Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.07.2011 12:41

Nie, to nie kompilacja najlepszych miejsc na wyspie, ale rzetelna - obiecuję, a mam nadzieję, że także ciekawa, relacja z wakacji, które w tym roku z rodzinką - mła oraz żona Ania i dwójka dzieci (4 i 2) - spędziliśmy na Korculi. Tytuł oznacza ni mniej, ni więcej, że były to nasze najlepsze wakacje w Chorwacji (choć wszystkie wyjazdy były udane). Ale po kolei...

Atansją! W dzisiejszym odcinie relacja z samego pobytu na wyspie się nie rozpocznie. Ba, nie dobrniemy nawet do momentu wyjazdu. Rzecz będzie o planowaniu wakacji 2011, bardzo metodycznym, jak przekonają się ci, którzy...jeszcze czytają :D

Odc. 1 pt. "Planowanie"
(czyli coś o potrzebie zmiany, przeszukiwaniu map i...forum cro.pl)

W ub. roku bawiliśmy - wyjątkowo jak na nas - na kontynencie (Privlaka pod Zadarem, relacja gdzieś na forum jest). I choć pogoda dopisała, a podniebienia były co chwilę miło łechtane to rybkami (i inszymi monstrami, które się zaplątały w sieci miejscowych rybaków), to świeżą jagnięciną, to pysznymi trunkami nabywanymi bezpośrednio od naszych gospodarzy, to jednak - tradycyjnie - mieliśmy zastrzeżenia, zarówno do lokalizacji (nieciekawa wiocha bez urokliwego portu tudzież cieszącej oko architektury, w dodatku nanizana na przelotówkę z Zadaru na Vir), jak i samego apartmana (fatalny rozkład pomieszczeń, ciasno, malutka przechodnia kuchnia, upał w apartamencie - brak klimy, itp.).

Obrazek
Nasz syn na wieść o tym, że nie planujemy wrócić do "różowego domku", podnosi lament.


Planowanie zaczynamy jeszcze w drodze powrotnej, kiedy pierwsze promienie porannego słońca padają na asfalt A1, którą mkniemy z gęstniejącą z każdym kilometrem masą samochodów (koniec sierpnia - wraca ostatni wakacyjny turnus) na północ. Przerzucamy się z Anią regionami (Istria? Wyspy w Zatoce Kvarner? Środkowa lub Południowa Dalmacja? Kierujemy się bowiem regułą, że do miejsc, w których już stacjonowaliśmy, nie wracamy - przynajmniej na chwilę obecną, póki nie "zaliczymy" większości z interesujących nas rejonów chorwackiego wybrzeża.

W samochodowym plebiscycie wstępnie wygryw Istria (najchętniej Rovinj) ex aequo z Kvarnerem (preferowany kierunek - Mali Losinj). Myśl przewodnia: nie jechać za daleko, przecież całą Chorwacja jest piękna :-))) Już następnego dnia po powrocie przystępujemy do "wertowania" internetu, router aż furczy ;) Przeglądanie forum (zakładamy nawet wątek, w którym liczymy - nie bez racji, jak się później okaże... - na porady cromaniaków), a jednocześnie wyszukiwanie kwater, oczywiście bezpośrednio. Do tego google maps/earth, busola i magiczna kula ;)

Pierwszy upada pomysł z Rovinj; stwierdzamy, że jednak kontynent to nie dla nas, KONIECZNIE musi być to wyspa. Dobra, patrzymy jak się mają ceny kwater na Mali Losinj. Chwila, moment...w odbyt jeża, czy kogoś porąbało? Kwatery średnio 90 EUR/doba w sezonie? To nawet tuż przed czy po będą po 65 najmarniej...olewamy ML. Tyle za apartman nie zapłacę, BEZ PRZESADY.

W międzyczasie przewijają się różne koncepcje, często podsuwane przez Was - cromaniaków. Vrbnik na Krk, Crikvenica, Brela... Wybrzeże kontynentu idzie w odstawkę, za chwilę dołącza do niego...Kvarner. Podskórnie czujemy, że... PIEPRZYĆ DŁUGĄ JAZDĘ, DALMACJA TO JEST TO! No i koniecznie na wyspie... Pag odpada (za blisko ubiegłorocznych wakacji, nawet zaliczyliśmy 1 dzień na wyspie), na odludne klimaty typu Dugi Otok czy Kornati jeszcze nie mamy ochoty, co więc zostaje? W sumie nic, trzeba patrzeć dalej na południe :> Brač? Byliśmy tam w 2007, więc też odpada (choć na pewno tam kiedyś wrócimy, bo mało widzieliśmy). Mljet, Vis, Lastovo - patrz Dugi Otok. Do finału przechodzą Hvar i Korcula (mniejszych, tudzież położonych przy samym lądzie wysepek nie bierzemy w ogóle pod uwagę).

Wstępnie faworytem wydaje się być Hvar - na cro.pl trudno, żeby było inaczej, grono miłośników tej wyspy wydaje się być najliczniejsze, a już na pewno najlepiej zorganizowane ;) Sam nie pamiętam, co zadecydowało, że jedziemy na Korculę, pamiętam natomiast dzień, w którym Ania podesłała mi adres strony ze zdjęciami ciekawie prezentującego się apartamentu. Kilka chwil szperania w sieci i mamy stronę domową właściciela kwatery, z namiarami bezpośrednimi. O! Wreszcie apartman, którego nie będziemy chcieli za wszelką cenę opuszczać, niezależnie od pogody i zmęczenia :) W międzyczasie kojarzę wymianę uwag pomiędzy forumowiczami i...okazuje się, że to ten sam apartament, który wygrzebaliśmy. Mkm surowo nakazuje jechać właśnie tam, majeczka potwierdza. Szybciutko kontaktujemy się (e-mail) z właścicielem, wpłacamy zaliczkę i...w ciągu miesiąca od powrotu z CRO mamy zaklepane wakacje na kolejny rok :-)

W następnym odcinku zajmiemy się pakowaniem i wyjazdem. Nie obiecuję, że dojedziemy na miejsce, ale przecież droga to już część wakacji, nieprawdaż? 8)
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 08.07.2011 12:44

Melduję się w pierwszym rzędzie :). Tak, dla nas też droga to zawsze część wakacji :)
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 08.07.2011 12:53

Melduję się posłusznie :).
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 08.07.2011 13:16

Po lewej helen, po prawej Aguha :lol: - ale mam super towarzystwo :wink:
Zapowiada się ciekawa relacja :!:
Eewwaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eewwaa » 08.07.2011 13:25

jestem :lol: :lol:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.07.2011 13:57

Jestem i ja, bo Korcula to też dla mnie "najlepsze" z "najlepszych" :wink:
Już za tydzień będę codziennie na nią patrzeć z tarasu (bo my w Orebiću po raz piąty będziemy).
Oczywiście na Korculę obowiązkowo popłyniemy :lol:

A droga i pakowanie (jestem już prawie na tym etapie :wink:), to jak najbardziej część wakacji, więc czekam :papa:
Dario85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 267
Dołączył(a): 14.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario85 » 08.07.2011 14:02

A może by tak za rok Korczula ... hmm obecny 8)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 08.07.2011 14:05

Ja też przysiądę skoro będzie o Korculi :D
Nie byliśmy jeszcze i w tym roku jest w planach , żeby popłynąć z Orebica na wyspę.
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 08.07.2011 14:21

Lubię relacje zaczynające sięod planowania, a kończące no... wiadomo kiedy ;) Zapisuję się i ja do czytelni.
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 08.07.2011 14:32

Marsallah napisał(a):... i...w ciągu miesiąca od powrotu z CRO mamy zaklepane wakacje na kolejny rok :-)


Gratuluję ! to jest właśnie super planowanie.
My byliśmy jeszcze szybsi - dwa tygodnie po powrocie była już decyzja gdzie kolejne wakacje :wink:

Zasiadamy i czekamy na rozwój wydarzeń ...
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3280
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 08.07.2011 14:51

nero napisał(a):
Marsallah napisał(a):... i...w ciągu miesiąca od powrotu z CRO mamy zaklepane wakacje na kolejny rok :-)


My byliśmy jeszcze szybsi - dwa tygodnie po powrocie była już decyzja gdzie kolejne wakacje :wink:



Ja jeszcze na te nie wyjechałem, a już wiem gdzie następne wakacje 8) ...chyba :roll: znaczy wiem gdzie chcę

a że Korculi blisko więc relację śledzę ze zdwojoną ciekawością

:wink:
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 08.07.2011 14:59

Mam nadzieję iż do 12 sierpnia zdążysz wszystko spisać :lol: :lol:
Wybieramy się tam i chętnie poznam najnowsze odczucia "korculomaniaka" :P



Pzdr.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.07.2011 18:26

Jestem i ja. Mnie kusi od 2 lat Korcula lub Peljasac. Póki co trchę odstraszaja nas odległości. Ale pewnie przyjdziue czas i na ta część Chorwacji. Jednym słowem została mi góra i dół ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2011 18:55

CinnamonGirl napisał(a):Jestem i ja. Mnie kusi od 2 lat Korcula lub Peljasac. Póki co trchę odstraszaja nas odległości. Ale pewnie przyjdziue czas i na ta część Chorwacji. Jednym słowem została mi góra i dół ;)


Raz pojedziesz to już zawsze będziesz wracać 8)
Na 5 wyjazdów 3 x na Peljasac :hut:

Też tu zaglądnę !!
zbysio_56_56
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbysio_56_56 » 08.07.2011 19:01

Przyłączam się do czytelni, u mnie też w tym roku wygrał Peljesac.
:D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2011 - najlepsze z najlepszych
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone