Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2015 09:18

alfa466 napisał(a):Myślałam, żeby wstąpić do Gostišče Pri sivi čaplji w Trnovská vas (swego czasu polecane na forum). A Brno mniej więcej o której najmniej zakorkowane? Na Pag jechaliśmy płynnie, ale Brno mijaliśmy nocą z niedzieli na poniedziałek.


W kierunku CRO koło Brna sie nie korkuje gdyż są 2 pasy. Na powrocie do PL jest tylko 1
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 04.08.2015 09:38

Kilka uwag z drogi powrotnej z Hvaru.
Powrót na 2 samochody z dziećmi - z przerwą na "pożegnanie z morzem".
Wyjazd w sobotę - 6:10 ustawienie się w kolejce na prom o 7:45 ze Starego Gradu (około 6:40 zamknęli bramkę na przystań - kolejka była już pełna). Około 10:15 opuszczamy Split i autostradą w "górę" - dzieciaki śpią (rozrabiały na promie). Korek na wysokości Szybenika (wypadek autobus i dostawczak) - około godzina w plecy. Później do Maslenica już spokojnie - tutaj zjazd by pożegnać się z morzem i coś przekąsić. Około 17:00 ruszamy dalej - po drodze jeden korek - znów wypadek - ale po 15 minutach jedziemy. W radiu komunikaty o korku na Lucko - 8 km - więc zjazd w Jastrebarsko i starą drogą jedziemy do Zagrzebia. W Zagrzebiu (około 20:00) zatrzymujemy się w centrum handlowym - kolejna przerwa dla dzieciaków. Około 21 jedziemy dalej - w radiu informacja że na Macelj 4 km korka - zjazd na Rogatec. Objazdówka MLP bez problemów. W Austrii też bez utrudnień. Czeskie remonty trochę wkurzały - ale cały czas do przodu. W domu jesteśmy o 6:45.
Generalnie ruch wzmożony, ale posiłkując się informacjami z radia, obrazem z kamer w aplikacji Croatia Traffic Info, płacąc na bramkach kartą - spokojnie można trasę przejechać.

A teraz czas do pracy...
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 04.08.2015 11:58

Ojej, to chyba kolejny argument za tym, aby omijać soboty - jadąc we wtorek wyruszyliśmy ok. 10 z Trogiru, a o 20 byliśmy już daleko w Czechach... 10 godzin do Zagrzebia, masakra 8O
Nie mówię, że było całkiem gładko - przed Sv. Rokiem korek wywołany gabarytem jadącym w obstawie policji z prędkością 40 km/h, ale poza tym wszystko szło na bieżąco.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 04.08.2015 13:16

Oni piszą, że stawali pod Zadarem jeszcze. Widać nie śpieszyło im się. Stamtąd jechali cirka 290 km 3h więc powiedziałbym, spokojnie.
bonzik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonzik » 04.08.2015 13:40

Witam, ja wyjeżdżam do Chorwacji w niedzielę ok południa 09.08.15r startujemy z Żar (ok30km od granicy z Niemcami Olszyna) I właśnie mam dylemat czy jechać przez Niemcy czy Czechy. Jechał ktoś przez Niemcy w ostatnich dniach bo słyszałem ze są jakieś korki po trasie? Jadę w okolice Splitu i się wacham którą trasę ogarnąć.
Ostatnio edytowano 04.08.2015 13:50 przez bonzik, łącznie edytowano 1 raz
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 13:44

Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.08.2015 13:45

Delikatesy napisał(a):Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?

na 99 %
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 13:46

alutka9 napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?

na 99 %

No , aż się zlękłem 8O , to o której najlepiej ?
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 13:51

alutka9 napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?

na 99 %

Może wcześniej koło 16.00 - 17.00 , taką opcję też brałem pod uwagę.
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 04.08.2015 13:58

Tytusdj napisał(a):Oni piszą, że stawali pod Zadarem jeszcze. Widać nie śpieszyło im się. Stamtąd jechali cirka 290 km 3h więc powiedziałbym, spokojnie.

Dokładnie tak - założenie było takie że jedziemy rano (po promie) dopóki dzieciaki śpią - później przerwa - woda, jedzenie - i po kilku godzinach znowu dalej - główna część trasy miała pozostać na noc.
Odcinek od Splitu do Zagrzebia (odejmując przerwę) zajął nam około 6 godzin (z czego godzina w korku).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2015 14:10

bonzik napisał(a):Witam, ja wyjeżdżam do Chorwacji w niedzielę ok południa 09.08.15r startujemy z Żar (ok30km od granicy z Niemcami Olszyna) I właśnie mam dylemat czy jechać przez Niemcy czy Czechy. Jechał ktoś przez Niemcy w ostatnich dniach bo słyszałem ze są jakieś korki po trasie? Jadę w okolice Splitu i się wacham którą trasę ogarnąć.


Z Pragi do Brna masz korki gwarantowane, bo autostrada jest w totalbym remoncie 8)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2015 14:32

alutka9 napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?

na 99 %


My jechaliśmy w piątek i A1 z Torunia przez Gorzyczki do Baski na Krk

Sms od operatora Orange tak dostawaliśmy

Toruń - 15:30

Czeski - 21:22
Austriacki - 23:38
Słoweński - 3:05
Chorwacki - 4:16 a jechaliśmy MLP

Baska - 8:00

1350km w 16,5godziny to moim zdaniem niezły wynik, w tym 1 tankowanie pod korek co mi w dieslu długo zajmuje gdyż ostatnie 10l wlewam drobinkami ze względu na mocną pianę, do tego kolejka do kasy i takie tam, winiety też kupowane po drodze więc chwila na kupno i naklejenie

Nie było idealnie ale jakoś masakrycznie to nie było z pewnością, ważne aby myśleć, płacić kartą i nie pchać się np na bezpłatny odcinek w Słowenii na Ptujem jak widać ze wszystko totalnie stoi
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 14:51

piotrulex napisał(a):
alutka9 napisał(a):
Delikatesy napisał(a):Jak myślicie , wyjazd ze śląska 20.00 w piętek do Splitu zakorkuje mnie ?

na 99 %


My jechaliśmy w piątek i A1 z Torunia przez Gorzyczki do Baski na Krk

Sms od operatora Orange tak dostawaliśmy

Toruń - 15:30

Czeski - 21:22
Austriacki - 23:38
Słoweński - 3:05
Chorwacki - 4:16 a jechaliśmy MLP

Baska - 8:00

1350km w 16,5godziny to moim zdaniem niezły wynik, w tym 1 tankowanie pod korek co mi w dieslu długo zajmuje gdyż ostatnie 10l wlewam drobinkami ze względu na mocną pianę, do tego kolejka do kasy i takie tam, winiety też kupowane po drodze więc chwila na kupno i naklejenie

Nie było idealnie ale jakoś masakrycznie to nie było z pewnością, ważne aby myśleć, płacić kartą i nie pchać się np na bezpłatny odcinek w Słowenii na Ptujem jak widać ze wszystko totalnie stoi


No to mnie pocieszyłeś troszku i tak z 99% zrobiłem 50 %
Delikatesy
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Delikatesy » 04.08.2015 14:52

A czas super , biorąc po uwagę że aż z Torunia jedziesz, ja startuję Częstochowy .
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2015 15:05

Delikatesy napisał(a):A czas super , biorąc po uwagę że aż z Torunia jedziesz, ja startuję Częstochowy .


Nie pocieszam tylko piszę jak było. Od kilku lat jeździmy po pracy w ostatni pracujący dzień przed weekendem, czasami dłuższym w połowie sierpnia i nigdy nie było armagedonu

Jadąc DO najbardziej się chyba nawkurzałem na BP Mszana na ludzką bezmyślność co spowodowało solidne korki

Gdyby nie solidna z 2-godzinna ulewa za Wiedniem akurat na zawijasach w górach gdzie prędkość spadła może do 80 km/h czy wracanie się za Ptujem na widok stojącej głównej drogi i kombinowanie w gps spokojnie by z tego zeszło z 20 minut. Gdybym jechał sam pewnie nawet minuty bym nie spędził na odpoczynkach czy nawet sikaniu ale jak to na wakacjach jazda jest z żoną i dzieckiem :).

Rok temu wyjazd z Torunia identycznie a dojazd z godzinę później jednak była drzemka z 30 minut na parkingu w HR i nieco koreczka na granicy SLO-HR
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 319
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone