Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.07.2013 23:18

piotr62 napisał(a):Widok z kamerki Macelj, sobota:
8:00 luzik
9:20 trochę samochodów (ciężko powiedzieć jak długa kolejka)
9:30 luzik
9:40 ze 30 samochodów, widać koniec kolejki, czas oczekiwania 3-4 min.
10:00 nie widac końca
11:20 widac koniec, calkiem luźno
P.

Trochę to dziwnie, bo o ok. 06:00 kolejka była od końcu autostrady w kierunku Cro, sam zawróciłem (przez linię ciągłą) na zjeździe z powrotem do Ptuj, jak zobaczyłem z mostu piękny korek.
Pojechałem na Rogateck, pusto, droga kręta i wąska.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.07.2013 23:26

piotr62 napisał(a):Lucko możesz objechć b. prosto (prynajmnie na mapie :))
P.

Bardzo dobry sposób, prosta nie skomplikowana droga, znikomy ruch. Ja pojechałem dalej D1 w kierunku Plitvic i dalej aż do Murter, cały czas z ominięciem autostrady. Bardzo fajnie się jechało, powrót tak samo.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 11.07.2013 19:14

W sobotę wieczorem 29.06 jechałem przez Izl - Bad Radkensburg - Ormoż, w Ormoż zero samochodów. Polecam Ormoz. Wracam 15.07, rano w poniedziałek będę w Macelj, mam nadzieję, że bez korków. Dalej Ptuj - Mureck. Najgorzej jest w soboty.
pozdrav
Qkiz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qkiz » 11.07.2013 19:56

dla wyjeżdżających jutro na przejscie w SLO/CRO w RUPA

tydzien temu przejechaliśmy w sb o 7:30 w max 10 minut (2 kontrole) więc nie ma strachu, szerokości :papa:
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 13.07.2013 08:56

Właśnie obserwuję kamerki w Lucko. Co dokładnie pokazuje kamera w prawym górnym rogu? (zapchane od godziny). NIby podpis Lucko-ulaz ale co dokładnie, chyba nie kolejka do poboru biletu?
P
procro
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) procro » 13.07.2013 09:07

piotr62 napisał(a):Właśnie obserwuję kamerki w Lucko. Co dokładnie pokazuje kamera w prawym górnym rogu? (zapchane od godziny). NIby podpis Lucko-ulaz ale co dokładnie, chyba nie kolejka do poboru biletu?
P


wg mnie to wjazd na A1 , kierunek do Chorwacji ,zaraz za węzłem Lućko, po bilety , :D
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 13.07.2013 15:12

A na bramkach wyjazdowych w Lućko korek 7km(ok.12 godz.sprawdzane) i luzik w Macejl.
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.07.2013 18:24

Czy jeżeli jest korek na węźle Lućko w stronę Południa to czy można to ominąć w ten sposób?
https://maps.google.pl/maps?saddr=E65%2 ... 1,2,3&z=15

Czy i tak utknę na tym węźle? Jak myślicie? Dzisiaj kamerki pokazywały ogromne korki "do" aż do godz.19
Za tydzień ruszam i troszkę się boję.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2013 18:44

Ja jechałem dzisiaj, na bramkach w Lucko bylem ok. 9, przez bramki szło sprawnie bo dziewczyny podają "tickety" i nawet nie trzeba się zatrzymywać. Natomiast za bramkami to HORROR, z kilku bramek wszyscy wjezdżają na dwa pasy ruchu, i jak już się pomieścili to jechaliśmy z 20 km. zderzak w zderzak zanim się poluzowało, za tunelem "Mala kapela" wypadek, i korek ok. 7 km, jechaliśmy ten odcinek z godzinę, później było już luźniej, ale na całej trasie wzmożony ruch i sporo kolizji, więc uważajcie i bez kozackiej fantazji bo kilku naszych 'kozaków" stało na poboczu tłumacząc się policjantowi, w pamięć mi zapadł biały "mietek" na Poznańskich numerach jak wyprzedzał w tunelu z ogromną szybkością (na ograniczeniu do 100) zaraz za tunelem go "wyhaczyli".
Michalm2012
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michalm2012 » 13.07.2013 19:20

Michalm2012 napisał(a):Czy jeżeli jest korek na węźle Lućko w stronę Południa to czy można to ominąć w ten sposób?
https://maps.google.pl/maps?saddr=E65%2 ... 1,2,3&z=15

Czy i tak utknę na tym węźle? Jak myślicie? Dzisiaj kamerki pokazywały ogromne korki "do" aż do godz.19
Za tydzień ruszam i troszkę się boję.


Jednak korek do 19 był w drugą stronę - źle spojrzałem.
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 00:23

Witam. Obserwowałem dzisiaj kamerki (dzisiaj jest sobota), starałem się robić to od rana do wieczora, tak aby mieć pojęcie o powrocie do Polski w sobotę, czyli zwolnieniu apt. w sobotę do południa (niestety nie tylko w naszym pięknym kraju o kapryśnej pogodzie właściciele wynajmują najchętniej bez luk - czyli sobota - sobota). Od lat staram się unikać "wymiany" turnusów i zwykle się udaje, ale nie tym razem. W zeszłym roku jechałem na Dalmację ze Śląska w niedzielę wieczór, a wracałem w piątek, tak jakoś i było pusto. W tym roku też tam jadę, w poniedziałek wieczorem, ale wracam w sobotę i tym samym musiałem się zainteresować "korkami". Z moich obserwacji wynika, że jadących do Chorwacji raczej nigdzie nic na dłużej nie trzyma (może przegapiłem, bo nad ranem, wcześnie - nie sprawdzałem). Chodzi o dojazd od strony Macelj. Wszystkie przejścia, ale i brameczki wyglądały OK. Co innego z powrotem, czyli to co mnie czeka niebawem - zjazd z A1 w Lućko w stronę Zagrzebia jest tragiczny, czytałem co trochę na hak.hr i korki były na 7-9km. Z wcześniejszych postów (nawet sprzed 2 lat) wynika, że można wcześniej odbić z A1 w Donja Zdenćina, albo nawet wcześniej w Jastrebarsko i wskoczyć D1-ką na wlocik A3 do Zagrzebia, a potem już wiadomo. Z moich obserwacji wynika, że dalej A2 korkowała się, ale dopiero później, popołudniem i na krótszym kawałku (podobno około 1km) przed granicą ze Słowenią.

Cały ten wywód jest po to, by ktoś może odpowiedział, jeśli jechał od rana z Dalmacji - o której godzinie najlepiej stamtąd wyjechać do Polski, bo albo:
1. Dzień wcześniej wieczorem, opuszczając jeden nocleg - moim zdaniem to głupota;
2. Wyjechać wcześnie rano zanim powstaną korki (ale nie wiem jak wcześnie, zanim one powstaną w Lućko, cięższa jazda w szczycie przez dalszą drogę do samej Polski)
3. Wyspać się normalnie, oddać klucze 9-11 i jechać A1 i potem ominąć Lućko jak wyżej (jechał ktoś i o której w sobotę?) A może jechać normalnie A1 i stać w Lućko - ile to trwa o jakiej porze?
4. Wyspać się normalnie. oddać klucze i przeleżeć gdzieś w cieniu do popołudnia, wyjechać po 16.00 - 17.00 i nie powinno być już korków w Lućko (problem jeśli ktoś ma dzieci i choć jedno jest małe - brak apt. jest bardzo uciążliwy, tylko ulica i plaża).

Tak więc jeszcze raz proszę o rozstrzygnięcie, mi się wydaje że albo 3, albo 4. Przerabiałem w zeszłym roku, tyle że rano po zdaniu apt. pojechaliśmy na Plitwickie bokiem (polecam boczne drogi tylko uważać bo jest objazd po drodze w okolicy Bruvno, super klimaty), tam kilka godzin (trasa 4-6 trwała lekko 6 godzin + dojście) i wyjazd pod wieczór do Polski, jedzenie w MC Donaldzie w Karlovacu po drodze i w drogę. Niestety sam prowadzę i nie wspominam tego miło, ledwie żyłem po Jeziorach i już w Austrii było spanie na CPN-ie, z godzinę, dwie, potem zaczęło świtać, zaczął się gruby ruch lokalny na autostradach, w Czechach też wyjechało więcej ludzi "bez lusterek" i rzeźnia w Chałupkach. Ale to rok temu i pkt 4 może mieć sens, najmniej korków w Cro i dalej raczej mały ruch, dojazd do domu nad ranem. Co Wy na to, czy lepiej ryzykować 3-kę? Sorki za wywód, ale pewnie łopatologicznie i inni skorzystają...
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 00:52

Michalm2012 napisał(a):Czy jeżeli jest korek na węźle Lućko w stronę Południa to czy można to ominąć w ten sposób?
https://maps.google.pl/maps?saddr=E65%2 ... 1,2,3&z=15

Czy i tak utknę na tym węźle? Jak myślicie? Dzisiaj kamerki pokazywały ogromne korki "do" aż do godz.19
Za tydzień ruszam i troszkę się boję.


Jak napisałem powyżej - raczej w stronę wybrzeża był luz, "martwiłbym" się raczej powrotem - wąskie gardło w Lućko (system bramkowy na autostradach), a później po południu i wieczorem przeluźnia się na kamerkach (około 19/20.00), jest trochę gorzej w stronę granicy A2-ką, na zjeździe. Wynika stąd, że korki występują w punktach, gdzie duże masy płacą na bramkach, czyli na węzłach, przed granicami. W drugą stronę ruch się rozkłada na zjazdach i jest lepiej (chyba że ułański kierowiec się rozłoży, albo zamkną autostradę z powodu choćby wiatru i wszyscy muszą zjechać dwoma bramkami...)
To są tylko ogólniki i czekamy na konkrety koleżanek i kolegów, mających to za sobą w ostatnim czasie w soboty...
A swoją drogą to te kamerki w połączeniu z mapką to jest już Ameryka, mają Chorwaci technikę, nie ma to tamto, nasi się w życiu nie dogadają, 100 lat za... hmm. Tyle Niemcy piszą o korupcji, ale ja mam raczej wrażenie, że jak się już coś w Chorwacji robi, to konkretnie, choćby jezdnie, również dróg bocznych - w takich warunkach wytrzymują i są całe.
Ostatnio edytowano 14.07.2013 01:22 przez wojtas_gt, łącznie edytowano 1 raz
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 00:54

Aha, jak piszemy "do" to konkretyzujmy kierunki, bo sporo osób niestety je miesza, także błędnie interpretując kamerki.
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 00:57

wos71 napisał(a):A na bramkach wyjazdowych w Lućko korek 7km(ok.12 godz.sprawdzane) i luzik w Macejl.


A ile czasowo trwa pokonanie tych 7 kilosów korka?
wojtas_gt
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtas_gt » 14.07.2013 01:06

slavko.v napisał(a):W sobotę wieczorem 29.06 jechałem przez Izl - Bad Radkensburg - Ormoż, w Ormoż zero samochodów. Polecam Ormoz. Wracam 15.07, rano w poniedziałek będę w Macelj, mam nadzieję, że bez korków. Dalej Ptuj - Mureck. Najgorzej jest w soboty.
pozdrav

Też tędy jeździmy, przez Lenart, super się jedzie tymi wąskimi i krętymi drogami, zwłaszcza nocą (nocą wracając do PL ciężko kupić winietę na Austrię, pozamykane CPN-y w Mureck i trzeba jechać kawał drogi autostradą, zanim się uiści myto, prawdopodobnie to nielegalne, więc lepiej chyba kupić już wyjeżdżając dwie). Napisałeś też o sobotach, to może coś dosłowniej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 95
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone