Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 03.07.2014 12:56

MWN napisał(a):I czasem pod wiaduktem na jadrance, niedaleko węzła z rozwidleniem do Metkovic.

To jest w Opuzen. Tam jest ograniczenie do 70. Policję widziałem tam kilka razy. :twisted:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 03.07.2014 13:01

A ja w tym roku spotkałem się z kontrolą winiet na autostradzie w AUT
W nocy, ok. 1:00 - 2:00 na autostradzie pojawiły się pachołki, które zwężały autostradę z 2ch pasów do 1, a następnie z 1 na pobocze. Potem pobocze przeszło w parking przyautostradowy (bez zaplecza gastro, tylko zatoczki na auta i WC), przez który przepuszczany był cały ruch.

Na parkingu z 30 policjantów i tylko 2 radiowozy; przy czym 28miu stało i się gapiło, a 2ch świeciło latarkami na winietki na szybie.

Trochę się strachu najadłem, bo zapomniałem zdemontować CB.
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 03.07.2014 13:04

Od tego roku chyba można używać juz CB w Austrii?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.07.2014 13:05

bydz napisał(a):Od tego roku chyba można używać juz CB w Austrii?


Tak.
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 03.07.2014 13:23

A jak jest z używaniem cb w Chorwacji można czy nie można ?
Będę jechał przez Słowację i Węgry także jestem ciekawy jak tam jest z używaniem cb ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.07.2014 20:23

takie akcje w Austrii widziałem za każdym razem już kilka razy...
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 03.07.2014 20:34

el_guapo napisał(a):A ja w tym roku spotkałem się z kontrolą winiet na autostradzie w AUT
W nocy, ok. 1:00 - 2:00 na autostradzie pojawiły się pachołki, które zwężały autostradę z 2ch pasów do 1, a następnie z 1 na pobocze. Potem pobocze przeszło w parking przyautostradowy (bez zaplecza gastro, tylko zatoczki na auta i WC), przez który przepuszczany był cały ruch.

Na parkingu z 30 policjantów i tylko 2 radiowozy; przy czym 28miu stało i się gapiło, a 2ch świeciło latarkami na winietki na szybie.



Oni maja takie stałe miejsca, przed którymi co jakiś czas pojawiają się zwężenia a na tych parkingach odbywają się kontrole winietek
edo
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 18.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) edo » 04.07.2014 20:10

Lis-Witalis napisał(a):A jak jest z używaniem cb w Chorwacji można czy nie można ?
Będę jechał przez Słowację i Węgry także jestem ciekawy jak tam jest z używaniem cb ?
Z góry dzięki za odpowiedź.


na Słowacji cb-radio przyda się bardzo, bo w tym roku jak jechałem w obie strony to policji było sporo.
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 04.07.2014 20:17

el_guapo napisał(a):A ja w tym roku spotkałem się z kontrolą winiet na autostradzie w AUT
W nocy, ok. 1:00 - 2:00 na autostradzie pojawiły się pachołki, które zwężały autostradę z 2ch pasów do 1, a następnie z 1 na pobocze. Potem pobocze przeszło w parking przyautostradowy (bez zaplecza gastro, tylko zatoczki na auta i WC), przez który przepuszczany był cały ruch.

Na parkingu z 30 policjantów i tylko 2 radiowozy; przy czym 28miu stało i się gapiło, a 2ch świeciło latarkami na winietki na szybie.

Trochę się strachu najadłem, bo zapomniałem zdemontować CB.


mieliśmy to samo w zeszłym roku w drodze powrotnej, ale szczerze mówiąc myślałem, że kogoś szukają, tyle trudu zadali sobie ściągając masę policjantów i blokując ruch.. a to winietki :)
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 06.07.2014 07:19

edo napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):A jak jest z używaniem cb w Chorwacji można czy nie można ?
Będę jechał przez Słowację i Węgry także jestem ciekawy jak tam jest z używaniem cb ?
Z góry dzięki za odpowiedź.


na Słowacji cb-radio przyda się bardzo, bo w tym roku jak jechałem w obie strony to policji było sporo.


A na jakim kanale obsługiwałeś cb w Słowacji bo chyba zagranicą używa sie innego kanału niż "19" tak jak w Polsce ?
A jak jest na Węgrzech i w Chorwacji z używaniem cb ?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 06.07.2014 08:23

wszędzie za granicą 28...
niektórzy jednak "zapominają się" i informacji uzyskasz po przełączeniu się na 19...
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 06.07.2014 09:07

Sol-Wagon napisał(a):wszędzie za granicą 28...
niektórzy jednak "zapominają się" i informacji uzyskasz po przełączeniu się na 19...


Dzieki za odpowiedź.
Ale ponawiam pytanie czy legalnie można uzywać cb na węgrzech i chorwacji ?
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1505
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 06.07.2014 10:48

Tak. Bylo juz kilka wątków odnośnie cb radia. Wpiszcie sobie w wyszukiwarkę forumową "cb radio".
szpulaszpula
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 14.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpulaszpula » 06.07.2014 21:22

W Breli stali z przenośnym tutaj: http://goo.gl/9RgFw6
metal222
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) metal222 » 08.07.2014 11:12

Witam,

jadąc w Słowacji autostradą mieliśmy zwężenie drogi do jednego pasa i kontrolę winiet. Wszystko przebiegało sprawnie tylko zwrócono mi uwagę, że na szybie może znajdować się tylko aktualna ważna winieta. Za nieważne winiety grozi mandat w wysokości do 100 EUR:-( Obeszło się bez "pokuty" :) Tak więc warto przed wyjazdem zrobić porządek na szybie. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone