Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 30.06.2015 10:50

Oj tam, czepiacie się literówki. Przeca każdy wie, że chodziło o Rajhrad. Tym bardziej, że Reinharda już dawno nie ma, bo się Czesi na niego zamachneli w 1942 :wink:

I zobaczymy, jak będzie wyglądał ten remont. Może faktycznie trzeba będzie jechać Rajhrad-Pohorelice.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 30.06.2015 12:33

Lednice napisał(a):Najbardziej wkurzające: jechać na 8 dni :wink:


Biorąc pod uwagę, ile z centralnej Polski tam się jedzie, mniej jak 2 tygodnie w ogóle nie brałbym pod uwagę...
qbat
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbat » 30.06.2015 17:05

Garść informacji z drogi powrotnej 26-27.06 (piątek sobota), trasa przez Slowenię, Austrię i Czechy:

piątek:
- bezproblemowo, bramki "no cash" w Lućko jak zwykle puste, przy gotówkowych niewielka kolejka ale tez bez jakis problemow
- granica Chorwacja-Slowenia - odprawa graniczna idzie szybko, celnicy nawet nie czytali podsunietych im 4-ch paszportow, ruch w przeciwnym kierunku (a więc początek sezonu) już większy, to było ok. 12-tej, utworzyła się już niewielka kolejka, ale znośnie, bo nie dalej niż za bar EuroGrill po stronie Slowenskiej
- dalej, az do noclegu w Traiskirchen bez niespodzianek - luzno i przejezdnie

sobota:
- wyjazd o 8-mej, autostrada w kier. Wiednia bez nadmiernego ruchu (sobota, a wiec mniej ludzi do pracy jezdzi)
- w Poysdorf w kier. na północ bez problemu, natomiast w kierunku przeciwnym calkiem spory sznurek aut, wiele na polskich rejestracjach, to było jesli dobrze pamietam miedzy godz 9-ta a 10-ta, rejestracje glownie warszawskie, łodzkie, kilka innych, więc to musieli byc podrozni rozpoczynajacy trase b. wczesnie rano lub w nocy. Przed Poysodrf (patrzac od strony jadących "do Chorwacji") utworzył sie korek (~2km)
- dalej luz, stali z suszarkami na przejsciu granicznym Austria-Czechy
- ciag dalszy trasy bez problemow - ten remont mostu w Oslany u Prostejova to chyba się skonczyl - w kazdym razie żadnej zwężki nie było mimo iż stało oznakowanie. No chyba, że mnie pamięć zawodzi ;) Jedyne zwężenie to mniej więcej na wys. Rohlenki, ale to z 3-ch pasow do 2-ch (jeden zabrany z kier. przeciwnego) wiec ruch plynny
- dalej luz, az do momentu jak zjechalem na krajową "jedynkę" - tutaj zagęszczenie już spore, nerwowi i niecierpliwi kierowcy
- w Częstochowie skończyli już ten remont, który był od strony północnej, żadnych korków
- do Łodzi bezproblemowo, ruch niewielki
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 30.06.2015 19:37

Tytusdj napisał(a):
Lednice napisał(a):Najbardziej wkurzające: jechać na 8 dni :wink:


Biorąc pod uwagę, ile z centralnej Polski tam się jedzie, mniej jak 2 tygodnie w ogóle nie brałbym pod uwagę...


Zwłaszcza jak się ma 10 dniu urlopu, łatwo napisać :|
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 30.06.2015 20:31

W czwartek 25 czerwca na trasie Praga - Brno na jednym z remontów korek miał trochę ponad 20 km. :evil: :twisted: Czesi frezowali dwa pasy z 3. :x :evil: W ogóle na czeskich drogach kilka miejsc z remontem, co trochę spowalnia ruch. :(
Ja pojechałem na 10 noclegów bo to była jedyna szansa, z różnych względów w tym roku na wspólny rodzinny wyjazd.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 20:41

LRobert napisał(a):W czwartek 25 czerwca na trasie Praga - Brno na jednym z remontów korek miał trochę ponad 20 km. :evil: :twisted: Czesi frezowali dwa pasy z 3. :x :evil: W ogóle na czeskich drogach kilka miejsc z remontem, co trochę spowalnia ruch. :(


Robotę trzeba sobie szanować :roll: :?
W tym tempie będą remontować ich autostrady do końca świata i jeden dzień dłużej :roll:

Co ciekawe, czeskie media i tzw. opinia publiczna regularnie miesza drogowców z błotem za ślamazarne remonty, a oni to totalnie olewają :evil:
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 30.06.2015 22:36

Lednice czegoś Ci to czasem nie przypomina? 8O Całkiem jak u nas z remontami i zimowym odśnieżaniem dróg. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2015 22:50

Przypomina :wink:
w Polsce i w Czechach rządzą te same firmy, np. Skanska 8)

Przetarg wygrywa duża firma, bo zaproponuje najniższą cenę, a potem szuka najtańszych podwykonawców, ci następnie szukają najtańszych podpodwykonawców :roll:
Ci ostatni biorą ludzi z łapanki do roboty za najniższe stawki :roll:
Ale im się robić nie chce, no bo za te pieniądze :wink:
Phobos
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Phobos » 01.07.2015 00:52

Nie do mnie było pytanie, ale pozwolę się wtrącić. Mi to Polski nie przypomina. Jeszcze naście lat temu, wjeżdżając do Czech, można było się poczuć, jak w drogowym, lepszym świecie. Lata mijają, u nas mocno drygło, w temacie infrastruktury drogowej, a Czesi nie dość, że nie idą do przodu, to jeszcze mam wrażenie, że cofają się. Czeska RSD, czyli odpowiednik naszej GDDKiA sądzi się z Eurovią o mega gruby wał, jakim była budowa obwodnicy Ostravy, co nie przeszkadza tej samej Eurovii, wygrywać kolejne przetargi. Droga rozsypuje się w oczach, dwa mosty grożą zawaleniem, ograniczenia już są do 60km/h, przy normie 130. Wiadomo już, że do budowy używano jakiś pohutniczy syf, który teraz pęcznieje, i najnormalniejszych w życiu śmieci, do tego firma "zaoszczędziła" na przynajmniej jednej warstwie podbudowy, a cały nadzór siedział u nich w kieszeni. Kolejny kwiatek, to D1 Praga-Brno. To najbardziej gówniana droga klasy A/S, jaką w życiu jechałem. A jeździłem takimi w 12 krajach. W tym naszą "osiemnastką". W styczniu znajomy jechał D2 Brno-Breclav i stwierdził, że po 5km zaczął się obawiać o plomby w zębach, tak telepało autem. Odcinek D8 o długości 12km, budują od 2009 roku i może przy dobrym wietrze, ukończą w 2016. W międzyczasie autostrada spłynęła ze zbocza i usuwają 60 tyś metrów sześciennych ziemi. I kto jest jednym z wykonawców? Oczywiście Eurovia. Do tego wszelkie procedury przetargowo-projektowo-wywłaszczeniowo-urzędowo-papierzane, trwają tam latami. Pod tym względem, nasz nadwiślański burdel, też jest mocno z przodu. Można tak długo, tylko po co? Niektórzy i tak będą twierdzić, że u nas jest gorzej...
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 01.07.2015 06:12

Pod brnem w poniedziałek około 15 rzeczywiście zrobił się korek.
W stronę Polski większy że względu na stluczke około 6 aut.

Wiedeń o 18 przejechany bez utrudnień.

Generalnie jakoś więcej zwezen i remontów w tym roku.
Greg3136
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 13.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg3136 » 01.07.2015 18:39

Dzisiaj w Wiedniu po 16 straciłem 30 minut na staniu w korku przez roboty drogowe.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 02.07.2015 15:43

nowy100 napisał(a):Zwłaszcza jak się ma 10 dniu urlopu, łatwo napisać :|


Maksymalizowałbym tym bardziej urlop i brał last minute samolotem, a nie tracił 3 dni na dojazd.

Ale jak kto woli oczywiście...
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 02.07.2015 17:02

Phobos napisał(a): Odcinek D8 o długości 12km, budują od 2009 roku i może przy dobrym wietrze, ukończą w 2016.

Termin jest na koniec 2018 :twisted:
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 02.07.2015 20:09

Tytusdj napisał(a):
nowy100 napisał(a):Zwłaszcza jak się ma 10 dniu urlopu, łatwo napisać :|


Maksymalizowałbym tym bardziej urlop i brał last minute samolotem, a nie tracił 3 dni na dojazd.

Ale jak kto woli oczywiście...


No to bierz sobie ten last , a nie pisz co mają robić inni. Dla mnie ten tydzień wystarczy i cieszę się, że mogę wyjechać i cieszyć się jazdą samochodem. A Ty mi nie pisz mam co mam robić . Bez urazy. :|
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 02.07.2015 20:40

nowy100 napisał(a):
Tytusdj napisał(a):
nowy100 napisał(a):Zwłaszcza jak się ma 10 dniu urlopu, łatwo napisać :|


Maksymalizowałbym tym bardziej urlop i brał last minute samolotem, a nie tracił 3 dni na dojazd.

Ale jak kto woli oczywiście...


No to bierz sobie ten last , a nie pisz co mają robić inni. Dla mnie ten tydzień wystarczy i cieszę się, że mogę wyjechać i cieszyć się jazdą samochodem. A Ty mi nie pisz mam co mam robić . Bez urazy. :|

Popieram w 100 procentach ja też od niedzieli do niedzieli w Chorwacji i północnej jeszcze dalej i mi to wcale nie przeszkadza . Tym bardziej, że to pierwszy urlop w sezonie od 12 lat. Pozdrawiam z pięknej CRO. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 274
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone