Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kontrole winietek w Austrii i spostrzeżenia z drogi

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 20.09.2011 14:15

Nastar napisał(a):I druga sprawa - wracaliśmy na tej samej winiecie i granice pokonywaliśmy z zapasem...1h :oops: Czy mogłyby być jakieś problemy gdyby wcześniej zatrzymała nas taka kontrola winietek ? Czy np. policjant próbowałby nam udowodnić, że nie zdążymy ?

Mógłby najwyżej doradzić żeby w momencie upływu terminu zjechać z autostrady na zwykłe drogi, względnie kupić następną winietę. Winieta jest tylko na autostrady, zwykłymi drogami można bez niej.
Teoretycznie jakby zauważył i był złośliwy, to mógłby nic nie powiedzieć i przekazać kolegom stojącym dalej żeby łapali takiego i takiego który pewnie będzie się chciał przemknąć na przeterminowanej winiecie :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.09.2011 15:06

jasio napisał(a):
Nastar napisał(a):... wracaliśmy na tej samej winiecie i granice pokonywaliśmy z zapasem...1h :oops: Czy mogłyby być jakieś problemy gdyby wcześniej zatrzymała nas taka kontrola winietek ? Czy np. policjant próbowałby nam udowodnić, że nie zdążymy ?

Ja na wszelki wypadek kupuję winietę całoroczną i policjant może mnie cmoknąć w pompę :wink:

Też tak robię. I dodatkowo nie jeżdżę w Austrii autostradami. 8)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 22.09.2011 09:28

jasio napisał(a):Bramki do zapłaty tylko kartą nie mają pana w okienku ( nie mają okienka ) , jak jest jakaś awaria są po prostu nieczynne :roll:


Mają, na mniejszych zjazdach; np. Blato n/Cetini; bramka na karty miała pana, który przyjął kartę i wydał paragon. Natomiast nie wiem czy miałem pecha, czy tak jest w standardzie, że bramki automatyczne paragonów nie wydają.
menadzer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 22.09.2011 10:12

Mnie też bramka nie wydała paragonu. Czekałem na wydruk, aż poszedł do mnie gość z obsługi i powiedział żeby jechać. Po sprawdzeniu konta w PL wszystko było OK.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 23.09.2011 01:00

Jak mi wyjaśnił kasjer zapytany w Varażdinie na "cash" , pokwitowanie na "card only" dostaniesz na końcu po: bilet, karta, karta wypluta i szlaban w górę, wtedy nie ruszasz lecz dusisz przycisk, wypada paragon i dopiero jedziesz. Tego nie wiedziałem płacąc w Zagrzebiu. Sprawdzę za rok.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.09.2011 08:08

Jarko1 napisał(a):Jak mi wyjaśnił kasjer zapytany w Varażdinie na "cash" , pokwitowanie na "card only" dostaniesz na końcu po: bilet, karta, karta wypluta i szlaban w górę, wtedy nie ruszasz lecz dusisz przycisk, wypada paragon i dopiero jedziesz. Tego nie wiedziałem płacąc w Zagrzebiu. Sprawdzę za rok.


Jest dokładnie tak samo.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.10.2011 19:35

Ja podczas tegorocznego powrotu zostałem zatrzymany 10m przed nieistniejącym przejściem słoweńsko-austryjackim, gdzie pani policjantka sprawdziła winetę, pokazała, że jest ok i można jechać. Zastanawiam się co by było gdym na chwilę przed, stojąc na parkingu i w zasadzie myśląc już, że jestem poza Słowenią, a przed Austrią zdarł z szyby winetkę? Dodam, że sytuacja miała miejsce na przejściu Śentilj-Spielfeld.
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 06.10.2011 21:05

Nauczyłbyś się że winety usuwa się po przyjeździe do domciu.
Choć skoro aborcja jest zabroniona, to jak usunąć nie grzesząc ??? 8O
zoork
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 08.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoork » 12.10.2011 08:18

Ja muszę podziękować autorowi tematu bo pierwszy raz w CRO i w drodze powrotnej kontrola tak jak jest opisywane czyli zamknięcie pasów autostrady i zrzucenie ruchu przez parking w celu kontroli od razu za Sentilj, dobrze, że posłuchałem rady kolegi i na ostatniej stacji paliw w Słowenii tuż przed granicą kupiłem winietkę i nakleiłem. A tak wszyscy jak mantrę powtarzali kup na pierwszej stacji po przekroczeniu granicy i było by ...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.10.2011 00:55

Teraz już tak się nieładnie porobiło, że nie dość że winiety tranzytowe zamieniono na tygodniowe (oczywiście z zyskiem dla kasy państwowej), to jeszcze pilnują tego niemal jak prawiczek swej d... w pierdlu.

Gliny się wycwaniły i czeszą nie tylko w "środku" trasy czy na wyjeździe z autobana, ale i na wjeździe. W Słowenii jak wjeżdżamy z węgierskiej 86 na ich nową autostradę też do późnego wieczora na wiadukcie obok zjazdu czatują na bezwinietowców.
Przyznaję że zagapiłem się w czasie wjazdu na granicy i...wpiep..m się na tę autostradę (już nie było jak wrócić). Ale na zjeździe zachowałem wzmożoną czujność i.... widząc radiowóz na rondzie przed wiaduktem skręciłem w drugą stronę - na M. Sobotę...
Uffff!!!

Ogólnie wszędzie jest więcej kontroli, więcej łapanek i więcej akcji nastawionych widocznie na większe wpływy z kar. Zmieniło się wiele na Słowacji i w Słowenii- kiedyś mniej było tej policji na drogach.
Inna sprawa, że w krajach gdzie są bramki, to zjawisko jest wyraźnie mniejsze. A więc świadczyłoby to o tym, że dobrze wiedzą iż sporo kierowców "oszczędza".
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.10.2011 11:43

Co w tym jest nieładnego?
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.10.2011 23:13

To, że turysta/kierowca nie jest już traktowany przy opracowywaniu pomysłów na kolejne wpływy z ruchu drogowego do budżetów jak klient/gość, lecz jak krowa do dojenia.

Stać do ruszyć d... za granicę, no to niech buli... :roll: :twisted:

P.S. Nie mam nic przeciwko korzystaniu z infrastruktury za rozsądne pieniądze.
Ale jak jadę przez jakiś kraj w ciągu kilku godzin i muszę zamiast niegdyś 24h winiety wykupić na min. 10 dni, to już niezbyt mi odpowiada.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 21.10.2011 08:57

W porównaniu do Polski winiety w Austrii nie są drogie.
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 29.02.2012 23:49

Dla wracających do kraju objazdem !!! W Slovenji w Ptuj na stacji Petrol (za mostem pierwsze rondo w lewo 200m) można kupić austriackie winiety karta&gotówa. Ja wracając ,przeważnie przejeżdżam przez Austrię już w nocy i tu info dla tych co też raczej opuszczają Cro pod wieczór. Stacja Shella w Mureck jest czynna chyba do 18. Więc lepiej być spokojnym i wcześniej sie okleić :!: Pozdr
http://www.petrol.si/bencinski-servisi/podrobno/1720
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2012 10:00

Co prawda temat o Austriackich autostradach, ale przypominam tym osobą, które jechały by przez Węgry, że Węgierską winietę należy przechowywać przez rok czasu od momentu jej obowiązywania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
kontrole winietek w Austrii i spostrzeżenia z drogi - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone