Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 20.08.2014 11:15

casual napisał(a):Ja w tym roku wybrałem się pierwszy raz do Chorwacji. Start z Wrocławia, stacja końcowa Makarska. Czas przejazdu, 22 godziny! W drogę wyruszyłem 1 sierpnia w piątek. Wiedziałem z forum, że weekendowa podróż może się wydłużyć przez korki ale nie przypuszczałem że aż tak... W Czechach na drodze spokój, w Austrii im dalej na południe tym tłoczniej, ale dało się jechać. Początek utrudnień to stacja paliw koło Hajdiny na słoweńskiej autostradzie. Nie wiem czy tam miał miejsce wypadek czy aut było tyle że ciężko było zjechać z autostrady ale swoje odstałem. Potem korek przed granicą, trochę jazdy, i przed Zagrzebiem znowu wszyscy stoją. Od Zagrzebia do Makarskiej jeszcze ze trzy dłuższe postoje z czego jeden przed którymś z tuneli gdzie doszło do dużej stłuczki. Jak tylko auta ruszyły i można było kawałek drogi przejechać, to chorwaccy policjanci namawiali do szybszej jazdy machając rękami. Machali niestety nadaremnie. Już dokładnie nie pamiętam, ale chyba dopiero 150 km przed Splitem rozpoczęła się normalna jazda. Ciekaw jestem czy ktoś jechał dłużej? :lol:
Powrót już zdecydowanie szybszy. Jakieś 13 godzin. Podsumowując, odradzam wyjazdy w weekend tak jak pisali tu już starzy wyjadacze.

Moja znajoma do Cavtat jechała 27 godzin z Sosonowca :mrgreen:
Bambaryla
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bambaryla » 20.08.2014 15:37

Moja znajoma do Cavtat jechała 27 godzin z Sosonowca :mrgreen:


Pewnie 15 godz stała do granicy.. z Katowicami :D
miras1
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras1 » 20.08.2014 21:34

Bambaryla napisał(a):
Moja znajoma do Cavtat jechała 27 godzin z Sosonowca :mrgreen:


Pewnie 15 godz stała do granicy.. z Katowicami :D



Za nim przeczytałem Twój post też o tym samym pomyślałem :D
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 21.08.2014 12:46

miras1 napisał(a):
Bambaryla napisał(a):
Moja znajoma do Cavtat jechała 27 godzin z Sosonowca :mrgreen:


Pewnie 15 godz stała do granicy.. z Katowicami :D



Za nim przeczytałem Twój post też o tym samym pomyślałem :D


Tym bardziej, że pogranicze z Kato też rozkopane ;-)
rudaewa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rudaewa » 21.08.2014 15:20

Ja dzis startuje z lodzi okolo 22 :)
Pozdrawiam
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 21.08.2014 16:27

W niedzielę 17.08 wracałem z Breli. Była to niedziela po długim weekendzie i ruch na autostradach był bardzo duży. I tu chciałem się pochwalić patentem cromaniackim który wykorzystałem.
Na wysokości Bosilijevo sprawdzenie bieżących informacji na aplikacji HAK w smartfonie, korek na Lućko ok 2km, oczywiście zjazd na Demerje i jak co roku z politowaniem spoglądam na stojących po mojej lewicy do płacenia gotówką. Dalej na Jankomirze stanie ok 5min w kolonie-nie ma rady.
Następne info z HAKU: korek na Trakoścan 2km i na Macelj 3km, a więc na zjeździe Durmanec w prawo na drogę 207 i na przejście w Dobovec, tam obudziłem celnika w budce (mimo że była godzina 15ta). Następnie w Rogatec kierunek Ptuj drogą nr432. W Ptuju przejazd nad płatną autostradą na Lenart, Mureck .....

Cała akcja ominięcia Trakośćan i Macelj - 50km malowniczej trasy i trwała 1h.
Tym samym lekko licząc minimum 2h "do przodu"
gorąco polecam.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 21.08.2014 16:38

fleischman napisał(a):
miras1 napisał(a):
Bambaryla napisał(a):
Moja znajoma do Cavtat jechała 27 godzin z Sosonowca :mrgreen:


Pewnie 15 godz stała do granicy.. z Katowicami :D



Za nim przeczytałem Twój post też o tym samym pomyślałem :D


Tym bardziej, że pogranicze z Kato też rozkopane ;-)

A ja ostrzegałem że mają wyjechać wcześniej mają nauczkę :mrgreen:
DragisA
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) DragisA » 21.08.2014 18:01

Hadler napisał(a):W niedzielę 17.08 wracałem z Breli. Była to niedziela po długim weekendzie i ruch na autostradach był bardzo duży. I tu chciałem się pochwalić patentem cromaniackim który wykorzystałem.
Na wysokości Bosilijevo sprawdzenie bieżących informacji na aplikacji HAK w smartfonie, korek na Lućko ok 2km, oczywiście zjazd na Demerje i jak co roku z politowaniem spoglądam na stojących po mojej lewicy do płacenia gotówką. Dalej na Jankomirze stanie ok 5min w kolonie-nie ma rady.
Następne info z HAKU: korek na Trakoścan 2km i na Macelj 3km, a więc na zjeździe Durmanec w prawo na drogę 207 i na przejście w Dobovec, tam obudziłem celnika w budce (mimo że była godzina 15ta). Następnie w Rogatec kierunek Ptuj drogą nr432. W Ptuju przejazd nad płatną autostradą na Lenart, Mureck .....

Cała akcja ominięcia Trakośćan i Macelj - 50km malowniczej trasy i trwała 1h.
Tym samym lekko licząc minimum 2h "do przodu"
gorąco polecam.


Jak rozumiem zassałeś tą apkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinum.cti&hl=pl

Czy są może podobne aplikacje na Pepiki i Austrię :?: ...i jak wygląda sprawa pobierania danych na roamingu, chodzi mi o koszty korzystania z aplikacji :?:

Z góry dzię-ko-wać za odpowiedź :D
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 21.08.2014 20:52

DragisA napisał(a):
Hadler napisał(a):W niedzielę 17.08 wracałem z Breli. Była to niedziela po długim weekendzie i ruch na autostradach był bardzo duży. I tu chciałem się pochwalić patentem cromaniackim który wykorzystałem.
Na wysokości Bosilijevo sprawdzenie bieżących informacji na aplikacji HAK w smartfonie, korek na Lućko ok 2km, oczywiście zjazd na Demerje i jak co roku z politowaniem spoglądam na stojących po mojej lewicy do płacenia gotówką. Dalej na Jankomirze stanie ok 5min w kolonie-nie ma rady.
Następne info z HAKU: korek na Trakoścan 2km i na Macelj 3km, a więc na zjeździe Durmanec w prawo na drogę 207 i na przejście w Dobovec, tam obudziłem celnika w budce (mimo że była godzina 15ta). Następnie w Rogatec kierunek Ptuj drogą nr432. W Ptuju przejazd nad płatną autostradą na Lenart, Mureck .....

Cała akcja ominięcia Trakośćan i Macelj - 50km malowniczej trasy i trwała 1h.
Tym samym lekko licząc minimum 2h "do przodu"
gorąco polecam.


Jak rozumiem zassałeś tą apkę: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.infinum.cti&hl=pl

Czy są może podobne aplikacje na Pepiki i Austrię :?: ...i jak wygląda sprawa pobierania danych na roamingu, chodzi mi o koszty korzystania z aplikacji :?:

Z góry dzię-ko-wać za odpowiedź :D


Tak, to dokładnie ta aplikacja.
Z licznika danych wynika, że aplikacja pobrała w ten dzień 5MB, oglądanie kamerek online i przeglądanie danych z utrudnieniami na ceście. Za 1MB kasują bodaj 1zł

Na Austrię jest aplikacja https://play.google.com/store/apps/details?id=at.oeamtc.android&hl=pl
brown
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brown » 21.08.2014 22:36

Droga na urlop z soboty 9 na niedzielę 10 sierpnia. Wyjazd z okolic Bytomia ok. 19:30. Zero koków, ruch spory.
Powrót wczoraj od 18:30 z Plitwickich Jezior. Zero korków, ruch mały.
W Czechach sporo zwężeń autostrady do jednego pasa. W nocy nie stwarzają problemu.
Droga z Plitwickich Jezior w stronę Karlovaca w kilku miejscach patrolowana przez policję z radarami.
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 22.08.2014 22:26

Ja też wyjechałem z Budapesztu 1 sierpnia w kierunku Dalmacji. Wracałem 17 sierpnia do domu. Zero korków ;-)
No dobra, zero korków bo jechałem przez Bośnię i Hercegowinę ;-)
Też używałem aplikacji HAK, ona właśnie pomogła mi w podjęciu słusznej decyzji. Powiem wam jedno, jak na A1 w Chorwacji jest wyścig aut na polskich blachach tak w BiH jadąc w kierunku Jadranu spotkałem jedynie polskich rowerzystów w dolinie Neretwy. Wracając widziałem już kilku "naszych", jednak patrząc na ilość rejestracji z literkami "D" , "A" , "NL" to był promil.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.08.2014 07:04

Na świeżo. Chociaż po ubiegłorocznym wyjeździe powiedziałem "nigdy nocą", to jednak złamałem tą zasadę teraz. Po obserwacji kamerek w soboty na HAK-u w lipcu i sierpniu w przewidywanych godzinach przejazdu przez newralgiczne punkty, postanowiłem zrobić wyłom w zeszłorocznym postanowieniu z małą modyfikacją.
Wyjazd z T.G. zaplanowałem na ok.16:30, wyszło 17:30. Dalej tradycyjnie CZ; A; Slo. Z racji wczesnej godziny wyjazdu do Chorwacji wjechałem ok. 24:00, granica dla osobówek pusta, potem trochę mgieł, Lucko ( dwie bramki czynne na południe w tym jedna wydająca bilety na górze) pusto, trochę mgieł.
O 01:30 kimka do 05:00 i dalej w drogę. O 7:30 w Murter przed kwaterą.
Wydaje mi się że tylko wyjazd wcześnie popołudniu gwarantuje swobodny przejazd przez punkty zawsze zakorkowane. Wiem że po sezonie, ale jak zobaczyłem kamerki o 13:00 w sobotę to nie wyglądało to po sezonie, raczej normalnie jak przez cały lipiec i połowę sierpnia.
Najgorzej wygląda to na powrocie, dlatego Lucko na południe jest przewężane do 2 lub 4 bramek.
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 24.08.2014 14:58

Wczoraj jadąc do Chorwacji objazdem, (Mureck-Lenart-Ptuj) dobry wybór, :D autostrada stała do nowego mostu, szybka decyzja zmiana przejścia w kierunku Varażdinu droga 228.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 24.08.2014 15:09

wielbiciel napisał(a):Na świeżo. Chociaż po ubiegłorocznym wyjeździe powiedziałem "nigdy nocą", to jednak złamałem tą zasadę teraz. Po obserwacji kamerek w soboty na HAK-u w lipcu i sierpniu w przewidywanych godzinach przejazdu przez newralgiczne punkty, postanowiłem zrobić wyłom w zeszłorocznym postanowieniu z małą modyfikacją.
Wyjazd z T.G. zaplanowałem na ok.16:30, wyszło 17:30. Dalej tradycyjnie CZ; A; Slo. Z racji wczesnej godziny wyjazdu do Chorwacji wjechałem ok. 24:00, granica dla osobówek pusta, potem trochę mgieł, Lucko ( dwie bramki czynne na południe w tym jedna wydająca bilety na górze) pusto, trochę mgieł.
O 01:30 kimka do 05:00 i dalej w drogę. O 7:30 w Murter przed kwaterą.
Wydaje mi się że tylko wyjazd wcześnie popołudniu gwarantuje swobodny przejazd przez punkty zawsze zakorkowane. Wiem że po sezonie, ale jak zobaczyłem kamerki o 13:00 w sobotę to nie wyglądało to po sezonie, raczej normalnie jak przez cały lipiec i połowę sierpnia.
Najgorzej wygląda to na powrocie, dlatego Lucko na południe jest przewężane do 2 lub 4 bramek.

Ja z Katowic też za 4 dni jadę około 17:00 tankowanie do pełna i jazda mam zamiar być z samego rana na Ciovo :mrgreen:
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 24.08.2014 16:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 215
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone