Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KONZUM opinie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mario99
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 42
Dołączył(a): 26.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario99 » 22.07.2014 08:11

Może nie potrafię robić zakupów? Nie sprawdzam cen w czytnikach skoro są przy produkcie. Moim zdaniem skoro jest cena np 40 to musi być 40 a o ile komuś nie przeszkadza drobna różnica i lubi być oszukiwany to niech płaci.
Nie toleruje oszustwa, tego z przypadku czy z premedytacji.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 08:29

A ktoś tu toleruje?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 08:32

Mario99 napisał(a):skoro jest cena np 40 to musi być 40

W zasadzie standardem jest, że ktoś bierze coś do łapy w sklepie, ogląda i odkłada tam, gdzie mu pasuje.
Przy dużej ilości ludzi robiących zakupy, a jak wspomniałeś, było ich dużo, warto na to uważać, tym bardziej, że również personel sklepu, goniony przez klientów, potrafi wyłożyć towar na półkę tam, gdzie akurat stoi i nie jest to ich zła wola, tylko wynik zwykłego pośpiechu.
Zwróć uwagę, jacy upiardliwi zdarzają się klienci, zwłaszcza z Niemiec i Czech.

W supermarketach są czytniki cen, towar jest obmetkowany - warto porównać z ceną na półce.
Kasjerzy korzystają zazwyczaj z czytnika kodu kreskowego i nawet nie wiedzą, czy coś jest objęte promocją, czy nie i ile powinno kosztować. Warto przy wbijaniu zwrócić uwagę, czy cena wczytana przez czytnik nie różni się od tej na towarze.

Tylko że to jest coś, co ma miejsce we wszystkich bardziej obleganych sklepach na świecie, zwłaszcza z mała ilością personelu.
U nas też się zdarza.

Mario99 napisał(a):Nie sprawdzam cen w czytnikach skoro są przy produkcie.
A warto, przynajmniej porównać cenę na półce z ceną na towarze.
Kilka dni temu byłem świadkiem wielkiej awantury w Biedronce, gdzie klient wyzwał personel od złodziej, ponieważ nie zauważył, że podana na półce cena dotyczy 100 gram towaru.
Wyszedł w przeświadczeniu, że pracownicy sklepu chcieli go okraść.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 08:46

Otrzymaliśmy dzięki spostrzegawczości Mario99 istotną informację o tym, że w chorwackim Konzumie możemy spotkać się z praktyką spotykaną również gdzie indziej wystawiania innych cen towarów na półce i innych przy kasie. Nic tu nie da mydlenie oczu tym, że gdzie indziej kto inny się z tym nie spotkał. Fakt jest faktem i należy przyjąć to do wiadomości.
magg5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 330
Dołączył(a): 15.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) magg5 » 22.07.2014 08:53

weldon napisał(a):W zasadzie standardem jest, że ktoś bierze coś do łapy w sklepie, ogląda i odkłada tam, gdzie mu pasuje.
Przy dużej ilości ludzi robiących zakupy, a jak wspomniałeś, było ich dużo, warto na to uważać, tym bardziej, że również personel sklepu, goniony przez klientów, potrafi wyłożyć towar na półkę tam, gdzie akurat stoi i nie jest to ich zła wola, tylko wynik zwykłego pośpiechu.


Właśnie to chciałam napisać :) dokładnie tak jest.
Mario99, ja też nie lubię bałaganu w sklepach, natomiast takie sytuacje mają miejsce wszędzie. W zeszłym miesiącu w Biedronce Pani zamiast nabić 2kg ananasa za ok.10zł, nabiła 2kg żelków i rachunek wyszedł o 60zł większy. W Carrefourze nie zgadzała mi się cena 2 produktów,na co kasjerka odpowiedziała "pewnie nie zmieniliśmy ceny na półce".
Czy to jest powód, aby ostrzegać wszystkich przed Biedronką i Carrefourem? Nie wydaje mi się.
Jeżeli robimy zakupy w sklepie za granicą, widzimy natłok ludzi i bałagan na półkach to musimy zachować większą ostrożność i uważniej weryfikować ceny - wtedy możemy uniknąć zaskoczenia przy kasie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 08:54

Calapula napisał(a):Otrzymaliśmy dzięki spostrzegawczości Mario99 istotną informację o tym, że w chorwackim Konzumie ...............

...........że w dwóch sklepach sieci Konzum....
I tu jest różnica. Kolejne uogólnienie.
garbowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3632
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) garbowski » 22.07.2014 08:56

weldon napisał(a): warto, przynajmniej porównać cenę na półce z ceną na towarze.

..a który duży market metkuje jeszcze ceny na produkcie :?: , promocje sa wprowadzane w system kasowy i odejmowane właśnie w kasie. Takie małe ot..w "ptaszku" promo puszek z karma mięsną Chappi...obniżka spora, więc kupujemy 4 sztuki..tylko przy kasie okazało sie że to promocja na tą z kurczaka, reszta w normalnej cenie. Synowa pracowała w sieci dużych marketów, nazwa nieistotna, na stoisku rybnym...tato nie kupujcie nigdy w nim ryb.. :mrgreen:
Dan_78
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan_78 » 22.07.2014 08:56

W tym roku większość zakupów robiłem również z Konzumach (Makarska) i potwierdzam to co napisał Mario99. Totalny bałagan na półkach, od groma promocji, ale przy kasach okazywało się, ze ceny zupełnie inne niż na półkach. Personel łącznie z Kierownikami latał po sklepie i zmieniał ceny bądź przekładał towary, normalnie jak w cyrku Montiego. Rozbieżności od kilku do kilkunastu kun na produkcie. Na pytanie dlaczego tak się dzieje odpowiedź - pomylili się, albo zapomnieli, że ta promocja już nie obowiązuje, a druga się jeszcze nie zaczęła. Wyglądało to nieco komicznie. Kolejki przy kasach ponieważ Klient z Polski był z tych awanturujących się i nie chciał odpuścić. Dochodziło do sytuacji, że personel dostawał opieprz od rodzimych kupujących właśnie z tytułu burdelu w cenach i towarach, bo obsługa się niemiłosiernie wydłużała.

Często rozmawialiśmy o tym i wniosek nasuwał się jeden, sztuczne promocje, aby wyrwać parę kun więcej na marży, szczególnie na obcokrajowcach bo innego wytłumaczenia nie znajduję. Jeżeli tak ma bowiem działać profesjonalna obsługa w sklepie sieciowym to powinni przyjechać do Pani Krysi z warzywniaka na Bałutach, żeby zobaczyć jak należy działać :mrgreen: .

Z drugiej strony żeby nie było tylko czarno, bardzo fajne ceny na niektórych produktach np., oryginał Pepsi 2 L za 7,49 KN, kurczaczek w promocji za 19,99 KN za kg, mniamniuśne muszę tak napisać bułeczki o smaku pity za 0,99 KN i wiele wiele innych. Bardzo dobre zaopatrzenie.

Poza tematem natomiast uderzyła mnie jeszcze jedna rzecz, powiedzmy dojrzały Personel bardzo miły, sympatyczny, natomiast młode pokolenie tak do 25 lat obsługujące na poziomie poniżej krytyki i bez znaczenia czy Konzum czy inny sklep, pytałem czy praca w Cro jest przymusowa, ale udawały, że nie panimaju..... :lol:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 22.07.2014 09:05

Mario99 napisał(a):Może nie potrafię robić zakupów? Nie sprawdzam cen w czytnikach skoro są przy produkcie. Moim zdaniem skoro jest cena np 40 to musi być 40 a o ile komuś nie przeszkadza drobna różnica i lubi być oszukiwany to niech płaci.
Nie toleruje oszustwa, tego z przypadku czy z premedytacji.


Mario, a nie przyszło Ci do głowy, by sprawdzić paragon jeszcze w sklepie i zagadnąć kasjera, jeśli coś było nie tak? Ja robię to dość często i to przede wszystkim w polskich marketach, ponieważ kilkukrotnie zdarzyła się sytuacja, w której cena przy kasie była inna niż na półce.
Po rozmowie z kasjerem lub w punkcie informacyjnym wszystko się wyjaśniało i obsługująca mnie osoba zwracała z uśmiechem na ustach różnice, przepraszając mnie przy tym. Kiedyś w Chorwacji oddając na wymianę w sieci Getro butelki od piwa (jest to dość skomplikowane - kto był ten wie :-) ), pani nie policzyła mi 10 flaszek. Sprawdziłem paragon i kasjerka - dokładnie tak jak w Polsce - przeprosiła mnie za zaistniały błąd i policzyła butelki raz jeszcze. Myślę, że podobnie by to wyglądało w innym markecie. Wniosek nasuwa się sam - trzeba sprawdzać takie rzeczy i zastanowić się czy nie była to po prostu pomyłka, niż chęć przewalenia klienta na kilka kn.

Nie chcę, by zaraz odezwały się głosy dość powszechne i popularne ostatnio na forum, że niby nic nie można tu krytykować związanego z Chorwacją. Nie prawda - można. Jednak może warto czasami rozwiązywać problemy, a później je opisać pomagając tym samym innym.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2014 09:06

Bocian napisał(a):
Calapula napisał(a):Otrzymaliśmy dzięki spostrzegawczości Mario99 istotną informację o tym, że w chorwackim Konzumie ...............

...........że w dwóch sklepach sieci Konzum....
I tu jest różnica. Kolejne uogólnienie.

Ja napisałem że "w chorwackim Konzumie" czyli w jednym. W dwóch nie, to nie ja. Skąd zarzut uogólniania i po co to jedynie Bocian może wie? Faktem jest, że dzięki temu temat nam się zamuli i nic pożytecznego z tego nie wyjdzie a jak dobrze pójdzie to moderator zaraz go zablokuje bo to przecież bezpodstawne szkalowanie chorwackiej nieskalanej uczciwości.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 09:06

garbowski napisał(a):tato nie kupujcie nigdy w nim ryb.. :mrgreen:

Taki tekst Andrzeja to zapewne możesz usłyszeć z każdego sklepu :) czy to będzie Tesco czy Krakowski Kredens :) Kolega mój kiedyś pracował przy produkcji dżemów :) Już ich nie je :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.07.2014 09:07

garbowski napisał(a):..a który duży market metkuje jeszcze ceny na produkcie
Ten, gdzie nie ma czytników.
W MarcPolu, Lidlu i Biedronce ceny są na metkach. W MarcPolu są dodatkowo czytniki.

Metki na wielu produktach są w Auchan, Leclerc i Carrefour. Do innych nie zaglądam.

garbowski napisał(a):..tylko przy kasie okazało sie że to promocja na tą z kurczaka, reszta w normalnej cenie.
No to mówisz kasjerce co i jak. Zazwyczaj przyprowadza kogoś z obsługi, idziecie do półki z towarem i jeżeli masz rację to przepraszają i zwracają za to, czego nie chcieliście kupić w tej cenie. Sprawdzone wielokrotnie i zazwyczaj wynikało to z przyczyn wymienionych powyżej :)

Natomiast insza sprawa, że basenik, który kupiłem za 25 złotych, w tydzień później był już w pozycji "przecenione" za ... 45 :lol:
Przecenili go z 56 :wink:
Pogoda się zrobiła :D

garbowski napisał(a): nie kupujcie nigdy w nim ryb..

Ja tam kupuję i nie narzekam :D
Oczywiście, że nie wszystkie, tym bardziej, że dobre ryby - polecił mi znajomy kucharz z jednej knajpy i się sprawdza - mają w Leclercu. Przynajmniej bielańskim :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 09:12

luk006 napisał(a):Nie chcę, by zaraz odezwały się głosy dość powszechne i popularne ostatnio na forum, że niby nic nie można tu krytykować związanego z Chorwacją. Nie prawda - można. Jednak może warto czasami rozwiązywać problemy, a później je opisać pomagając tym samym innym.

Można a nawet trzeba aby inni mogli sie ustrzec. Ale nie może to polegac moim zdaniem na tekstach pod tytułem, Chorwaci to złodzieje, oszukują w sieci Konzum, w sieci INA oszukują na benzynie. Powinny być przedstawione konkretne miejsca i należy wystrzegać się uogólnień. Nie wszyscy Polacy w Niemczech to złodzieje aut...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.07.2014 09:13

Calapula napisał(a):
Bocian napisał(a):
Calapula napisał(a):Otrzymaliśmy dzięki spostrzegawczości Mario99 istotną informację o tym, że w chorwackim Konzumie ...............

...........że w dwóch sklepach sieci Konzum....
I tu jest różnica. Kolejne uogólnienie.

Ja napisałem że "w chorwackim Konzumie" czyli w jednym. W dwóch nie, to nie ja. Skąd zarzut uogólniania i po co to jedynie Bocian może wie? Faktem jest, że dzięki temu temat nam się zamuli i nic pożytecznego z tego nie wyjdzie a jak dobrze pójdzie to moderator zaraz go zablokuje bo to przecież bezpodstawne szkalowanie chorwackiej nieskalanej uczciwości.

Autor wątku pisze uogólniając.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 22.07.2014 09:21

Trzeba mieć kalkulator, albo ... żonę,która liczy w pamięci. Już parę setek tak zaoszczędziłem, nie tylko w Chorwacji...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone