Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 01.09.2014 18:01

jackuc napisał(a):
Ciekawa opcja
Na przejści HU-CRO luz ? Winietka na Węgrzech niepotrzebna ?
:papa:


Niepotrzebna, ten odcinek jest dla osobówek bezpłatny tutaj masz dokładną mapkę.
A dodatkowo na przejściu luz, blues i marazm ;)
http://www.tolltickets.com/style/pics/p ... rge_hu.gif
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.09.2014 06:46

Dzieki, tylko widzę, że podana droga zahacza o M70 a wg mapki napisano: Toll network only for category B2

Co to oznacza ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.09.2014 07:52




Dzięki, także dla Slapola.
:papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 02.09.2014 07:56

Ja w przyszłym roku poważnie rozważę poniższe propozycje. Raczej nie pojadę już w czerwcu, kiedy był luz blues więc trzeba nieco inaczej zaplanować przejazd:

Michalm2012 napisał(a):Stu procentową pewność bez korków będziesz miał jak pojedziesz tak:
http://goo.gl/maps/w1tkv
Z łodzi do Lućko przejechałem w 10 godzin z dwoma tankowaniami gazu po drodze 2x40min (Jastrzębie zdrój i Bratysława) Trasa ogólnie bardzo szybka i w miarę krótka. Winiety na Czechy i Słowację, Węgry bez.
Gorzej było od Lućko, ponieważ była to sobota - Makarska 22.00

edit: od Lućko do Makarskiej 7,5h



wielbiciel napisał(a):Właśnie wróciłem z małego urlopu. Wyjazd powrotny dziś z Murter o 8:45 w domciu w Tarnowskich Górach o 20:15 (drzwi-drzwi) z dwoma postojami po 30 min. Trasa powrotna przez Węgry częściowo 86 z odbiciem w Szombathely na Kószeg-Eisenstad (S31), Wiedeń-Brno przez Breclav. Razem 1080 km z licznika. Wszystko super za wyjątkiem wahadełek (6 szt.) przed Szombathely (od południa), strata czasowa ok.20 min (z GPSa) oraz ulewy przez praktycznie całe Czechy.

http://goo.gl/maps/1RCdS

Uważam, że jest to dobra alternatywa dla trasy objazdowej przez Mureck-Ptuj z jej wiecznymi koreczkami w Macej, Durmanec. Ponadto spokojniejsza w jeździe niż przez Austrię po A2 z jej niekończącymi się zakrętami.
Jedyny problem to Lucko ( w każdym wariancie), lecz mamy tu przewagę nad tymi z Macej, ponieważ wolniej blokuje się zjazd z A4 i jak już stoi, to wystarczy pojechać dalej na starą 1 z kilkoma wariantami wyjazdu z niej ( to dla tych co na południe jadą).


:papa:
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 02.09.2014 12:17

Vjetar napisał(a):



Dzięki, także dla Slapola.
:papa:


;) polecam się :hut:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2014 12:30

wyjazd z Torunia w czwartek 14.08. po 15-tej przed świętem, dojazd do Baski na Krk koło 8.00 - 16,5 godziny jazdy

Korki

po wjechaniu przed Lodzia na A2 solidny koras do 1 zjazdu przed platnym odcinkiem. Standardowo zjecjalimsy kolejnym placac 1,10zł na Zgierz - korek ominięty

Tam wyjazd przed Makiem zapakowany spokojnie z kilometr gdyz jakis remont - pojechalismy przez osiedle nie stojac ani minuty - korek ominięty

w Lodzi koraz na włokniarzy przed Pabianicką - caly czas przebudowa - pojechano w prawo przez osiedla, wyjechano na Pabianicką i dalej chyba Rzgowską w kierunku wlaśnie Rzgowa - koras ominiety

Częstochowa - omijać wiochami nie miałem pomysłu - tam stracone dodatkowo spokojnie z 20 minut

Pożniej w okolicy Mikulova roboty drogowe i jazda 5 km/h przez wyfrezowany asfalt. My jechaliśmy ale w kierunku PL korek ponad 8km i to prawie stojacy

objazd Sloweni MLP to bajka - sama Słowenia to dosłownie godzina jak po sznurku, pewnie koło 4 rano brak korka na granicy HR

Bramki koło Zagrzebia brak korków

Dalej bajeczka

Na powrocie we wtorek 26.08.

Wyjazd z okolic Baski po 9, dojazd do Katowic nieco po 21, po drodze zakupy HR i CZ - głównie flaszki i słoiki :)

Jedyny koras przed Brnem przed zmianą autostrady i dalej - jakiś remont i zwęzenie - ominięte wszystko przez miejscowości po skosie w prawą strone patrząc na mapę - innych niespodzianek brak

CZwartek 28.08. wyjazd z Katowic po 11, Torun kolo 16 - wszystko spokojnie włącznie z Częstochową i Łodzią - bez niespodzianek i korków

w 2013 identyczna trasę identycznie jadąc do cro robiłem w 18 godzin, teraz 16,5 (oddany odnicnek A1 Torun-Kowal i Mszana)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2014 12:33

maniusc napisał(a): ... NIE PRZEGAPILIŚMY zjazdu na braki z płatnością kartami i przejazd przez bramki zajął nam dosłownie 5 minut, kiedy obok stał 3 km. korek :)


u nas podobnie z tym że automat nie czytał naszej karty MasterCard z BOŚ - dzwoniłem, trąbiłem, przychodził ktos z obsługi, zabierał kartę, chyba wchodził do budki, zszytywałe kartę, bramki sie otwierały- płatności na koncie OK

Nie wiem w czym problem z moja kartą ...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.09.2014 19:05

piotrulex Obejrzyj swoją Mastercard czy oprócz czipa posiada czarny pasek magnetyczny :?: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.09.2014 19:52

endryu napisał(a):piotrulex Obejrzyj swoją Mastercard czy oprócz czipa posiada czarny pasek magnetyczny :?: :mrgreen:


oblukałem, czip a z drugiej strony faktycznie nie mam tego ciemnego paska jak w poprzedniej karcie, mam taki szerszy i ciemnozielony na gorze ale to chyba kwestia grafiki

to o to chodzi?

w poprzedniej bezczipowej mailem notorycznie problem np w Londynie bo tam malo gdzie do czytania paskow mieli

Myslisz, że w tym problem? Przeca teraz takie czasy bardziej chipowe niż paskowe ...
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 02.09.2014 20:18

piotrulex napisał(a):...
oblukałem, czip a z drugiej strony faktycznie nie mam tego ciemnego paska jak w poprzedniej karcie, mam taki szerszy i ciemnozielony na gorze ale to chyba kwestia grafiki

to o to chodzi?

w poprzedniej bezczipowej mailem notorycznie problem np w Londynie bo tam malo gdzie do czytania paskow mieli

Myslisz, że w tym problem? Przeca teraz takie czasy bardziej chipowe niż paskowe ...

No Tak :idea: Też się z tym spotkałem jak i inni na bramkach :idea:
Pisałem o tym
placisz-karta-czy-gotowka-t36196-495.html
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2014 21:03

czy ktoś orientuje się o co kaman z tymi stojącymi w liczbie kilkuset, ciężarówkami w okolicy przejścia w Rajce???
oczywiście kilka razy już tam przejeżdżałem radząc sobie, ale wczoraj w nocy była kapa, full ciężarówek (kilkaset to dobre określenie) po jednej i drugiej stronie drogi, wszędzie gdzie się da, ulewa max, korek aut osobowych, zero policji kierującej, stoją długo przed przejściem, na przejściu na wszystkich pasach oraz długo za przejściem (!), w jedną i drugą stronę; trzeba było nieźle kombinować żeby przejechać;
ktoś coś wie???
napotykałem je w różnych terminach i czasie tak jak np (tu stali ładnie):
Załączniki:
DSCF4037.jpg
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 03.09.2014 10:59

maniusc napisał(a):
Vjetar napisał(a):



Dzięki, także dla Slapola.
:papa:


;) polecam się :hut:


Proszę pamiętajcie napisać (za rok), czy się udało... :)
"jak się udało, co się udało? ... nic się nie udało!" ... po prostu dobry skrót! :papa:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.09.2014 19:43

Jeszcze przejście w Macej wam zostało do objechania, bo tam też są dłuższe postoje.

A tak się zastanawiam po co stawać gdzieś na przerwę w podróży, skoro w korkach mamy ładny czas do odpoczynku, można na piechotę, truchtem itp.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 03.09.2014 19:52

... sikać można przecież w pampersa .... po co stawać... :mrgreen:
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 03.09.2014 20:06

jackuc napisał(a):Dzieki, tylko widzę, że podana droga zahacza o M70 a wg mapki napisano: Toll network only for category B2

Co to oznacza ?

To znaczy, że płacą tylko osoby jadące cytuję:
- Pojazdy kempingowe i busy (łącznie z przyczepami) o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t. - czyli właśnie kategoria B2 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 224
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone