Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula Vela Luka FKK???

Plaże, kempingi, ośrodki FKK i wszystkie inne nietekstylne sprawy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
beru
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2012
Korcula Vela Luka FKK???

Nieprzeczytany postnapisał(a) beru » 10.07.2012 20:31

:D :D :D :D
Ostatnio edytowano 27.08.2012 18:48 przez beru, łącznie edytowano 1 raz
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 13.07.2012 13:27

Najlepiej nie będzie ale zawsze coś.
W Vela Luce byłem w 2010r. i jest tam w ogóle problem z plażami bo w mieście są tylko dwie i to przy hotelach (Adria i Posejdon). Na wyspie Proizd jest mała FKK chyba nieoficjalna. Ja byłem tam dwa razy. Pierwszym razem było ok. 10 par i było ok. a drugim podobnie do czasu przybycia jakiejś hałaśliwej tekstylnej kolonii która zajeła 3/4 plaży i zrobiło sie nieciekawie. Poza tym pływanie codziennie na Proizd to już spory wydatek i czas 45 minut w jedna stronę.
Ja Ci polecam małą spokojną wyspę Osjak. Nie jest to wprawdzie FKK ale pływa tam mało ludzi od kilku do kilunastu osób i zawsze można na niej znależć jakieś osobne miejsce do opalania nago. Jak wysiądziesz z taksówki wodnej to się kieruj na lewo i po paru minutach masz taką mini zatoczkę ze swobodnym zejsciem do wody (jedyna na wyspie nadajaca sie dla małych dzieci).
Pozdrawiam
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 13.07.2012 18:02

W Vela Luce byłem ostatni raz w 2008 roku. Pamiętam, że za hotelem Posejdon, idąc w stronę hotelu Adria, na ścieżce co jakiś czas widniał znak "vino" prowadzący do miejscowej konoby. Po drodze były też zejścia na plaże oznaczone symbolem FKK.
beru
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beru » 13.07.2012 19:40

censored
Ostatnio edytowano 27.08.2012 21:22 przez beru, łącznie edytowano 2 razy
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 13.07.2012 20:08

beru napisał(a):chyba nie najlepsze miejsce wybraliśmy z żoną do nagiego plażowania.

Niekoniecznie. Wprawdzie codzienne wyprawy na Proizd mogą być obciążeniem wakacyjnego budżetu, ale za Vela Luką znajdziecie mnóstwo dzikich zatoczek typowych dla Chorwacji, a znaki FKK świadczą, że też są tam naturyści.
beru
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beru » 13.07.2012 20:57

censored :D :D :D
Ostatnio edytowano 27.08.2012 18:49 przez beru, łącznie edytowano 1 raz
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 13.07.2012 21:57

beru napisał(a):Te zatoczki są gdzieś w pobliżu hoteli Posejdon i Adria czy w innym kierunku ich trzeba szukać??? Pytam, bo jadę tam pierwszy raz i wogóle pierwszy raz do Chorwacji.


Za hotelem Posejdon, idąc w stronę hotelu Adria ścieżką biegnącą wzdłuż morza, zaczyna się "dzicz" w pozytywnym tego słowa znaczeniu. :lol: Nie wiem, czy oznakowania "vino" i "fkk" jeszcze są, ale jakąś spokojną zatoczkę na pewno znajdziecie. :)
beru
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) beru » 08.08.2012 23:41

censored :D :D :D
Bryś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bryś » 03.06.2021 22:11

Czy ktoś posiada jakieś aktualne informacje o ewentualnych plażach FKK w Vela Luka? Z tego co wiem, to w rachubę wchodzą tylko wyspy Proizd oraz Osjak. W pobliżu hoteli Posejdon oraz Adria plaż naturystycznych raczej nie ma. Ale jeśli się mylę (bardzo bym sobie życzył ;-)), to proszę o korektę.

Pozdrawiam
darius
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 21.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darius » 03.06.2021 22:34

W Vela Luce z plażami jest kiepsko. Najlepiej pływać codziennie na Osjak (budżet wytrzyma) i tam szukać miejscówki. Jeżeli jest się z dziećmi to po wyjściu z taksówki wodnej trzeba iść w lewo i po kilkudziesięciu metrach pojawi się miejscówka (jedyna) z miarę łagodnym wejściem do morza. Reszta miejsc na wyspie jest na skałach gdzie najczęściej ludzie opalają się nago. Na Proizd byłem dwa razy ale nie dość, że płynie się 45 minut i kosztuje to 60 kun od osoby to plaża nazywana FKK jest na przeciwległym krańcu wyspy i trzeba do niej iść kilkanaście minut a i to nie gwarantuje spokoju ponieważ podczas mojego pobytu przyszła jakaś kolonia oczywiście ubrana i spokój się skończył.
Bryś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bryś » 04.06.2021 22:09

Czyli zmian nie ma. Bardzo dziękuję!
Bryś
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bryś » 16.07.2022 12:29

Witajcie ponownie :-)

Czy są jakieś nowe wieści z Vela Luki? Będę tam za kilka tygodni. Wyspę Osjak odwiedzę, Proizd prawdopodobnie też. Zakładam jednak, że jakieś skaliste niewielkie zatoczki w okolicy hotelu Adria także będą osiągalne.

Pozdrawiam.

Powrót do Naturystyczna Chorwacja



cron
Korcula Vela Luka FKK???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone