Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
typo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.04.2012
Korcula - kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) typo » 21.04.2012 19:32

Witam,


wybieram się w lipcu na 7 dni na Korculę. 4 dni chcielibyśmy z dziewczyną spędzić na plaży, w miasteczku, a 3 dni coś pozwiedzać (i wybrać miejsce na przyszłoroczne wakacje :). Mam kilka pytań:

Do zwiedzania wybraliśmy:

-Wodospady Krka
-Split


i nie mamy pomysłu na 3 dzień :) Macie jakieś propozycje? JEżeli to co wybraliśmy warto zameinić na coś innego to tez poprosze o podpowiedź. Na wycieczkę udajemy się samolotem, więc nie będziemy mieć samochodu (zresztą lubimy wino, więc nie sądzę, zeby ktores z nas chialo byc kierowca), stąd pytanie, lepiej rozglądać się za lokalnymi ofertami, czy brać fakultatywne od biura podróży. Zazwyczaj lokalne bardziej się oplacaja, ale zawsze moze byc wyjątek.




Kolejne pytanie to finanse:

-ile mniej więcej wziąć
-w jakiej formie, lepiej płacić kartą i mieć mniej gotówki, wziąć euro z Polski i wymienić, czy wziąć tylko kartę i wypłacać z bankomatu HRK? CZy może jeszcze coś innego?

Jedziemy pierwszy raz do Chorwacji i niewiele wiemy na temat cen. Lubimy chodzić do kawiarni, pubów i restauracji, więc warto byłoby wiedzieć ile wziąć i w jakiej postaci, tymbardziej, zę na pewno będziemy odwiedzać te miejsca kilka razy dziennie. Ile zabrać pieniędzy na te wszystkie dni, żeby spokojnie się nie martwić.

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.04.2012 20:06

Heloł.

Do zwiedzania na dzień dobry to raczej wybrałbym Dubrovnik, Mostar i Czarnogórę aż po Budvę.
Wszystkie destynacje na wczesne, a nawet bardzo, wstanie.

I to byłoby po wakacjach w tym rewirze.

Kasa. Ile zabrać?
Nie wiem. Każdą kasę można w Cro zostawić...


A teraz poważnie.
Nie wiem, co na Korculi oferują. Na Krka i Split trochę daleko.
Jakiś fish picnik na pewno będzie.
Nastawcie się raczej naprzemiennie. Dzień plaża, dzień zwiedzania.
typo
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) typo » 21.04.2012 20:10

NA Krka i Split to całodzienne wycieczki, liczymy się z tym. Dubrovnik na 1 dzien nie warto, tak twierdzą znajomi co jezdza do Chorwacji.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.04.2012 20:21

Split darować sobie.
Dubrovnik!
Tam można po wielokroć wracać. Do Splitu raczej nie... :lol:
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 21.04.2012 22:41

Przy założeniu, że baza nocelgowa jest na Korculi, odpuściłbym sobie Split na rzecz Dubrownika. Do wodospadów Krki bez samochodu z Korczuli - czarno to widzę.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 22.04.2012 07:20

Podrzucam pomysł na 3 dzień - wycieczka stateczkiem na wyspę Mljet. Wyspa bardzo ciekawa. Można wykupić taką wycieczkę w prawie każdym biurze podróży. Polecam też całodzienne plażowanie na wysepce Proizd. Codziennie rano pływają tam łódki z portu w Vela Luka.
Sicario
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 06.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sicario » 22.04.2012 12:31

Koniecznie Dubrownik , jak piszą poprzednicy . Ja skupiłbym się też na zwiedzeniu okolicy Korculi a "resztę" zostawił na kolejne wyjazdy :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.04.2012 13:31

Z Korculi , Split i Krka ?! 8O

Wybacz , ale to gupi pomysł , w tym rejonie to koniecznie Dubrovnik jak piszą przedmówcy.
Na sam Dubrovik poświećcie dwa dni.
Zwiedzanie w dzień , zwiedzanie w nocy , SRD !

Z Korculi na Krka to wyprawa bez sensu ze względu na odległość , czasochłonna. :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.04.2012 22:13

typo napisał(a):NA Krka i Split to całodzienne wycieczki, liczymy się z tym. Dubrovnik na 1 dzien nie warto, tak twierdzą znajomi co jezdza do Chorwacji.

Mylą się, pewnie że w Dubrowniku można spędzić i 3 dni a to i tak mało, ale nawet w jeden dzień można naprawdę sporo zobaczyć pod warunkiem, że się chce.

Split i Krka bym sobie odpuściła, głównie dlatego, że jesteście niezmotoryzowani, a to naprawdę spory kawałek drogi. Wyspa Badija, Mlej, wzgórze nad Orebicem - to też fantastyczne miejsca.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 23.04.2012 09:58

Ja byłam 7 razy w Chorwacji i nigdy do Dubrownika nie dojechałam 8O :wink:
No tak się złożyło.
A będąc na Korculi, sami zobaczycie co oferują biura turystyczne, za jaką cenę i ile będzie dana wycieczka trwała.
Wtedy najlepiej ocenicie gdzie warto się wybrać.
Pozdrawiam :)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.07.2012 10:14

a mnie zastanawia jedna rzecz, a mianowicie......

rozesłałam kilkanaście lub więcej maili z zapytaniem o apartamenty i ....w 90% odpowiedziano mi właśnie z Korculi, i myślę sobie czy tam jest tak pusto.nudno...czy zimno i daleko??
sama nie wiem co o tym sadzić, mam kilka ofert tylko nie jestem pewna...
i czy przez 10 dni na Korculi oprócz plażowania jest co robić??
proszę o wsparcie
:)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 25.07.2012 10:35

Buroda do plażowanka polecam Obrazek plażę Bacva Obrazek lub plaże Vaja Obrazek

Na pewno warto wybrać się na Proizd http://hrvatska.republika.pl/proizd.htm ...kursuje tam stateczek "Mali Muro" z Vela Luki. Będąc w Vela Luce warto zobaczyć jaskinię Vela Spila Obrazek skąd rozpościera się także piękna panorama na miasto.

Oczywiście wisienką na torcie jest starówka w mieście Korcula. Polecam także wypożyczenie na cały dzionek łódki z motorem i opłynięcie licznych bezludnych wysepek, tu przykładowe ceny (nie potrzeba żadnych uprawnień żeglarskich) Obrazek


Wizyta organoleptyczna w winnicach Smokvicy czy Blato również bardzo nice :wink:
Ostatnio edytowano 25.07.2012 10:41 przez ZoltaN, łącznie edytowano 1 raz
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.07.2012 10:41

wielkie dzięki za fotki i przepiękne widoki...tylko w moim składzie będzie 2-latek i świata nie zwojuję :)
dlatego pytam o Korcule...i że tyle wolnych apartamentów 8O
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 25.07.2012 10:44

O jakim okresie mówimy (sierpień czy wrzesień) ???

Wolne miejscówki są w mieście Korcula czy też w okolicznych miejscowościach ?

Skoro na pokładzie będzie 2 letni urwis to do plażowania idealna będzie piaszczysta plaża w Lumbardzie (przy brzegu długo jest płytko) Obrazek

Może przyda Ci się jeszcze takie cuś:

http://www.korcula.net/korindex/kdisp.asp?index=38
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 25.07.2012 11:25

dostałam namiary z rożnych miejscowości a mowa jest o II połowie sierpnia
aaa plaza super, nie pisałeś może relacji z Korculi?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone