Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Black
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 11.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Black » 24.07.2014 18:38

Bartek1977 testowalem to przejscie w 2011 roku. Wracałem z Cro i była to sobota. Wjazd na Lucko wypadał na największe korki, więc wybrałem alternatywną trasę, o której nikt wówczas nie pisał na cro.pl. Wystartowałem z Karlovaca. DRoga taka średnia, jak u nas powiatowe, ale ruchu prawie nie było. Przejście Jurovski Brod - Metlika niewielkie, ale było czynne, obsługa znudzona nie czepiali się, tylko pomachali aby przejeżdżać dalej-z ich min wnioskowaliśmy, że polskie auto w tym miejscu to nowość. Po drodze było "parę zakrętów", ale na małej prędkości spoko. Nie pamiętam o ile nadrobiliśmy kilometrów, ale może coś koło 100-150 w stosunku do regularnej trasy. Za Novym Mestem mieliśmy pojechać na Lasko i Celje, ale navi pokićkała razem ze mną w czasie ulewy i pojechaliśmy autostradą w kierunku Lubljany. Okazało się, że droga super mały ruch, piękne widoki, no i oczywiście bez korków jak na Lucko. Wracaliśmy wtedy z Orebicia i całą trasę walnąłem sam bez spania-totalny szok. Fakt kilka przystanków więcej, ale bardzo się nam podobało-poza tym wykorzystaliśmy winietkę za 30 euro na długiej trasie. No właśnie Lubljanę minęliśmy zostawiając ją po lewej stronie i elegancko dojechaliśmy do Mariboru. A dalej na Graz-Wiedeń-Breclav do domku. Myślę, że to małe przejście Jurovski Brod-Metlika daje radę i jak ci się strasznie nie spieszy to można tam jechać. Nadmieniam, że brałem pod uwagę także przejście slo- aut Vić - Lavamund, ale nad górami wisiały czarne chmurzyska, więc zrezygnowałem. Pozdrav
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 24.07.2014 19:42

Ja tak zapytam o inne miejsce, mianowicie jak w niedzielne popołudnie około 17:00 wygląda sytuacja drogowa w Wiedniu. Będę wracał 31/08 stąd moje pytanie do bywalców tego pięknego miasta.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2014 19:50

W niedzielne populudnie jest spokojnie :D

Korki we Wiedniu na autostradzie sa rzadkie i w dni robocze, chyba ze zjedzie sie z autostrady do centrum
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 24.07.2014 21:43

Black napisał(a):Bartek1977 testowalem to przejscie w 2011 roku. Wracałem z Cro i była to sobota. Wjazd na Lucko wypadał na największe korki, więc wybrałem alternatywną trasę, o której nikt wówczas nie pisał na cro.pl. Wystartowałem z Karlovaca. DRoga taka średnia, jak u nas powiatowe, ale ruchu prawie nie było. Przejście Jurovski Brod - Metlika niewielkie, ale było czynne, obsługa znudzona nie czepiali się, tylko pomachali aby przejeżdżać dalej-z ich min wnioskowaliśmy, że polskie auto w tym miejscu to nowość. Po drodze było "parę zakrętów", ale na małej prędkości spoko. Nie pamiętam o ile nadrobiliśmy kilometrów, ale może coś koło 100-150 w stosunku do regularnej trasy. Za Novym Mestem mieliśmy pojechać na Lasko i Celje, ale navi pokićkała razem ze mną w czasie ulewy i pojechaliśmy autostradą w kierunku Lubljany. Okazało się, że droga super mały ruch, piękne widoki, no i oczywiście bez korków jak na Lucko. Wracaliśmy wtedy z Orebicia i całą trasę walnąłem sam bez spania-totalny szok. Fakt kilka przystanków więcej, ale bardzo się nam podobało-poza tym wykorzystaliśmy winietkę za 30 euro na długiej trasie. No właśnie Lubljanę minęliśmy zostawiając ją po lewej stronie i elegancko dojechaliśmy do Mariboru. A dalej na Graz-Wiedeń-Breclav do domku. Myślę, że to małe przejście Jurovski Brod-Metlika daje radę i jak ci się strasznie nie spieszy to można tam jechać. Nadmieniam, że brałem pod uwagę także przejście slo- aut Vić - Lavamund, ale nad górami wisiały czarne chmurzyska, więc zrezygnowałem. Pozdrav


Dzięki Black za informacje!
Jeżeli jechałeś na Maribor i Graz, to rzeczywiście nadrabia się drogi. My natomiast mamy trasę od strony Salzburga, Karawankentunel i Lubljany, więc skrót przez Metlikę byłby w sam raz. Na street view widać, że po chorwackiej stronie jest nowa droga i nowy węzeł na autostradę...
Zobaczymy więc jak będzie...
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 25.07.2014 21:08

Lednice napisał(a):W niedzielne populudnie jest spokojnie :D

Korki we Wiedniu na autostradzie sa rzadkie i w dni robocze, chyba ze zjedzie sie z autostrady do centrum



Witam.
Dzisiaj ok. 14 kierunek Bratysława, Budapeszt wg. wyświetlaczy przed zjazdem na Schwechat 10 km. korku. Kierunek Brno przez centrum ciasno, ale płynnie. Jednak hitem była B7. Od końca autostrady w kierunku na Czechy jeden niekończący się sznur aut. Poddałem się i pojechałem na Breclav. Luz i spokój. (Ciekawe co działo się w Poysdorf).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2014 21:29

Jedna kolizja na autobahnie do Budapesztu i taki jest skutek 8)

Ale to naprawde jest rzadko

Co innego poruszanie sie po Wiedniu, gdzie nie ma autobahny, tam czasem jedzie sie pol godziny kilka kilometrow
keeiraa'a
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeiraa'a » 26.07.2014 08:31

a wiadomo coś o korkach dzisiaj ?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2014 08:58

keeiraa'a napisał(a):a wiadomo coś o korkach dzisiaj ?



http://www2.hak.hr/rmt/?id=34&l=15

tyle, co widać.
sebak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 03.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebak » 26.07.2014 09:00

W tej chwili na Lucko http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=15&ttt=1405679848 tradycyjna masakra, ktoś zerkał może na kamerki wcześniej i widział co się działo ok 7 rano?

P.S. Na kamerce w prawym górnym rogu widać rozjazd, jaką on spełnia funkcję?
Ostatnio edytowano 26.07.2014 09:02 przez sebak, łącznie edytowano 1 raz
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 26.07.2014 09:01

sebak napisał(a):W tej chwili na Lucko http://www2.hak.hr/rmt/default.asp?l=15&ttt=1405679848 tradycyjna masakra, ktoś zerkał może na kamerki wcześniej i widział co się działo ok 7 rano?

P.S. Na kamerce w prawym górnym roku widać rozjazd, jaką on spełnia funkcję?


Chyba taki ichniejszy VIATOLL
kubek_77
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kubek_77 » 26.07.2014 09:19

sebak napisał(a):W tej chwili na Lucko tradycyjna masakra, ktoś zerkał może na kamerki wcześniej i widział co się działo ok 7 rano?

P.S. Na kamerce w prawym górnym rogu widać rozjazd, jaką on spełnia funkcję?


Ja patrzyłem parę minut po 6 i nie było źle, około 8 zaczęła się masakra...

Wczoraj też spojrzałem i też było bardzo źle około godzin 12-13 sznur aut... niekończący się...
piaA1.jpg

Ja odpuściłem sobie jazdę na A1 i jadę przez BiH. Już i tak miałem w planach wyjad w piątek rano z Budapesztu, ale jak popatrzyłem wczoraj na kamerki to doszedłem do wniosku, że to nie ma i tak większego znaczenia (że to nie sobota czy niedziela), najlepiej wybrać środek tygodnia.

Patrząc teraz na kamerki to ubywa średnio 1-2 auta na 20 sekund (tak się kamerka odświeża) - Lucko-izlaz
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 26.07.2014 09:38

Wczoraj powrót z Chorwacji był dodatkowo utrudniony z powodu wypadku między Brnem a Olomouc. Do tego korek od zjazdu z autostrady z Wiednia niemalże aż do granicy z Mikulov :?
keeiraa'a
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeiraa'a » 26.07.2014 09:42

w niedzielę rano w chorwacji też takie korki ?
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 26.07.2014 09:43

kubek_77 napisał(a):
sebak napisał(a):W tej chwili na Lucko tradycyjna masakra, ktoś zerkał może na kamerki wcześniej i widział co się działo ok 7 rano?

P.S. Na kamerce w prawym górnym rogu widać rozjazd, jaką on spełnia funkcję?


Ja patrzyłem parę minut po 6 i nie było źle, około 8 zaczęła się masakra...

Wczoraj też spojrzałem i też było bardzo źle około godzin 12-13 sznur aut... niekończący się...
piaA1.jpg

Ja odpuściłem sobie jazdę na A1 i jadę przez BiH. Już i tak miałem w planach wyjad w piątek rano z Budapesztu, ale jak popatrzyłem wczoraj na kamerki to doszedłem do wniosku, że to nie ma i tak większego znaczenia (że to nie sobota czy niedziela), najlepiej wybrać środek tygodnia.

Patrząc teraz na kamerki to ubywa średnio 1-2 auta na 20 sekund (tak się kamerka odświeża) - Lucko-izlaz


Widok na zdjęciu, które zamieściłeś z korkiem, to auta wracające z CRO czy wjeżdżające????
W piątek o tej porze tam będe jechać do CRO i nie podoba mi się taka wizja... :roll:
keeiraa'a
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 15.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) keeiraa'a » 26.07.2014 09:57

Czy obowiązkowa jest naklejka PL ? Gdzie ją nakleić ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone