Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009
Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 22.06.2010 09:34

Witam,
proszę o rozsądną odpowiedź. Wyruszam 10 lipca na wakacje z mężem, szwagierką i 2 dzieci (11 i 12 lat). Wybraliśmy sobie jako nasze miejsce pobytowe Korculę z racji tego, że podobno warta jest odwiedzenia, stosunkowo blisko do Dubrovnika, a przede wszystkim zależy nam na spokoju i czystej wodzie.
Ponieważ nie mamy zarezerwowanej kwatery, myślimy nad znalezieniem czegoś na miejscu. Niestety wyjeżdzając z Warszawy w piątek rano, w Orebicu będziemy gdzieś koło 14.00 w sobotę. Zanim przeprawimy się promem, będzie ok 15.00-16.00. W związku z tym proszę o informację czy o tej porze znajdzemy kwaterę lub domek do mieszkania, blisko wody? Dodam jeszcze, że zanim objedziemy wszystkie miejscowości może być wieczór. Czy raczej szukać już teraz czegoś w internecie? Z góry dzięki za info.
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 22.06.2010 18:03

Moim zdaniem powinnaś sobie coś zarezerwować, poniważ jedziesz w sobotę w szczycie sezonu i to na wyspę. Na wyspie zawsze jest mniejszy wybór. Może się zdarzyć, że do Orebicza dobijesz nie o 14 tylko o 18 i wtedy klops, a jest to możliwe (większy korek na autostradzie lub na przejściu z Bośnią).
Pozdrawiam
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.06.2010 18:07

Ja bym się raczej nastawiła na jakąś konkretną miejscowość, albo ustalić sobie z 3 główne i tam zacząć szukać. Jeżdżenie od miejscowości do miejscowości, w szczycie sezony? Nie wiem, do mnie to nie przemawia. Ja jestem zwolennikiem wcześniejszego jednak rezerwowania.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.06.2010 22:18

Ja bym postawił na Karbuni .
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 22.06.2010 22:31

Zawsze znajdziesz jest tylko kwestia ceny,a na pewno będzie łatwiej w niedziele
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 23.06.2010 14:38

A dlaczego piszecie o przeprawie granicznej z Bośnią? Czy to znaczy, że będę musiała się tamtędy przeprawić w drodzę na Korculę? Nie ma innej trasy?
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 23.06.2010 14:38

I jeszcze jedno, czy potrzebuje jakieś dodatkowe dokumenty do przejazdu przez tą granice?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.06.2010 14:58

Jadąc na Korculę przez Orebic musisz przekroczyć Bośnię i Hercegowinę.
Generalnie niezbędny jest tu paszport i zielona karta ale doświadczenie pokazuje, że i na dowód się wjedzie i czasem zielonej karty nie sprawdzają. O ile dowód ok o tyle zieloną kartę jednak radziłabym posiadać.
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 23.06.2010 16:27

Można ominąć BiH, płynąc promem z Ploce do Trpanij
Janusz777
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 06.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz777 » 23.06.2010 19:23

Zazwyczaj przy zejściu z promu w Domince stoją ludzie z napisem "sobe zimmer". Jednak planowana godzina przyjazdu jest dość późna i możesz mieć kłopot. Poza tym raczej bym nie planował tak precyzyjnie bo możesz się przeliczyć. Zresztą już o tym cromaniacy pisali. Więc pozostaje tak zaplanować podróż żeby na Korculę wjechać możliwie wcześnie lub jednak rezerwować. Ja startuję do Prizby 30 lipca więc pewnie miniemy sie w drodze. Pozdrówka :D
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 08:12

Dzięki za wszystkie informację. Wiedziałam, że mogę na Was liczyć. Myślałam, że zielona karta przestała już obowiązywać. Niestety widzę, że jeszcze w niektórych Państwach należy ją posiadać. Zastanowię się jeszcze nad miejscem przeprawy promem. Może wcale nie będę musiała przekraczać granicy z Bośnią. A czy jadąc przez Bosnię i Hercegowinę nie nadrabiam drogi? Bo jakoś mi się wydaję, że potem znów muszę się cofnąć...
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 08:19

I jak mam załatwić tą zieloną kartę?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 08:24

zadzwonić do swojego ubezpieczyciela od samochodu i poprosić o nią. W większości (jeśli nie wszędzie) jest ona wydawana za darmo.

Przeprawić możesz się z Ploce, wprost do Trpanj i tam już rzut beretem Orebicz jest. Ale....prom kursuje co 2 a może nawet 2,5 godziny. Jak się niego spóźnisz to czekasz, dla mnie strata czasu, w te 2 godziny dotrę do Orebica drogą.
Czy się drogi lądem nadkłada? Prawdę mówiąc nie wiem, nigdy się nad tym nie zastanawiałam.
Jolzag
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 27.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolzag » 24.06.2010 08:27

A ile się czeka? Czy jest wydawana tego samego dnia?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2010 08:29

Nie wiem gdzie masz ubezpieczony samochód, jeśli Twój ubezpieczyciel ma jednostkę w Twoim mieście to na miejscu wypisze Ci ZK od ręki. Ja ma "telefonicznego" ubezpieczyciela, przesyłają mi pocztą w ciągu 5 dni.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Korcula - II połowa lipca w ciemno, czy to możliwe?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone