Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 16.07.2013 02:36

Franek, masz murowane stanie w Macejl i Lucko .
Najlepiej wyjedź dużoooo wcześniej :)
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 16.07.2013 02:40

@policeman

Jeśli uda Ci się być na 4 w Macejl i 5:30-6 w Lucko to raczej tak bardzo nie postoisz.

Korki zazwyczaj w sobote w Lucko są od tej 7.
GrzesiuŻar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GrzesiuŻar » 16.07.2013 09:08

Czyli dla jasności pomimo wejścia Cro do UE granica pomiędzy Słowenią i Cro nadal funkcjonuje? Bo słyszałem inne zdania i wolę się upewnić..

Pozdrowionka,
Grześ
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 16.07.2013 09:16

GrzesiuŻar napisał(a):Czyli dla jasności pomimo wejścia Cro do UE granica pomiędzy Słowenią i Cro nadal funkcjonuje? Bo słyszałem inne zdania i wolę się upewnić..

Pozdrowionka,
Grześ



poczytaj co nieco o Układzie z Schengen.. na przykład tu http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/5087/
no i tu http://www.migrant.info.pl/id-33-jakie- ... engen.html

Pozdrav


PS swoją droga granica miedzy Polską a Czechami albo Polską a Słowacją lub Niemcami też nadal funkcjonuje.
Obrazek
t.kleszcz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) t.kleszcz » 16.07.2013 09:35

Wybaczcie za pytanie jeżeli się powtórzę, ale ten wątek ma już 98 stron i ciężko to ogarnąć :) Chciałem zapytać czy jadąc do i z powrotem w sobotę (tak wiem, że to chyba najgorszy dzień na jazdę, ale niestety nie mam innej możliwości) lepiej jechać przez Cro autostradami czy np. drogą nr 1 przez Gracac, Plitwickie J., Slunj, Karlovac? Jadę do Primostenu, dawno już mnie tam nie było, ostatni raz jak jeszcze nie jechało się autostradami tylko właśnie tą trasą.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.07.2013 09:37

t.kleszcz napisał(a):Wybaczcie za pytanie jeżeli się powtórzę, ale ten wątek ma już 98 stron i ciężko to ogarnąć :)

Odpowiedz sobie dlaczego ma tyle stron...
sandomingo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 25.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandomingo » 16.07.2013 10:05

t.kleszcz napisał(a):Wybaczcie za pytanie jeżeli się powtórzę, ale ten wątek ma już 98 stron i ciężko to ogarnąć :) Chciałem zapytać czy jadąc do i z powrotem w sobotę (tak wiem, że to chyba najgorszy dzień na jazdę, ale niestety nie mam innej możliwości) lepiej jechać przez Cro autostradami czy np. drogą nr 1 przez Gracac, Plitwickie J., Slunj, Karlovac? Jadę do Primostenu, dawno już mnie tam nie było, ostatni raz jak jeszcze nie jechało się autostradami tylko właśnie tą trasą.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)


Trudno powiedzieć - jeżeli tylko na autostradzie nie utworzy się jakiś korek to na pewno będziesz szybciej. Ale w sobotę szansa na to jest na pewno większa.
Możesz rozważyć taki wariant, żeby od Karlovaca pojechać "jedynką" przez Gracac a za tunelem Św. Rok wjechać na autostradę.
Nawet zakładając płynny przejazd autostradą nadłożysz tą drogą około godziny, może trochę więcej. A ryzyko korków minimalne
Maggie1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maggie1 » 16.07.2013 10:06

Czy w piątki wczesnym popołudniem (ok. 13.00-14.00) na granicy słoweńsko-chorwackiej w Vinicy - trasa z Ljubljany, powinnam już spodziewać się korków?
A powrót znad morza (Rogoznica w stronę Zagrzebia i Ptuja) w piątek rano i przed południem? Czy ruch jest mniejszy niż w soboty?
daro11
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro11 » 16.07.2013 10:50

Do baśki wyleciałem z rzeszowa ok 16 w niedziele jedyny korek jaki spotkałem na 1250 km był w boguchwale bo jakieś konie pokazywali, granica słowacka tak jak normalna droga ograniczenie do 40 dalej swidnik z wyśmienitą obwodnicą do preszowa kręto więc lekko wolniej, presov cały czas prosto do koszyc tylko trzeba pilnować drogi 68 żeby nie wskoczyć na płatną autostrade bo tam już czekają na tych bez winiety i bez 20 e się nie obędzie, (na ostatnich światłach nie w lewo na koszyce tylko prosto droga 68 zaraz za skrzyżowaniem drogowskaz z nr drogi i odległośc coś ponad 20 km), może opisze całą droge jak znajde chwile z podaniem czasów na granicy cro byłem 0.00 tu mieli święto (bo Unia ciekawe poco im to) zeszło z 15 min, w baśce byłem ok 7 za winiety cro 41 + 197 kn najlepiej mieć kuny bo z euro dużo drożej
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 16.07.2013 10:55

daro11 napisał(a):za winiety cro 41 + 197 kn najlepiej mieć kuny bo z euro dużo drożej


W Cro nie ma winiet
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 16.07.2013 11:11

daro11 napisał(a):Do baśki wyleciałem z rzeszowa


A jakimi liniami lotniczymi leciałeś?

ps. w wypowiedziach warto używać kropek i przecinków.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.07.2013 11:18

sneer napisał(a):
daro11 napisał(a):Do baśki wyleciałem z rzeszowa

A jakimi liniami lotniczymi leciałeś?
ps. w wypowiedziach warto używać kropek i przecinków.

nie no, 5 przecinków przecież jest :wink:
sneer napisał(a):
daro11 napisał(a):Do baśki wyleciałem


może z procy... :wink:

t.kleszcz napisał(a): Chciałem zapytać czy jadąc do i z powrotem w sobotę (tak wiem, że to chyba najgorszy dzień na jazdę, ale niestety nie mam innej możliwości) lepiej jechać przez Cro autostradami czy np. drogą nr 1 przez Gracac, Plitwickie J., Slunj, Karlovac? Jadę do Primostenu,

to tak jak dyskusja z wątku: jakim autkiem do Cro na temat co lepsze diesel czy gaz, z tempomat czy bez;
ogólnie A1 i D1 to 2 inne bajki, jeśli chodzi o ewentualne problemy na drodze, o widokach nie wspominając (jedynie w jednym słusznym kierunku)
sam_fischer
Croentuzjasta
Posty: 214
Dołączył(a): 17.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sam_fischer » 16.07.2013 11:41

Nie chcę tworzyć nowego tematu ale posiadaczom ajfonów proponuję zassać sobie bezpłatną, oficjalną aplikację HAK. Działa świetnie informuje na bieżąco o korkach, objazdach, mamy podgląd kamerek na przejściach, węzłach autostradowych, bramkach itp, ogromną listę POI, ceny paliwa itp. Dodam tylko ,że są paczki danych u operatorów przeznaczone dla wyjeżdżających do UE ,które kosztują kilka/kilkadziesiąt zł w przeróżnych konfiguracjach.Poniżej screeny:
zdjęcie 1.PNG

zdjęcie 2.PNG

zdjęcie 3.PNG

zdjęcie 4.PNG

zdjęcie 5.PNG
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.07.2013 16:08

Można aplikację o której pisze sam_fischer ściągnąć też na tablet lub inne urządzenia z androidem.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 16.07.2013 17:46

tylko, czy to nie jest kryptoreklama?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 98
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone