Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.07.2014 13:13

Winiety na Austrie i Slowenie kupisz za Mikulovem jak wjedziesz do Austrii po prawej stronie sklepik i parking
Bolek1969
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bolek1969 » 29.07.2014 17:21

czuszka napisał(a):
michajlo89 napisał(a):
czuszka napisał(a):wracaliśmy w sobotę z Zadaru, wyjechaliśmy o 3-ciej w nocy i cała trasa super, zupełnie bez korków. super przejazd, najlepszy powrót z wakacji ever.
Natomiast w drugą stronę już o 6-stej rano koszmarne korki-najpierw Lucko, ale znacznie gorzej było na autostradzie w Slowenii-korek miał chyba z 15 km, stania na pól dnia. Na pewno w sobotę do Chorwacji nigdy się nie wybierzemy.


A o 15km korku, w którym miejscu mówimy? przy dojeździe do granicy SLO-CRO? Czy jeszcze jakoś wcześniej? Bo ja obmyśliłem sobie mały objazd przez przejście w Metlice i nie wiem czy znowu nie zmienić koncepcji :D Za Mariborem jechałbym na Ljublianę.

korek był na autostradzie-ostatnie około 15 km w stronę Chorwacji. droga jednopasmowa od autostrady do granicy chorwackiej, jechała ale bardzo wolniutko. na samej granicy też był zator.


Korek na końcu autostrady w Słowenii na pasie w kierunku Chorwacji. Ok 4 godz. podciągania a potem 40 km/h do granicy. A potem granica, a potem Lucko, a potem 40 km/h do węzła Bosiljevo 2.
Na filmiku korek ubiegłoroczny.
youtube.com/watch?v=seMHMhMaDcg
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 29.07.2014 18:00

slapol napisał(a):
czuszka napisał(a):wracaliśmy w sobotę z Zadaru, wyjechaliśmy o 3-ciej w nocy i cała trasa super, zupełnie bez korków. super przejazd, najlepszy powrót z wakacji ever.
Natomiast w drugą stronę już o 6-stej rano koszmarne korki-najpierw Lucko, ale znacznie gorzej było na autostradzie w Slowenii-korek miał chyba z 15 km, stania na pól dnia. Na pewno w sobotę do Chorwacji nigdy się nie wybierzemy.


Aaaleee się dzieje :roll:
Dużo postów popełniliśmy na tym forum, by "objechać" sprawnie Maribor....a teraz pewnie pojawią się tematy jak objechać w sezonie Lučko :wink: :lol: ...i nie będzie to jak widać niezasadne.
Co do korka na Słowenii....
Wiele było opinii, że objazd autostrady przez Lenart, Ptuj to obciach, bo przecież..."jesteśmy na wakacjach i stać nas na winietę".
Ja na trasie do Crolandii korzystam z wszelkich możliwości jazdy autostradami i winiety kupuję....za wyjątkiem słoweńskiej....bo taki korek jak opisuje Czuszka widziałem wiele razy. Zatem wolę nie płacić 15 eurasów i jechać objazdem parę kilometrów chociażby 60 km/h niż płacić 15 EUR i stać 2 h w korku na autostradzie :oczko_usmiech:



mówisz i masz....
na forum znalazłem taką trasę...
https://www.google.pl/maps/dir/45.80099 ... !3e0?hl=pl
Google pokazuje że autostradą pojechałbym 15 minut, trasą jak wyżej 8 minut dłużej.Ale jak widać sobota godzina 10.

Więc zgodnie z tym co przeczytałem że na LUCKO będzie źle pojechałem tak:

Filmik przedstawia cały przejazd od zjazdu z autostrady, aż do ponownego wjechania na nią w lipcową sobotę w okolicach godziny 10.
Realny czas przejazdu pokrył się z tym co podaje google, a więc w granicach 20 kilku minut. Droga nie jest tragiczna a bynajmniej nie stałem w korku (choć nie wiem czy był):)
ezer
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 11.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ezer » 29.07.2014 18:04

Od Letenye raczej korków nie było przynajmniej z rana i w weekend, odnoszę wrażenie że coraz mniej ludzi jeździ na Chorwację?może się mylę
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 29.07.2014 19:34

Raul73 napisał(a):
macias_14 napisał(a):Może ktoś polecić objazd Częstochowy w kierunku Katowic, bo podobno nieźle można utknąć na remontowanej DK1.


A skąd takie informacje? Czyżby jakieś nowe roboty tam się rozpoczęły lub inna organizacja ruchu?

Bo odkąd trwa remont "Kobry", to "gierkówką" przejeżdża się tamtędy szybciej niż przed remontem.


W sobotę stałem na wjeździe do Częstochowy ok 15 minut, nie wiem jak było wcześniej bo ostatni raz tam jechałem z 10 lat temu :oczko_usmiech: :mrgreen:
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.07.2014 21:15

dids76 napisał(a):W sobotę stałem na wjeździe do Częstochowy ok 15 minut, nie wiem jak było wcześniej bo ostatni raz tam jechałem z 10 lat temu :oczko_usmiech: :mrgreen:


Bo do Częstochowy to się pieszo chodzi :smo: :lol:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 29.07.2014 21:25

Witam właśnie wróciłem dziś z cro riviera makarska.Był to najlepszy wyjazd pod względem korków wyjechałem w zeszłą sobotę w cro na bramkach lucko byłem w niedzielę zero przestoi ani na granicy ani na lucko.Z powrotem wracaliśmy w tygodniu czyli dzis też żadnych problemów jedynie nasze polskie drogi roboty wachadła itp trasa boboszów poznań spowolniły jazde,ale jakoś sie jechało.Polecam na bramkach lucko płatnośc kartą szczególnie gdy natężenie ruchu jest większe,szybko sprawnie i bez problemu oraz kolejek o dziwo nawet kod pin jest niepotrzebny,Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 21:33

ezer napisał(a):Od Letenye raczej korków nie było przynajmniej z rana i w weekend, odnoszę wrażenie że coraz mniej ludzi jeździ na Chorwację?może się mylę

Bo coraz więcej ludzi jeździ do Chorwacji...Ale powtarzanie tego robi się już tak nudne, że ziewać się chce :)
Korków nie da się czasami uniknąć tak jak innych nagłych zdarzeń :)
Mogą być np zamykane autostrady w Chorwacji z powodu silnego wiatru. Nie przewidzi się tego planując tam podróż .
Warto słuchać chorwackiego radia HR2 ( gadają m.in. po angielsku, niemiecku ) różne wiadomości dotyczące przejazdu przez ich drogi.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2014 21:35

Blaugrana napisał(a):Warto słuchać chorwackiego radia HR2 ( gadają m.in. po angielsku, niemiecku )

Gadają nawet po chorwacku :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 21:38

Bocian napisał(a):
Blaugrana napisał(a):Warto słuchać chorwackiego radia HR2 ( gadają m.in. po angielsku, niemiecku )

Gadają nawet po chorwacku :oczko_usmiech:

Dlatego dałam skrót- m.in to znaczy- między innymi :)
A po chorwacku to bez łaski, skoro to chorwackie radio :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 29.07.2014 21:43

Blaugrana napisał(a):
Bocian napisał(a):
Blaugrana napisał(a):Warto słuchać chorwackiego radia HR2 ( gadają m.in. po angielsku, niemiecku )

Gadają nawet po chorwacku :oczko_usmiech:

Dlatego dałam skrót- m.in to znaczy- między innymi :)
A po chorwacku to bez łaski, skoro to chorwackie radio :)

Po wysłaniu specjalnego kodu nawet w suahili :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2014 22:05

Blaugrana napisał(a):
ezer napisał(a):Od Letenye raczej korków nie było przynajmniej z rana i w weekend, odnoszę wrażenie że coraz mniej ludzi jeździ na Chorwację?może się mylę

Bo coraz więcej ludzi jeździ do Chorwacji...Ale powtarzanie tego robi się już tak nudne, że ziewać się chce :)
Korków nie da się czasami uniknąć tak jak innych nagłych zdarzeń :)
Mogą być np zamykane autostrady w Chorwacji z powodu silnego wiatru. Nie przewidzi się tego planując tam podróż .
Warto słuchać chorwackiego radia HR2 ( gadają m.in. po angielsku, niemiecku ) różne wiadomości dotyczące przejazdu przez ich drogi.



Gadać gadają w radiu, ale te informacje są często do d... :roll:

W sobotę 19 lipca w chorwackim radiu przed południem nic nie gadali o korku na Istrii, a ten był na 1,5 godziny stania :|
Wszystkie główne drogi na Istrii do granicy ze Słowenią i w drugą stronę były zakorkowane na amen, a panienka w wiadomościach mówiła tylko o Lucko i Macelj :?

Dopiero jak złapałem radio słoweńskie, to się dowiedziałem, w co się wpakowałem :wink:
Starszy Pan
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 29.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Starszy Pan » 30.07.2014 10:18

Witam.
16,08, około godz.9 będę na granicy Aus/Slo.Jadę autostradą na Lubljanę.
Teraz moje pytanie.Czy mogę się spodziewać korków w okolicy Mariboru na rozjeżdzie autostrad.
Z góry dziękuję za
Pozdrawiam.
anulka1986p
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka1986p » 30.07.2014 10:24

Wyjeżdżaliśmy do Cro w połowie lipca wtorek około 3 w nocy przez Słowację, Węgry - korków zero , to samo na powrocie poniedziałek popołudniem z Pitwickich :-) , przyznaję będąc w Orebić miałam wrażenie, że jestem nad polskim morzem, bo zdecydowanie przeważał język Polski...
MichalDG
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) MichalDG » 30.07.2014 14:45

Witajcie, chciałbym się Was poradzić odnośnie drogi do Cro. Którą drogę polecacie, przez Czechy, Austrię i Słowenię czy Słowację i Węgry?Na której z tych tras można spodziewać się większych korków?Dodam, że planujemy wyjazd na sobotę w nocy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 190
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone