Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi!

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.07.2005 00:05

AniaJ. napisał(a):Ally,

to znow ja:)
Jestem juz po konsultacji w sprawie campu.
Otoz moi znajomi mieszkali na campie Tancaraca za Vela Luka, na samym koncu wyspy. Polozony dosc wysoko ("widokowo", na odludziu - podobno dalej nie ma juz drogi). Z namiotu widok na morze, do plazy trzeba zejsc w dol i do wyboru jest kilka zatoczek z miejscami do plazowania. Zatoczki dzikie, malo ludzi (oni byli na poczatku wrzesnia). Duzo cienia, camp niewielki, ceny niewygorowane (ale konkretnych cen nie znam).
Niedaleko jest jaskinia (sa drogowskazy), ktora mozna zwiedzac.
Nie chcialam na nich naciskac, bo wlasnie wrocili z wakacji, ale jak znajda zdjecia z tego campu to dam znac.

Owocnych poszukiwan, Ally :papa:


No, no brzmi bardzo obiecująco :!:
Poproszę o bardziej dokłade informacje jak tylko sobie odpoczną. Ja dokładnie daleko do morza, jak dojechać itd. ( mam nadzieje, że wybaczycie mi te miliony pytań ale łatwiej zrobic tu rekonesans i wybrać to co nas intersuje niż na miejscu szukać po całej wyspie).

W rejonie Velej Luki jest kemping Mindel. Ale on odpada bo za daleko do wody.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.07.2005 21:41

Dziś poszukiwałam w necie jakichkolwiek zdjęć dotyczących tego kempingu - rozumiem, że leży nad zatoką o nazwie Uvala Tankaraca.
Niestety nic nie znalazłam oprócz kilku zdjęć domów oferujacych apartamenty( również bez fotek rejonu). :cry:

Aniu, bardzo, bardzo proszę Twoich znajomych o szczegółowe informacje i ewentualnie zdjęcia - ważne jest dla mnie to jak daleko od wody położony jest ten kemping.
Ostatnio edytowano 19.07.2005 21:51 przez ally, łącznie edytowano 1 raz
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 19.07.2005 21:48

zawodowiec napisał(a):Z opisu by mi pasowało że tam byliśmy. Nie zostaliśmy jednak bo kamp na nas zrobił wrażenie trochę takiego kombinatu, za wielki i zatłoczony. Jeśli to ten oczywiście.


Tak jak pisałam wczesniej, to mógł być Mindel, to znany (oficjalnie zamieszczany w folderach) kemping - miesci około 250 osób.
Ale on nie jest położóny na końcu drogi, zobaczcie tutaj.
http://www.korculainfo.com/map_korcula1.htm
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.07.2005 22:05

Taaak teraz sobie przypominam że on się tak nazywał, i właśnie ten koniec drogi mi nie pasował i napisałem że droga idzie jeszcze kawałek dalej aż do wojskowego szlabanu. A ta Tankaraca by mogła być ciekawa na któryś wyjazd :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.07.2005 10:24

No to fajnie, bo rzeczywiscie ten kemping wskazany przez Anie to moze być naprawdę fajna sprawa.
Czekam na wieści .... 8)
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.07.2005 10:35

Na mojej mapie znalazlam to, czego szukacie:
kliknijcie na mape, ktorej adres zamieszczono powyzej i:
na samym koncu takiego minipolwyspu, za MINDLEM jest zaznaczony nr 17- wlasnie w tym miejscu znajsuje sie camp, o ktorym piszecie. Prowadzi do niego bardzo marana droga , o ile nie sciezka.
POZDRO!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.07.2005 11:08

Niestety mój net w pracy uniemożliwia mi obejrzenie tej mapki, której link podałam wyżej ale zerknę sobie w domu.
Wielkie dzięki.

A jaką mape masz jeśli można zapytać?
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.07.2005 11:13

Atlas wybrzeza Chorwacji i CZarnogory 1:160 000
( w Bezdrozach)
Dosc dokladny i jeszcze plany miast.o nim juz ktos kiedys pisal.
:)
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.07.2005 11:15

aha.:
"namiocik" na mapie jest usytuowany nad samiuskim morzem! (wchodzi do wody, hihi)!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.07.2005 11:18

Muszę poszukac go w księgarni internetowej Bezdroży.
Dziękuję bardzo.

P.s. A czy znalazłabyś chwilkę aby popatrzeć jakie jeszcze inne kempingi masz zaznaczone na Korculi na tej właśnie mapie. Byłabym wdzięczna. :oops:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.07.2005 11:21

wiolak3 napisał(a):aha.:
"namiocik" na mapie jest usytuowany nad samiuskim morzem! (wchodzi do wody, hihi)!


Bosko!

To jest ta mapa
http://www.bezdroza.com/?page=shop/flyp ... 0871c1cecc
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 20.07.2005 11:40

Tak, to jest ta mapa.
W dwa dni mialam ja w domu po zamowieniu.
To sobie popatrzysz. Jest jeszcze kamp w STRESERZE. w necie brak o nim info, wychodzi tylko stres
:) :)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.07.2005 12:07

Mam wiesci, lecz jeszcze niepelne. Ale juz cos napisze, bo widze wiele emocji wokol tematu :D Pozytywnych oczywiscie :D

Wedlug relacji znajomych: nalezy minac camp Mindel, minac rowniez jaskinie do ktorej prowadza drogowskazy; camp jest na koncu drogi, tuz przed terenem wojskowym, i nazaywa sie tak jak zatoka "Tancaraca", dalej isc nie mozna (tylko w dol do wody, jest kilka sciezek do morza prowadzacych). Odleglosci jeszcze nie znam, tylko lakoniczne " niedaleko" (oni glownie zwiedzali, plazowali w roznych miejscach na wyspie i nie podazali to droga codziennie na plaze, stad mala amnezja hi, hi , hi. Na pewno nie jest to wyprawa samochodem, tylko spacer sciezka, no i widok na morze z campu).
Kolezanka obiecala, ze wieczorem poszpera w swoich notatkach i jutro cos dopowie, wiec cierpliwosci:) Obiecuje, ze od razu napisze.

A tak swoja droga, to bardzo ciekawie to wszystko wyglada i juz sie boje, ze znow zmienie moje plany... :roll:
Czemu urlop tylko jeden???
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 20.07.2005 12:16

wiolak3 napisał(a):Tak, to jest ta mapa.
W dwa dni mialam ja w domu po zamowieniu.
To sobie popatrzysz. Jest jeszcze kamp w STRESERZE. w necie brak o nim info, wychodzi tylko stres
:) :)


Hmmm. Nie wiem czy ją kupię, cena jest spora.
Rzeczywiscie jest dokładna czy tylko jej atrakcyjność wzrosła z uwagi na zamieszczenie na niej nieznanych ogólnie kempingów ? :D :roll:

Ja mam tą mapę i sądzę, ze jest dokładna, brak jednak cennych oznaczenień w postaci namiarów na kempingi.
http://www.bezdroza.com/?page=shop/flyp ... 0871c1cecc
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 20.07.2005 12:18

Ja jeszcze raz: odnosnie atlasu mam pytanie do Violaka3:

czy atlas jest klejony, zszywany czy na kolkach? Chodzi mi o to, czy solidnie wydany?
Jego opis w Bezdrozach brzmi interesujaco i chyba sie skusze. Zastanawiam sie, czy w takim razie ma sens zakup mapy Dalmacja 3 - chodzi mi o Hvar, oczywiscie... Chociaz ta mapa bylaby pewnie dokladniejsza (1:100 000).
Fajnie, ze tak szybko przysylaja. Do niedawna w Warszawie mozna bylo nabyc ich mapy w Sklepie Podroznika, ale bylam wczoraj i juz nie ma i nie bedzie:(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Korcula - ŢRI ŽALA - Žrnovo i pozostałe kempingi na Korculi! - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone