Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 21.01.2015 01:44

Objezdzac oczywiście :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.01.2015 08:31

Vivaldi dobry opis. Na pewno się przyda, ale aby było łatwiej wszystkim to proponuję aby oprócz opisów, które są bardzo przydatne wstawiać również link do trasy w mapach google. Uprości to znacznie niż szukanie kolejnych wiosek itp

Pozdrawiam
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 21.01.2015 19:27

Sprawdzę tylko co pisali inni o tym, aby się nie powtarzać.
Tadeusz. Dzięki za link do archiwum tematu tego przejścia. Zobaczę co można dodać oprócz mapki.

Byle do wakacji
V.
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 21.01.2015 19:41

Archiwum sprawdzone. Jest co nadrobić. Jak się nauczę tu operować to wstawie ;)

Byle do wakacji
V.
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 21.01.2015 19:52

Janusz, skąd to wytrzasnales? Najfajniejsza w clipie jest dziewczyna ;)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 21.01.2015 20:22

V-i-v-a-l-d-i napisał(a):Archiwum sprawdzone. Jest co nadrobić. Jak się nauczę tu operować to wstawie ;)

Byle do wakacji
V.

Wystarczy że skopiujesz link i wkleisz do wiadomości:-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.01.2015 18:36

V-i-v-a-l-d-i napisał(a):Janusz, skąd to wytrzasnales? Najfajniejsza w clipie jest dziewczyna ;)

Nieskomnie powiem, że znam sporo muzy chorwackiej :wink:
V-i-v-a-l-d-i
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 20.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) V-i-v-a-l-d-i » 28.01.2015 00:15

Chciałem załączyc link do trasy objazdu przez to małe przejście, ale jestem za "nowy" :).
"...Jak będziesz zaangażowanym... itd."
To ja poczekam :) i spróbuję później

Byle do wakacji
V.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 01.02.2015 14:01

nowy100 napisał(a):Witam, tak czytam i się stresuję. Jadę 25 lipca 2015 , wyjazd oczywiście w piątek , planowo o 15.00. Wg wujka google będę na granicy PL/CZ o 18., dodaję 0,5 godz na postój . Dalej na granicy CZ/A po niespełna 2, 5godz. czyli 21.00, do Wiednia godzinka, dalej do Graz następne 2 godzinki, Słowenia autostradą, więc na granicy po następnych 90 minutach czyli ok. +/- 2.00 w nocy, co daje teoretycznie godz 3.00 na bramkach w Lucko. Pewnie trzeba dodać z godzinkę opóźnienia. Później już chyba nie powinno być źle (Dojazd do Tucepi). Pytanie całkiem poważne (z nadzieją na całkiem poważne odpowiedzi), czy w tych godzinach (3- 4 w nocy z piątku na sobotę) przejazdu przez Słowenię i wjazd do Chorwacji ( płatne kartą) natknę się na korki? Czy może lepiej spróbować trasy @ paulr, a może jakieś inne propozycje (poza zmianą terminu wyjazdu).

Pozdrawiam

jest jeszcze jedno wyjście,jak dasz radę wyjechać szybciej,aby granice SLO-CRO przekraczać około północy z piątku na sobotę masz bardzo duże szanse zdążyć przed korkami i na granicy i na bramkach.przerabialiśmy to w tamtym roku i to w weekend poprzedzający długie wolne czyli 15 sierpnia :D w tym roku powtórka z rozrywki i taki sam sposób na dotarcie na miejsce bez korków :wink:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 01.02.2015 23:00

alutka9 napisał(a):
nowy100 napisał(a):Witam, tak czytam i się stresuję. Jadę 25 lipca 2015 , wyjazd oczywiście w piątek , planowo o 15.00. Wg wujka google będę na granicy PL/CZ o 18., dodaję 0,5 godz na postój . Dalej na granicy CZ/A po niespełna 2, 5godz. czyli 21.00, do Wiednia godzinka, dalej do Graz następne 2 godzinki, Słowenia autostradą, więc na granicy po następnych 90 minutach czyli ok. +/- 2.00 w nocy, co daje teoretycznie godz 3.00 na bramkach w Lucko. Pewnie trzeba dodać z godzinkę opóźnienia. Później już chyba nie powinno być źle (Dojazd do Tucepi). Pytanie całkiem poważne (z nadzieją na całkiem poważne odpowiedzi), czy w tych godzinach (3- 4 w nocy z piątku na sobotę) przejazdu przez Słowenię i wjazd do Chorwacji ( płatne kartą) natknę się na korki? Czy może lepiej spróbować trasy @ paulr, a może jakieś inne propozycje (poza zmianą terminu wyjazdu).

Pozdrawiam

jest jeszcze jedno wyjście,jak dasz radę wyjechać szybciej,aby granice SLO-CRO przekraczać około północy z piątku na sobotę masz bardzo duże szanse zdążyć przed korkami i na granicy i na bramkach.przerabialiśmy to w tamtym roku i to w weekend poprzedzający długie wolne czyli 15 sierpnia :D w tym roku powtórka z rozrywki i taki sam sposób na dotarcie na miejsce bez korków :wink:


Tylko dlaczego "oczywiście w piątek"? Już dobrę parę lat Chorwaci uelastycznili się w temacie zmiany turnusów. Ja planuję pobyt od poniedziałku i w każdym z apartamentów gdzie wysłałem zapytanie o ofertę nie było problemu z takim terminem.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.02.2015 23:33

wtopek napisał(a):
Tylko dlaczego "oczywiście w piątek"? Już dobrę parę lat Chorwaci uelastycznili się w temacie zmiany turnusów. Ja planuję pobyt od poniedziałku i w każdym z apartamentów gdzie wysłałem zapytanie o ofertę nie było problemu z takim terminem.

Może i się uelastycznili, ale największy ruch jest w nocy z piątku na sobotę i w sobotę w godzinach dopołudniowych :oczko_usmiech: :mrgreen:
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 02.02.2015 09:48

dids76 napisał(a):
wtopek napisał(a):
Tylko dlaczego "oczywiście w piątek"? Już dobrę parę lat Chorwaci uelastycznili się w temacie zmiany turnusów. Ja planuję pobyt od poniedziałku i w każdym z apartamentów gdzie wysłałem zapytanie o ofertę nie było problemu z takim terminem.

Może i się uelastycznili, ale największy ruch jest w nocy z piątku na sobotę i w sobotę w godzinach dopołudniowych :oczko_usmiech: :mrgreen:


Czyli efekt leminga i uzależnienia od przyzwyczajeń:"jak jeziłem 15 lat temu, tak bedę jedździł i dzisiaj" :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2015 10:02

wtopek napisał(a):
Czyli efekt leminga i uzależnienia od przyzwyczajeń:"jak jeziłem 15 lat temu, tak bedę jedździł i dzisiaj" :wink:



Bzdura :!: :roll: To są zachowania całkowicie zrozumiałe 8)
Po prostu ludzie kończą pracę w piątek i od razu jadą.
Albo biorą piątek wolny, pakują się i jadą.
Nie jest tak łatwo skorzystać z urlopu
w środku sezonu i jak ktoś dostanie 2 tygodnie, to przeważnie od poniedziałku do piątku w następnym tygodniu :!:
Ten kto ma taką możliwość, że jego urlop jest elastyczny, ten stara się nie jechać w sobotę

Korki w soboty powstają w sezonie nie tylko w Chorwacji, chorwackie przy włoskich i fracuskich to jest pikuś, pan pikuś :roll:
Ostatnio edytowano 02.02.2015 10:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.02.2015 10:04

Dobrze prawisz Lednice. Teraz ciężkie czasy i nie zawsze jest możliwość wzięcia urlopu np od wtorku czy środy...
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 02.02.2015 11:14

Lednice napisał(a):
wtopek napisał(a):
Czyli efekt leminga i uzależnienia od przyzwyczajeń:"jak jeziłem 15 lat temu, tak bedę jedździł i dzisiaj" :wink:



Bzdura :!: :roll: To są zachowania całkowicie zrozumiałe 8)
Po prostu ludzie kończą pracę w piątek i od razu jadą.
Albo biorą piątek wolny, pakują się i jadą.
Nie jest tak łatwo skorzystać z urlopu
w środku sezonu i jak ktoś dostanie 2 tygodnie, to przeważnie od poniedziałku do piątku w następnym tygodniu :!:
Ten kto ma taką możliwość, że jego urlop jest elastyczny, ten stara się nie jechać w sobotę

Korki w soboty powstają w sezonie nie tylko w Chorwacji, chorwackie przy włoskich i fracuskich to jest pikuś, pan pikuś :roll:


No więc co za problem skończyć pracę w piątek i wyjechać w sobotę? Unika się korków, a dodatkowo nie trzeba wskakiwać z biura (zakładają że się pracuje w biurze) prosto do samochodu jadącego do HR.

Jakoś nie spotkałem się nigdy z tak sztywnym urlopami, że tylko od poniedziałku do piątku w następnym tygodniu, a jeden dzień więcej to ani rusz, wręcz przeciwnie ludzie biorą dłuższe urlopy bądź to aby posiedzieć na wakacjach dłużej, bądź to aby na spokojnie przeskoczyć z trybu wakacyjnego w normalny i mieć trochę czasu po powrocie przed powrotem do pracy.

Wiem wiem, u nas w Polsce wilczy kapitalizm, urlopów nie dają, no ale wychodzi że w Niemczech, Austrii czy Czechach też tak ostro, bo przecież sobotnie tłumy nie tylko Polacy tworzą :D

Zresztą każdy robi jak chce każdy wyznawca świętego piątku to luźniejsza droga dla mnie w sobotę czy niedzielę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 232
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone