gładko?



Wracasz nocą do kraju to powinno być gładziutko :)



Przelecisz spokojnie i płynnie. Ja wczoraj wracałem z Baśki, wyjazd o 8:40. W domu o 23:00, tylko korek w Wiedniu (18:00!) i spowolnienie przed Poysdorf.
Szerokiej i bezpiecznej. :sm:

P.S. Kolego wos71 byłeś może Passatem B5 na nr. rej. SGL.... w Dubrovniku 21.08, na górnej stacji kolejki linowej?
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 29.08.2015 10:12

Wyjazd wczoraj z Drage o 14:30, we Wroclawiu o 4 rano. Na Demerje korek okolo 600 m, na smartcard oczywiście żadnego korka. Za to na granicy Mecejl mega korek zaczynający się już na bramkach. My po szybkiej naradzie zaryzykowaliśmy i bardzo bocznymi drogami to ominęliśmy. Na parkingu przed Lenart inni Polacy mówili o 2,5 godzinie czekania. Co ciekawe podobny korek byl 2 tyg w niedziele o 2 w nocy. To tak ku przestrodze dla tych ci dzisiaj wyjeżdżają, żeby przygotowali sobie wariant objazdu.Drogi, którą my jechaliśmy (ostatni zjazd i przez Svetjil) nie polecam w nocy.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 29.08.2015 18:50

Rano na kamerkach było w miarę lużno na Lučko.Widać że wakacje się kończą. :wink:
@moody78
Niestety to nie ja.Dopiero 12.09 przybywam nad Jadran.
damiantychy82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiantychy82 » 29.08.2015 22:56

Witam.
Wyjazd Zadar sobota 3.50.Cel Tychy godz.15.50.12 h jazdy z 6 przerwami.
Jazda Słowenia autostrada, Austria,Czechy na Ostrawe.Korkow zero.Trasa 1030 km do zrobienia dzisiaj spokojnie miedzy 10 a 11 h(my jechaliśmy na 3 auta i z małymi dziecmi , także i tak bardzo piękny czas).
Pzd.
moody78
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moody78 » 30.08.2015 12:07

wos71 napisał(a):Rano na kamerkach było w miarę lużno na Lučko.Widać że wakacje się kończą. :wink:
@moody78
Niestety to nie ja.Dopiero 12.09 przybywam nad Jadran.


To miłego wypoczynku.
Pytam, ponieważ spotkałem tam chłopaka z naszych stron, któremu podczas zjazdu albo poszedł dwumas, albo skrzynię zmieliło.
I jestem ciekawy jak to się dalej potoczyło.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 31.08.2015 13:25

Znajomi koło 10.00 dojechali do Torunia. Z Trogiru jechali 22 godziny. Ciągła jazda, bez szaleństw, krótkie postoje co 2h bo dzieciaki na pokładzie. Droga ok, korki na granicach (???) i jakiś wypadek na autostradzie w Austrii gdzie trochę postali. Do ich pierwszy wyjazd i wrócili super zadowoleni :)
gumis84
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 01.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gumis84 » 01.09.2015 15:31

wyjazd 29.08 ok 19:00 z Mysłowic, przez Czechy, Austrię, Słowenie (MLP). Droga bezproblemowa i bez korków. Czechy dużo remontów, na granicy Chorwackiej nawet nie sprawdzali dowodów. W Chorwacji na autostradach taki jakiś mały ruch :P. płacenie za bramki kartą bezproblemowo :) na Lucko pusto. Na Miejscu meldujemy sie ok 9:30 w Mimicach
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 01.09.2015 16:02

Powrót z Poljicy 30.08. Wystartowaliśmy równo o 5:00 od p. Matijas.
Luźno, na bramkach w Lućko do płatności "wszystkim" korki po 10 aut na bramkę. My śmigaliśmy przez bramki CARD ONLY i było pusto :)
Z Austrii do Czech jechaliśmy przez Laa an der Thaya (tak jak i DO Chorwacji) i było płynnie, bez żadnych korków.
Po przejechaniu około 1430 km w domu byliśmy o 21:15.
W tym dwa postoje w Austrii, dwa w Czechach, dwa w Polsce :)
Czas przejazdu uważam za bardzo dobry :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 338
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone