Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 12.01.2016 19:57

andywiki napisał(a):
euromissile napisał(a):ja za to miesiac po powrocie z HR dostałem pocztówkę od wujka z Austrii 8O


Z fotoradaru ? ile przekroczyłeś, że się fatygowali.


tak fotoradar. na powrocie... o ile do HR jechalem przepisowo o tyle na powrocie złapal nas korek w Wiedniu gdzie stracilismy przeszlo 1h no i wcisnąlem sobie na wylocie z Wiednia troche za mocno i to mnie zgubilo ;)

juz nie pamietam dokladnie ale chyba o 23km/h
tak czy inaczej 100 ełro poszło w pi**du :?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.01.2016 19:58

euromissile napisał(a):ja za to miesiac po powrocie z HR dostałem pocztówkę od wujka z Austrii 8O


Wiedeń czy jakiś odcinkowy pomiar na autostradzie? O ile większość z Nas wie jak "gęsto" od karmików dla sępów :oczko_usmiech: jest w Wiedniu i stara się uważać o tyle stosunkowo niewielu wie, że odcinkowe odcinki pomiaru prędkości są tam już wcześniej niż ostatnio otwierane w Polsce. Sam widziałem i rok i dwa lata wcześniej jak nie świadomi niczego kierowcy (i to nie tylko Rodacy) śmigali z autostradową prędkością na ograniczeniu o ile pamiętam do 80 km/h. Mnie uratował mój TomTom i "spłacił się" wówczas z nawiązką.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 12.01.2016 20:08

j.w.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 12.01.2016 20:23

Teraz widzę. Pisaliśmy posty w tym samym czasie więc nie znałem Twojej odpowiedzi. :?
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 12.01.2016 21:06

Jadąc przez Austrię ostatnio też starałem się nie przekraczać tak jak i w Czechach,ale za to na objeździe Słowenii nie powiem że bym jechał przepisowo i tak samo po zjeździe z auto bany w Chorwacji na drogę 39 w kierunku Makarskiej też raczej przepisowo nie było, aż głupio się przyznać :oops:
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 12.01.2016 21:26

andywiki napisał(a):Jadąc przez Austrię ostatnio też starałem się nie przekraczać tak jak i w Czechach,ale za to na objeździe Słowenii nie powiem że bym jechał przepisowo i tak samo po zjeździe z auto bany w Chorwacji na drogę 39 w kierunku Makarskiej też goniłem.


na tym objeździe ktos tu filmik wstawial jak zostawiał tez 100 euro :) co nie zmienia faktu ze i ja jadąc tamtedy miałem troche wiecej na liczniku niz mowily przepisy i tylko oczy wpatrzone w dal czy nie stoją ;) nie stali moze dlatego ze w nocy chociaz to nie reguła.
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 12.01.2016 21:43

euromissile dokladnie jak piszesz trzeba uważa no i szczęście
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 13.01.2016 08:44

Ja zostałem zmuszony do jazdy w granicach 100-120km/h autostradami, bo kolega jechał za mną autem lekko terenowym i przy 130 bardzo "wyły" mu napędy. W Wiedniu byłem przed południem, ruch był płynny, ale spory więc prędkości się dużych nie wykręcało, aczkolwiek w jednym miejscu miałem obawy, bo miałem około 70km/h przed radarem. Może to tylko atrapa była, bo do dziś nic nie przyszło.
Natomiast na objeździe przez M-L-P nie bardzo widzę sens i możliwość jechać szybciej niż 70 i to tylko miejscami. Tez widziałem ten filmik jak kogoś złapali na tym objeździe i trochę się pilnowałem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.01.2016 09:49

nenek napisał(a):A ja byłem w Chorwacji 3 razy i zawsze przekraczam predkosc o okolo 10-20 i zero mandatu i uwazam ze nikt na nikogo nie poluje trzeba przegiac jak pan Rysio wtedy mandacik bedzie na pewno.Kiedys dostałem mandacik w Białej Gorze przekroczyłem predkosc o 18 o 4 nad ranem to jest polowanie


Nie zna życia kto nie służył w marynarce ........... :mrgreen:

To w końcu jest polowanie czy go nie ma ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 400
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 13.01.2016 20:55

odniosłem sie do drogi do Chorwacji mimo ze przekraczalem predkos 10 -20 km/h wszedzie nic mi nie przyszło a jak wiadomo tez sa fotoradary jak i odcinkowe pomiary. Tam w Bialej Gorze fotoradar musi byc ustawiony bardzo nisko z mojej okolicy jak ktos jest w tym miasteczku chyba kazdy wrocił z mandatem niektorzy nawet z dwoma w jedna i w druga strone.Wiem ze po przekroczeniu o około 20 nic nie blyska bo nie raz sie zagapiłem.
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 09.02.2016 20:07

z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle jeśli jedziesz przepisowo to nawet jeśli cię zatrzymają na kontrolę i wszystko jest w porządku z wyposażeniem pojazdu to życzą szerokiej drogi i jedziesz dalej. Ale jeśli przekraczasz przepisy i nie ma mowy "oj tam jechałem 70dziesiąt na ograniczeniu do 60sięciu" jest przekroczenie jest mandat ot tyle w temacie. mnie się nie zdarzyło zapłacić bo jeżdżę jak nakazują przepisy a kontrole miałem ale bez skutków finansowych. Jedno co mogę powiedzieć to największe łapanki i kontrole są w Bośni i Hercegowinie (byłem w Mostarze) na każdym kroku stoją i głównie obcokrajowców łapią Chorwatów traktują jak swoich. sprawdzają wszystko dokładnie i mandat ale zazwyczaj kończy się na łapówce bo im to na rękę (50-100 euro z tego co wiem)
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 09.02.2016 20:15

łapówka 100e? 8O to nie taniej poprosic jednak o mandat? 8O
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.02.2016 20:33

[quote="Jugosławia ok :)"] Jedno co mogę powiedzieć to największe łapanki i kontrole są w Bośni i Hercegowinie (byłem w Mostarze) na każdym kroku stoją i głównie obcokrajowców łapią
Byłam w BiH dwa razy na jedno dniowych wypadach z Chorwacji, ale na żadne łapanki policyjne się nie naciełam.
Jugosławia ok :)
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 253
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jugosławia ok :) » 09.02.2016 22:54

możliwe że ja jadąc miałem pecha widzieć ich na każdym kroku, jak widać nie jest to oblig, pozdrawiam
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 10.03.2016 08:53

euromissile napisał(a):
andywiki napisał(a):
euromissile napisał(a):ja za to miesiac po powrocie z HR dostałem pocztówkę od wujka z Austrii 8O


Z fotoradaru ? ile przekroczyłeś, że się fatygowali.


tak fotoradar. na powrocie... o ile do HR jechalem przepisowo o tyle na powrocie złapal nas korek w Wiedniu gdzie stracilismy przeszlo 1h no i wcisnąlem sobie na wylocie z Wiednia troche za mocno i to mnie zgubilo ;)

juz nie pamietam dokladnie ale chyba o 23km/h
tak czy inaczej 100 ełro poszło w pi**du :?

Niestety Wiedeń z tego słynie szczególnie na tym nowym odcinku . Kiedyś gdy trzeba było jechać przez miasto było mniej wezwań. Pisemka takie dostaję regularnie z prawie każdego wyjazdu ale wszystkie lądują w śmietniku. Jak na razie nie ma możliwości ściągania tych mandatów w Polsce tylko w Austrii ale musi cię zatrzymać policjant.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone