Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 26.07.2012 20:59

Buroda ,my jechaliśmy jadranką( 8 ) aż do Ploce (zwiedzanie na maxa Chorwacji i oglądanie wszystkiego co się da), z Ploce(w Ploce nia ma co zjeść za bardzo, jest bar przy mostku nad rzeczką ale do kitu jedzenie) promem do Trpanj. Z Trpanj serpentynkami do Orebica(tutaj zjechaliśmy z promu jednego i od razu wjeżdżaliśmy na drugi ,tak trafiliśmy). Nie ma problemu z dojazdem bo drogi dobre, na promy też długo się nie czekało bo mają krótkie trasy między wysepkami :) No i z Orebica do Korculi :) Wycieczka była fajna i bezproblemowa. Promy duże ,szybko płyną ,jest gdzie usiąść ,jest to tak jakby duża poczekalnia połączona z barkiem. Pomieszczenie klimatyzowane :) Wszystko super , nie powinniście mieć żadnych problemów :) Przyjemnego wypoczynku :)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 26.07.2012 23:17

$$ a jak to u Was czasowo wygladało? Ile godzin w sumie jechaliście ?
Jak długo jadą promy Ploce-Trpanj i Orebic Korcula? no i ile sie czeka w kolejce na prom...
wiem że męczę ale zostało mi ok.2 tygodni do wyjazdu...
jak napiszę ze alternatywą ma być Trogir/Ciovo to chyba sie mi ,,dostanie" :D
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 26.07.2012 23:24

Też mnie ciekawi ile dojazd autostradą od Słowenii. Prom Ploce-Trpanj z tego co kojarzę ok. 60 minut a Orebic-Domince 20 minut.
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 27.07.2012 09:03

My jechaliśmy jadranką(trasą nr 8 ) z Vodic, tam wcześniej spędziliśmy 3 dni :) A że się nie spieszyliśmy i podziwialiśmy wszystko ,więc podróż tym krótkim odcinkiem też nam się przeciągnęła. Najlepiej sprawdzić w necie o której wypływają promy z Ploce i przyjechać z 30 minut wcześniej żeby sobie w kolejce stanąć. Podejrzewam ,że w sezonie może być większy ruch i większa kolejka. My byliśmy we wrześniu więc już było w miarę luźno, kilkanaście aut było ale wszyscy się na prom zmieścili. Z Ploce do Trpanj , o ile dobrze pamiętam ,prom płynął około 50 minut. Z Trpanj jechaliśmy serpentynami do Orebica bez przystanków i trafiliśmy tak ,że załapaliśmy się bezpośrednio na następny prom(do Korculi) , że tak powiem na styk. Ten z Orebica do Korculi płynie w granicach 30 minut. W Trogirze nie nocowałem więc się nie wypowiem ,ale za to Korculę polecam jak najbardziej :)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 27.07.2012 09:40

dzięki $$ za info....Ty odpocząłeś po podróży w Vodice i potem dalej ;
ciekawe czy bez noclegu można dotrwać do Korculi :?
zorinka
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 23.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zorinka » 27.07.2012 09:41

Wszystko zależy od osoby która prowadzi. My dojechaliśmy do Czarnogóry bez noclegu.
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 27.07.2012 10:35

Ojj u nas to była dłuższa wyprawa , najpierw 3 dni w Karlobagu ,potem tyle samo Vodice , dopiero drugi tydzień urlopu to Korcula (tu najdłużej bo najfajniej) i na koniec Zaton koło Dubrovnika :)
W tym roku chcemy też zrobić strzał na raz , najpierw z 3miasta dojedziemy do znajomych w Mysłowicach, prześpimy u nich i posiedzimy do wieczora. Z Mysłowic planujemy wyjechać na noc na 3 auta. Jechać przez noc tak żeby dojechać do Vodic koło południa (czyli troszkę krótsza trasa od Waszej) :) W każdym aucie para dorosłych i każdy ma prawko ,więc możemy się zmieniać gdy będzie taka potrzeba :)
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 28.07.2012 19:40

wczoraj zagłebiłam sie troszke w Korcule i okazało sie ze apartamenty wolne sa ale w Karbuni...gdzie nie ma plaż dla dzieci...ta część wyspy to juz tylko skały lub beton z którego zaraz gleboko...a szkoda,
teraz zrozumialam dlaczego tam sa jeszcze wolne miejsca....
i zaczynam planowanie od nowa :cry:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.07.2012 20:56

buroda napisał(a): zagłebiłam sie troszke w Korcule i okazało sie ze apartamenty wolne sa ale w Karbuni...gdzie nie ma plaż dla dzieci, zaczynam planowanie od nowa :cry:


...w jakim terminie chcesz wyjechać, może spróbuję Ci pomóc :D
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 29.07.2012 00:44

Witaj, nasz termin to od 16.08. Lub może być od 13.08. Na 10-12 noclegów.Tylko że szukam z klimą i tAras musi mieć widok na morze.

Jeśli masz coś ciekawego to help me please :P
$$
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 16.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) $$ » 29.07.2012 13:17

Plaża w Lumbardzie na Korculi, snoorkowanie :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 30.07.2012 09:32

Buroda my w tym roku ponownie atakujemy Prizbe...

Żwirkowa plaża "miejska":
Obrazek

Druga plaża (Priscapac), przy Hotelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na cypelku jest mini plac zabaw dla dzieci:
Obrazek

Tutaj stronka na której znaleźliśmy Nasz apartament:
http://www.korcula-larus.com/korcula-larus_apartments.php

Dla ilu osób szukacie miejscówki? 2+1 ? ..może będę mógł pomóc...
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 30.07.2012 12:06

ZoltaN jesteś wielki :)
to jest to o co mi chodzi dla mojego 2- latka
jesli chodzi o apartament to jest nas 2+2 czyli pasowałoby mieć gościnny z aneksem i łóżkiem 2os + sypialnia,
ja osobiście marze o tarasie z widokiem na morze
jeśli masz jakiś namiar to chętnie zobaczę bo dzis to juz oczy mi wychodza z orbit....
ale walczę dalej....
nasz termin to od 13.08 lub 16.08...bez znaczenia a Ty(WY)??:)
dzięki wielkie
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 30.07.2012 12:14

Podaj proszę e-maila to prześlę konkretne namiary :wink: ..my jedziemy na początku września
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 30.07.2012 12:57

sie robi:D

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Korcula - kilka pytań - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone