Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.04.2014 08:10

mucha napisał(a):Witaj maniust !Z tego co wiem w Lumbardzie nie było taksówek wodnych -na pewno jest możliwość wynajęcia łódki itp.Ale do Korculi jest tak bliziutko , że jeśli będziecie tam samochodem to spokojnie w 5 minutek będziecie w centrum Korculi :)

Dzięki za odpowiedż.
Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:
Niestety będziemy bez samochodu , bo nie wlezie do walizki i do samolotu :lool: , ale planuję coś w Korculi pożyczyć na 2-3 dni to damy radę , będziemy 7 dni.
A jak nie to z buta spacerem wzdłuż Jadrana. :D
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 22.04.2014 23:26

Czekam na c.d. W sierpniu będę na Korculi więc każda dodatkowa informacja czy relacja bezcenna :D
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.04.2014 08:40

Witam serdecznie wszystkich czytelników , ciąg dalszy na pewno będzie-niestety padł mi komputer na którym są zdjęcia i czekam aż informatyk go naprawi :) Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 28.04.2014 09:03

Też się wybieram w maju na Istrię (Pula) ale całe szczęście dopiero w połowie miesiąca. Statystyki pogodowe na ten czas nie nastrajają optymistycznie ale biorę rowerek więc marznąć tak czy owak nie będę. Dla Puli prognozy na początek mają wróżą maksymalnie 11 w nocy i 20 w dzień i słoneczka raczej mało. W ubiegłym roku byłem tam na przełomie maj / czerwiec i też szału nie było. Do tego woda lodowata, wytrzymałem w niej łącznie jakieś pół godziny.
Jakby się dało, to proszę o jakieś relacje z pobytu, nawet bez zdjęć, parę słów w tym wątku. Pozdrawiam i życzę, żeby prognozy się kompletnie nie sprawdziły.
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 28.04.2014 11:14

mucha napisał(a):Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam

W takim razie życzę słonka i ciepełka na Istrii i czekam na c.d. :D
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 28.04.2014 12:40

mucha napisał(a):Jutro wyjeżdżam na majówkę na Istrię -prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne , więc trzymajcie kciuki:) :hut: Pozdrawiam


W czwartek wróciliśmy z Istrii ( Moscenicka Draga). Było ciepło, przyjemnie :D .
Rośliny budzą się do życia. Miasteczka upojnie pachną.
Słońce raczej za chmurami, ale o dziwo wróciliśmy pięknie opaleni 8) .
W ciągu tygodnia przez jeden dzień było wspaniałe słońce (totalny leżing, plażing).
I tylko raz porządnie lało, ale co to byłby za lany poniedziałek bez wody.
Także uszy do góry, Istria przed sezonem to istna bajka :papa: .
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.04.2014 15:35

maniust napisał(a):
mucha napisał(a):Witaj maniust !Z tego co wiem w Lumbardzie nie było taksówek wodnych -na pewno jest możliwość wynajęcia łódki itp.Ale do Korculi jest tak bliziutko , że jeśli będziecie tam samochodem to spokojnie w 5 minutek będziecie w centrum Korculi :)

Dzięki za odpowiedż.
Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:
Niestety będziemy bez samochodu , bo nie wlezie do walizki i do samolotu :lool: , ale planuję coś w Korculi pożyczyć na 2-3 dni to damy radę , będziemy 7 dni.
A jak nie to z buta spacerem wzdłuż Jadrana. :D

To może faktycznie tam są taksówki wodne :)?przecież nie płyną tylko w jedną stronę :)Ja nie widziałam , ale też non stop w porcie nie siedziałam więc jak najbardziej mogą być.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 30.04.2014 08:45

Dosiadam się w te pędy !
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 04.05.2014 21:35

Powoli kończę swoją relację i czekam na dalszy ciąg tej :) Cały czas ją śledzę ;) Pozdrawiam
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.05.2014 22:17

mucha napisał(a):W kolejnej odsłonie -Lumbarda. Moim zdaniem miasteczko niedocenione ilekroć czytałam na forum relacje z Korculi ,każdy pisał że jest nieciekawa i przereklamowana .Ja jestem innego zdania .Lumbarda podobała nam się tak bardzo , że praktycznie codziennie wpadaliśmy tam na kawę w południe lub na dobrą kolacje wieczorem .....


Kilka lat temu spędziłem w Lumbardzie dwa tygodnie. Miasto jest bardzo ciekawe.
Nigdzie indziej w Cro nie spotkałem " miejscowych" tak akcentujących swoją tożsamość i przywiązanie do regionu a nawet swego rodzaju odrębność od pozostałej części kraju. Nagromadzenie wieczornych spotkań, imprez, pokazów itp. wprost niespotykane. I na każdym kroku akcentowanie, iż są nie tyle z Korčuli co z Lumbardy.Wszystko to bardzo przyjemnie podawane i robi wrażenie.
W tych kamiennych wąskich uliczkach i ukrytych nadbrzeżnych knajpkach znakomicie można poczuć klimat Chorwacji i tego się nie zapomina.
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1886
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 04.05.2014 22:26

maniust napisał(a):......Trochę to dziwne , z Korculi do Lumbardy z tego co widzę są , a z Lumbardy do Korculi już nie ma .....hmmm. :roll:
Niestety będziemy bez samochodu , bo nie wlezie do walizki i do samolotu :lool: , ale planuję coś w Korculi pożyczyć na 2-3 dni to damy radę , będziemy 7 dni.
A jak nie to z buta spacerem wzdłuż Jadrana. :D


Jakiś czas temu skomunikowanie Lumbardy i Korčuli było bardzo słabe. Jak jest teraz nie wiem. Dwa lub trzy razy dziennie jeździł jakiś autobus i to wszystko. Tak, że faktycznie chcąc zwiedzić Korčule wyruszyliśmy z żoną na piechotę. Tyle tylko,że droga nie prowadziła cały czas wzdłuż Jadranu.
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 28.05.2014 10:21

Jutro zasiadam i pisze ciąg dalszy relacji -przepraszam za opóźnienia.Tak jak wcześniej wspominałam majówkę spędziliśmy w Rabaci.
Było cudownie -wszystkim polecam majówkowy wypad do Chorwacji bo warto.Byliśmy tak zadowoleni , że w zeszłym tygodniu w to samo miejsce wysłałam rodziców na 5 dni.Nie chce mieszać w relacji ale mam nadzieje że pognam z relacją z Korculi i na koniec zamieszczę parę zdjęć z majówki w Cro:)
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:13

W Lumbardzie są rozmaite plaże i każdy znajdzie coś dla siebie od plaży piaszczystej , przez żwirkową aż do kamienistej na której są cudne otoczaki .Idąc od centrum promenadą dochodzimy do ostatniej plaży z białymi kamyczkami-tam znajdują się kameralne zatoczki , śmiem twierdzić , że to miejsce traktowane jest jak plaża FKK
sądząc po plażowiczach , ale znaku informującego o tym nie widziałam.
Załączniki:
1.jpg
Piaseczek , trochę brudny ale jest:)
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:21

Lumbarda :D
Załączniki:
102.jpg
101.jpg
Pies w swoim żywiole:)
100.jpg
2.jpg
3.jpg
mucha
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mucha » 03.06.2014 15:45

Pogoda we wrześniu na Korculi była super -25-28 stopni i słoneczko oraz delikatny wietrzyk - dla nas rewelacja , dla psa również warunki optymalne .Na plaży można było się wylegiwać od rana do wieczora -nie było upału więc
człowiek nie schodził z plaży z udarem , spalony i zlany potem od stóp do głów. :hut: Pierwszy wrześniowy tydzień pogodowo był cudny , natomiast drugi to już różnie bywało , raz pełne słońce a raz deszczyk i ulewa .
W jeden z takich pochmurnych dni postanowiliśmy wybrać się na drugi koniec wyspy zwiedzając po drodze okoliczne plaże i miejscowości.Tak to jest , jak pisze się relacje prawie rok po wakacjach -pamięć zawodzi i nie pamiętam nazwy plaż ta poniżej to chyba Pupnatska Luka , ale głowy nie dam :)
Załączniki:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korcula-wrzesień 2013-czyli wakacje z psem cz.2 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone