Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - plaże w okolicy

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kriscro
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kriscro » 12.06.2013 14:37

To moj pierwszy post, witam wszystkich :)
Temat mnie interesuje, wiec tez zapytam o plaze na Korculi: podobno do niektorych plaz bywaja ciezkie dojazdy samochodem - drogi szutrowe, stromo, ostre zakrety. Co myslicie zeby w celu zwiedzania plaz wypozyczyc sobie skuterek (2 osoby dorosle). Zda to egzamin?
Bede od 22.06. w Grscicy - jest tam w okolicy jakas fajna plaza zwirkowa? Bo na (niewielu) zdjeciach w necie widzialem raczej skaly.
No i jak napisal powyzej Sedi: posiada ktos jakis link do szczegolowej mapy Korculi? Cos takiego jak np. ta mapka Hvaru: http://www.island-hvar.info/maps/hvar_nautic_map.jpg
slawko123
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 16.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawko123 » 13.06.2013 00:00

Polecam czteroczęściowa mapkę wyspy:
http://www.korculainfo.com/maps_korcula.htm

Odnośnie dojazdu do plaż - te najważniejsze Bacva, Pupnacka - prowadzi do nich ładny asfalt.
Do kolejnych buduja drogi (np. we wrzesniu były roboty drogowe do Babiny).
Do innych dziwnych miejsc dojeżdżaliśmy Yarisem z mniejszym lub większym bólem.
Ale powoli i ostrożnie można próbować.
woytek_erni
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytek_erni » 17.06.2013 23:47

witajcie,

przestudiowałem już dokładnie tematy plażowania na Korculi, ale napiszcie prosze czy w okolicy Prizba (tj do 15 minut jazdy samochodem) mozna znalezc dostepne dzikie plaże, z mozliwie łatwym wejsciem dla dzieciaków.
do reklamowanej Pupnatskiej Luki jest ponad 30 minutek wiec szukam jakiejs blizszej lokalizacji.

pzdr,
woytek
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 18.06.2013 18:21

Polecam "Pupnatską Lukę" http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=42.925996&lon=17.000463&z=16&m=b&search=pupnatska Obecnie dojazd stosunkowo łatwy, dawniej - lekki dramat ;-) W linku, po kliknięciu, kilka fotek.
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 18.06.2013 23:18

who napisał(a):Polecam "Pupnatską Lukę" http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=42.925996&lon=17.000463&z=16&m=b&search=pupnatska Obecnie dojazd stosunkowo łatwy, dawniej - lekki dramat ;-) W linku, po kliknięciu, kilka fotek.


żwirek czy piasek?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 19.06.2013 00:04

żwirek, na szczęście :)
sedi
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 21.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sedi » 23.06.2013 10:39

a co możecie polecić z plaży wokół Korculi, chodzi mi o jakieś fajne ciche na wysepkach gdzie dojadę Taxi Boat :-)
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 23.06.2013 23:23

Proizd z Vela Luki. Na wyspie jedna przystań z barem, nic więcej, więc warto wziąć prowiant. i parasol.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.07.2013 07:42

sedi napisał(a):
kor_nick napisał(a):Na samej Korculi:
1. Bacva
2. Pupnatska
3. obie za Racisce
4. Lumbarda południe
5. Karbuni i Gradina
6. Prizba
7. Zitna
7. Brna
właśnie w tej kolejności, ale to moja subiektywna ocena, na innych nie byłem
a koło...
Proizd, ale trzeba dopłynąć z Vela Luka

dziękuję za wyczerpującą informację :)
teraz jakąś mapkę Korculi muszę dorwać żeby to wszystko znaleźć :D


Dokładne mapy Korćuli

Dla mnie:
1. Bratinja Luka
2....
3...
4. Baćva
5. Pupnatska
6. Prizba
7. Zitna
8. Prżina (czyli Lumbarda pd.)
9. Kurija

...choć, jak kolega powyżej, nie wszędzie byłem: nie zawitałem w okolice Raćiśće, nie byłem na Proizd, a przede wszystkim nie miałem dość czasu, żeby dokładnie zbadać zatoczki pomiędzy Baćvą a Lumbardą (poza bezapelacyjnie wg mnie najpiękniejszą otoczakową plażą na Korćuli - i jak dotąd dla mnie w całej Dalmacji - Bratinją Luką).

Ogólnie - do plażowania poleca się przede wszystkim południowe wybrzeże wyspy, no ale to ta lepsza strona wszystkich chyba dalmatyńskich wysp ;)
woytek_erni
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) woytek_erni » 28.07.2013 23:08

witaj,

a czy ta bratinja luka dostepna jest z ladu ?

woytel
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.08.2013 08:18

^^ Jak najbardziej. W Żrnovie są nawet dokładne znaki kierujące na wszystkie plaże w okolicy, w tym na BL. Przygotuj się jednak na półgodzinną wytrząsankę po kamulcach. Trasę odradzam kochającym nieodrapany lakier ;)
Lukasso
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lukasso » 02.04.2015 08:48

Ja szukam szczególnie skałek. Szczególnie takich gdzie można uprawiać snorkeling - żeby było jakieś ciekawe dno i dużo żyjątek. Coś ktoś poleci?


Z góry dzięki :)
karolina2014
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina2014 » 16.04.2015 19:41

Czy móglby ktos podac sprawdzony namiar??
monik22
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) monik22 » 14.08.2022 15:42

Lukasso napisał(a):Ja szukam szczególnie skałek. Szczególnie takich gdzie można uprawiać snorkeling - żeby było jakieś ciekawe dno i dużo żyjątek. Coś ktoś poleci?


Z góry dzięki :)


Choć minęło sporo czasu od tego tematu, to podnoszę wątek do góry, gdyż także interesuje mnie odpowiedź na zadane pytanie.
O plażach Korculi wyczytałam już bardzo dużo, ale chciałabym uzyskać informacje temat plaż/ zatoczek z ciekawym dnem.
Najbardziej szukam na południowej stronie Korculi.
kamba2000
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 29.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamba2000 » 14.08.2022 16:51

Polecam okolice latarni morskiej na ( w ) Lubardzie. :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone