Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na wodzie-nurkowanie,łowienie itp.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 29.08.2013 08:53

Venom555 napisał(a):Co do nabijania butli - w Primoszten - bez problemu ale po pokazaniu uprawnień do nurkowania.


Podaj namiar gdzie można nabić butle.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 29.08.2013 19:15

Venom555 napisał(a):Ludzie z kapitanatu w Trogirze sa bardzo nieuprzejmi a wręcz bezczelni. Nie wiem z kim rozmawiałeś - mnie obsługiwał szczupły krótko ścięty facet. Tez był bezczelny i nerwowy - pokazałem mu ubezpieczenie łodzi OC na ich kraj które opłaciłem u siebie - powiedział, ze to jest nieważne. Oddał mi papiery i powiedział, ze mogę sobie iść.


I jak to się skończyło?
Ja rozmawiałem z podobnym, niewysokim gościem w cywilu.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 29.08.2013 19:27

Jako, że nie lubimy się poddawać, poprosiliśmy o pomoc naszą gospodynię. Przypomniała sobie, że niedaleko jest jeszcze inne centrum nurkowe, dzisiaj rano tam zadzwoniła i nas umówiła. Nabyli butle bez żadnej łaski, z uśmiechem, uprzejmie.
Nie chcieli żadnych zezwoleń, sprawdzali tylko atest butli.
Nabili do 220bar za 2.5 Kuny za litr, więc za 2x15 zapłaciłem 75 kun.
To centrum to Resnik Diving Center, poniżej dane kontaktowe.
To camping, hotel, centrum, ładna plaża, jakieś dodatkowe atrakcje - widzieliśmy Aqua-aerobik czekając na butle.
Całość kilka km od Trogiru w stronę Splitu, zaraz koło lotniska.
Prowadzą też oczywiście kursy i wycieczki i, co może kogoś zainteresuje, jak mają nurków z Trogiru, Segetu itp., to przypływają po nich i odwożą do miejsca pobytu.

Diving center RESNIK
HR-21217 Kaštel Štafilić
Hotel Resnik
GSM: + 385 (0) 91 227 14 80
tel./fax. + 385 (0) 21 895 167
http://www.venus-diving.com

Jutro i pojutrze nurkujemy :-)))
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 02.09.2013 08:01

Skończyło sie tym, ze musiałem wykupić to ich cholerne ubezpieczenie.
To co kupiłem u siebie było nieważne. Facet miał mnie weidentnie w tyłku i nie zależało mu na niczym. Robił łachę.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 19.10.2013 15:48

CroMarek napisał(a):Wracam do tematu pozwoleń na nurkowanie indywidualne w kontekście napełniania butli przez centra nurkowe.
(....)
Wczoraj podpłynęliśmy tam, ale zażądali od nas "pozwolenia na nurkowanie" za te 2400kun.
Na moją uwagę, że to już nie obowiązuje, grzecznie włączyli sobie jakąś stronę z internetu, gdzie wg. nich było napisane, że jest taka opłata. Monitor był za daleko, żebym widział jaka to strona.(....)


Odgrzewam mocno po sezonie ten temat, bo jestem zainteresowany nurkowaniem w Adriatyku i ta sprawa mnie mocno bulwersuje. Mogłem w 2011 zabrać z Polski butlę i resztę towaru i gdzieś się spokojnie zanurzyć. A jeżdżę z nienurkującą rodziną, tak więc staram się dzielić atrakcje tak, aby każdy był usatysfakcjonowany, co przekłada się na to, że nurkowanie nie jest moim priorytetem. Tak jak w wypadku załóg jachtów. Zgubisz coś do wody i co masz zrobić? Wynająć ROV-a, albo lokalnego nurka?

Prawdopodobnie pokazali Ci jakiś stary dokument. Podobny możesz znaleźć tu:
http://scubacenter.de/pages/en/diving-center.php, jak klikniesz "important". Polaków jeszcze mogę zrozumieć, bo:
a. stracą klientów,
b. sami dokładnie nie wiedzą, bo Chorwaci nic nie mówią.
Ale Chorwatów zrozumieć ciężko. Piękno kraju i sentymenty nie pomogą.

No i proszę. Zamęt 100%, nawet na stronach ministerstwa.
1. Źródło http://www.mppi.hr/default.aspx?id=6798 Ogólna informacja "na dzień dobry"
Cijena Odobrenja za individualno ronjenje iznosi 2.400,00 kuna te vrijedi godinu danu od datuma izdavanja - chyba nie trzeba tłumaczyć.

2. Na stronie, do której wyżej podałem url mamy odnośnik do DECYZJI premiera ( http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_08_96_2694.html ) o uchyleniu paragrafów o opłatach stąd: http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/304921.htm. Uchylone zostaje to:

Članak 2a.
Organizirano ro­nje­nje u Republici Hrvatskoj obav­lja se putem pravnih i fizičkih osoba koje posjeduju koncesijsko odobre­nje za obav­lja­nje podvodnih djelatnosti (obuka ronilaca, organizira­nje ronilačkih izleta i sl.).
Individualno ro­nje­nje se obav­lja teme­ljem Odobre­nja za individualno ro­nje­nje (u da­lj­njem tekstu: Odobre­nje).

Članak 5.
Iza članka 5. Pravilnika dodaje se novi članak 5a. koji glasi:

Članak 5a.
Odobre­nje iz članka 2a. stavak 2. Pravilnika izdaje lučka kapetanija, odnosno ispostava lučke kapetanije.
Odobre­nje se izdaje osobi koja posjeduje va­ljanu ronilačku iskaznicu iz članka 5. Pravilnika, na razdob­lje od godinu dana od dana izdava­nja.
Naknada za izdava­nje Odobre­nja iznosi 2.400,00 kuna.


Z datą 23. srpnja 2010. Materiał źródłowy podałem, przetłumaczyć można, prosimy o opinię prawną.
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 06.03.2014 10:46

Ja nie zamierzam się przejmować tym bałaganem.
Wiem (pisałem o tym), gdzie można nabić butle koło Trogiru, zamierzamy pływać, nurkować i cieszyć się wakacjami.
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 30.06.2014 22:38

Też, tak samo jak w ubiegłym roku jedziemy z całym "mobilnym centrum nurkowym" :-) butle bijemy sami ;-)
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 01.07.2014 00:24

Bosm@n napisał(a):Też, tak samo jak w ubiegłym roku jedziemy z całym "mobilnym centrum nurkowym" :-) butle bijemy sami ;-)

A gdzie i kiedy będziecie?
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 01.07.2014 05:56

Za kilka dni - Korcula
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 01.07.2014 08:52

No to udanych nurków. My dopiero w sierpniu.
Wdhiz
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 23.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wdhiz » 07.07.2014 22:46

Witam,
mam pytanie o kontrole podczas łowienia z kuszą. Będę w Orebicu pod koniec lipca i chciałbym spróbować posnorklować z kuszą. Ponieważ zamierzam to robić po raz pierwszy w życiu (no dobra, wieki całe temu bawiłem się w polowanie ze 3-4 razy) nie liczę na jakieś trofea, ale nie chciałbym zapłacić mandatu za samo trzymanie kuszy w ręku... Z drugiej strony nie uśmiecha misie wywalać prawie 400 zł, szczególnie jeżeli po pierwszym dniu stwierdzę, że to nie ma sensu i kusza trafi do walizki.
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 12.07.2014 16:36

Witam
Wybieram się 15-29 sierpnia 2014 do Chorwacji Okrug Gornji, zamierzam nurkować kilka dni. z bazy której będę korzystał to "trogirdivingcenter"
Może ktoś chce się przyłączy?
Nurkuję od 22lat ;) posiadam uprawnienia CMAS P3 i troszkę innych uprawnień, mam na koncie sporo nurkowan w różnych wodach oraz prowadzenia grup pod wodą.

Jak co proszę o kontakt. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 05.08.2014 18:43

coś widze ze brak dusz nurkujących na tym forum...
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 05.08.2014 20:00

Są i nawet będą w tym terminie, i niedaleko - Primosten. Jak zdążę kupić piankę co mnie nie będzie uczulała to może... . Suchar w tych temp za ciężki w użyciu.
kajkaj
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajkaj » 21.11.2014 20:30

W przyszłym roku chcę w Chorwacji troszkę ponurkować z butlą.
Proszę napiszcie mi jak teraz wygląda sprawa z opłatami za indywidualne nurkowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Kontrole policyjne na wodzie-nurkowanie,łowienie itp. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone