Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčulańska przygoda - fotorelacja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006
Korčulańska przygoda - fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 19:33

Mimo, że od czerwcowo-lipcowej przygody minęło trochę czasu to dopiero dziś udało się obobić i siąść przy zdjęciach. Za oknem paskudna pogoda, a w sercu wciąż żar wspomnień z cudownego wyjazdu. Im bliżej wyjazdu tym czas bardziej się dłużył, a my nie mogliśmy się doczekać godziny zero. Jednak udało się. Pełni optymizmu, wielu niewiadomych nerwowo dreptaliśmy po parkingu w oczekiwaniu na autokar. Przed nami długa podróż i niezapomniane wrażenia. Słowacja, Węgry (Budapeszt nocą), aż w końcu nad ranem przywitała nas tak długo wyczekiwana Chorwacja. Widoki wynagradzały nam 22 godzinną podróż i kombinowanie jakby tu siąść, żeby było wygodnie, nie wspominając już o ekstremalnych pozycjach w czasie spania :D Po przekroczeniu granicy chorwackiej i otwarciu przez nas oczu słychać było tylko WOW; a na naszych twarzach widać było wielką euforię i radość, że nareszcie jesteśmy tu, co żyło w naszych myślach przez ponad pół roku. Widoki jakie towarzyszyły nam, zatoczki, góry, woda w tysiącu kolorów wynagrodziła wszystko. Każdy chciał wysiąść i jak najszybciej się w niej zanurzyć. Nareszcie dotarliśmy do miasteczka Orebić z którego na wyspę Korčula mieliśmy się dostać promem. Podróż nim pomimo tego że była krótka pozwoliła nacieszyć się widokami otaczającymi nas z każdej strony. Po dotarciu do hotelu i rozpakowaniu bagaży. Biegiem rzuciliśmy się w stronę plaży :) i tak zaczął się nasz długo oczekiwany urlop.
Zapraszam na fotorelacje w skrócie ;)
Miłego oglądania :)

1. W drodze do Cro
Obrazek

2.Dolina Neretwy
Obrazek

3.Orebić
Obrazek
Obrazek

4.Korcula
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

5. Badija - "Nasza Błękitna Laguna"
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz kilka fotek z wycieczek. Udało nam się zwiedzić Dubrovnik oraz kawałek Bośni i Hercegowiny a dokładnie wodospady Kravica, Medjugorie i Mostar - miejsca która naprawdę warto zobaczyć.

6. Dubrovnik
Obrazek
Obrazek
Obrazek

7. Wodospady Kravica - dochodzą do szerokości 150 m i wysokości 25 m, a w nich chłodna i orzeźwiająca woda :)
Obrazek
Obrazek

8. Medjugorie
Obrazek
Obrazek

9. Mostar
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 15.08.2010 19:42

Super zdjęcia. W sumie takie the best of
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 19:44

Dziękuję, ale w końcu to zasługa dobrego fotografa i jego sprzętu... Ale i tak lepiej zobaczyć to na żywo niż na zdjęciach ;)
hydraulik_
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) hydraulik_ » 15.08.2010 19:53

Bardzo fajne zdjęcia. Czy w niektórych była zabawa z HDR? Np. pierwsze z Dubrovnika.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 15.08.2010 19:56

'Fajne'??? Odebrało mi mowę!!! 8O Zdjęcia są genialne!!! Obłędne! Od razu widać rękę zawodowca.... No pozostaję w szoku, aortę mi przytkało... 8O
Tym bardziej, że z Korcula mam tylko wspaniałe wspomnienia... Peljesac, moim zdaniem, to serce Chorwacji.
Pozdrawiam i czekam na więcej!
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 19:57

hydraulik_ napisał(a): Czy w niektórych była zabawa z HDR?


Nie nic takiego nie było stosowane, są to zdjęcia wywołane z RAWa
psitul_mnie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 15.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) psitul_mnie » 15.08.2010 20:01

mahadarbi napisał(a):Pozdrawiam i czekam na więcej!


Więcej można znaleźć na blogu

http://podstawny.com/blog/index.php/2010/08/15/korcula%E2%80%99nska-przygoda-czyli-uroki-chorwackich-zakatkow%E2%80%A6/
oginioszki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) oginioszki » 15.08.2010 20:15

psitul_mnie napisał(a):
hydraulik_ napisał(a): Czy w niektórych była zabawa z HDR?


Nie nic takiego nie było stosowane, są to zdjęcia wywołane z RAWa


Raw to Raw a obróbka zdjęcia to inna sprawa :)
Fajne zdjęcia ale po duuużej obróbce w programie a raw ma tu tylko takie znaczenie że daje dużo więcej możliwości obróbki
Ale nie zmienia to faktu że ładne fotki :)
Akasza
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akasza » 15.08.2010 20:27

Świetne zdjęcia!! Gratuluję oka :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 16.08.2010 06:08

Zdjęcia bardzo ładne :) obróbka też.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.08.2010 07:18

Jestem absolutną fanką Twoich ślubnych zdjeć, które masz na blogu. Ta sesja na dachu wieżowca i Superman to po prostu miodzio :lol:

Widzę, że zdjęcia z Cro też są bajeczne.
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 16.08.2010 07:28

Znowu nasyciłam oko pięknymi widoczkami :D :D
no cóż :? na razie :oops: ... muszą mi wystarczyc te cudne fotki :D

Pozdrawiam :D
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 16.08.2010 07:55

Po prostu BAJKA :D Przepiękne zdjęcia :!:

Człowiekowi się wydaje że czasami uda mu się strzelić ładną fotkę, ale patrząc na Twoje zdjęcia można szybko pozbyć się złudzeń :cry:
Ale ty pokazałeś Chorwacje taką jak ją widzimy ale nie zawsze umiemy pokazać :) GRATULACJE :!: :!: :!:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 16.08.2010 10:16

Chętnie zdjęcia pooglądam :)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.08.2010 10:33

Zdjęcia ładne choć dla mnie za mocno obrobione, brakuje mi w nich autentyczności, normalności. Ale piękne, tego im odebrać nie mogę :)
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčulańska przygoda - fotorelacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone