Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
STELMI
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.04.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) STELMI » 20.10.2016 14:50

Janusz Bajcer napisał(a):Przekroczyłeś dozwoloną prędkość o 41 km, nie widzę żadnego przegięcia. :idea:
Jeśli już, to z Twojej strony :wink:


nie o to pytałem.
Oczywiście - prędkość przekroczyłem. Bardziej mnie ciekawi sensowność zapłaty za coś co jest listem informującym, co nie ma wypełnionego blankietu do wpłaty, a przede wszystkim na coś co nie jest w języku polskim tylko mieszanym angielsko-chorwackim.
Kolejna sprawa - właściciel auta nigdy w Chorwacji nie był, więc zgodnie z przepisami (no przynajmniej naszymi) zanim zapłacę to powinienem poinformować (a w zasadzie właściciel), ze kierował ktoś inny.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Mandat z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.10.2016 19:40

STELMI napisał(a):Mój mandat (czy też jak to w tym piśmie jest napisane "list informujący") jest na moją mamę, bo na nią mam zarejestrowane auto, którym byłem, ona sama nigdy w życiu w Chorwacji nie była i zapewne nie będzie.

Jeśli olejesz sprawę, to być może jej zapewnisz jakąś krótszą lub dłuższą wycieczkę do sądu :? Może też nigdy nie była?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 20.10.2016 19:57

Zapłać i miej z głowy...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Mandat z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.10.2016 21:12

STELMI napisał(a): Zastanawiam się więc nad sensem zapłaty, bo też dostałem 1000KN, które wg mnie za 31km/h jest przegięciem.

Adres: ETPC - Strasburg.
STELMI napisał(a): W necie piszą, żeby olać do czasu aż będzie pismo po polsku z polskiego sądu i myślę czy zapłacić czy nie

Pewnie, że olej.
A potem zapłać kwotę mandatu powiększoną o koszty postępowania sądowego.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Mandat z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 20.10.2016 21:15

STELMI napisał(a):
guniak napisał(a):Corsa 1,2 dawała rady . W Austrii mandat za przekroczenie o 13 km/h na autostradzie 45 E.Jest teraz dyrektywa parlamentu europejskiego i rady ( UE ) 2015/413. Takie pismo było z Austrii , z Chorwacji ledwo coś przetłumaczyli ( 5 stron ).Wiem że od tamtego roku w unii jest wymiana danych kierowców między państwami


Dostałem dzisiaj dokładnie to samo.
Widziałem jak mi fotoradar koło Splitu zrobił zdjęcie i zastanawiałem się czy przyjdzie. Prędkość 121 na 80-tce.
Teraz pytanie:
Zapłaciłeś?
Mój mandat (czy też jak to w tym piśmie jest napisane "list informujący") jest na moją mamę, bo na nią mam zarejestrowane auto, którym byłem, ona sama nigdy w życiu w Chorwacji nie była i zapewne nie będzie. Zastanawiam się więc nad sensem zapłaty, bo też dostałem 1000KN, które wg mnie za 31km/h jest przegięciem.
Generalnie tak jak kolega powyżej napisał - część po angielsku, część po chorwacku. W necie piszą, żeby olać do czasu aż będzie pismo po polsku z polskiego sądu i myślę czy zapłacić czy nie

Obrazek


1000 KN za 41 to chyba nie dużo...na Słowacji / w Austrii pewnie by było duuużo więcej...

a moje 600 KN za 1.5 h postoju na dużym, pustym parkingu...
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015
Re: Mandat za parkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 20.10.2016 21:44

STELMI napisał(a):
guniak napisał(a):Corsa 1,2 dawała rady . W Austrii mandat za przekroczenie o 13 km/h na autostradzie 45 E.Jest teraz dyrektywa parlamentu europejskiego i rady ( UE ) 2015/413. Takie pismo było z Austrii , z Chorwacji ledwo coś przetłumaczyli ( 5 stron ).Wiem że od tamtego roku w unii jest wymiana danych kierowców między państwami




Dostałem dzisiaj dokładnie to samo.
Widziałem jak mi fotoradar koło Splitu zrobił zdjęcie i zastanawiałem się czy przyjdzie. Prędkość 121 na 80-tce.
Teraz pytanie:
Zapłaciłeś?
Mój mandat (czy też jak to w tym piśmie jest napisane "list informujący") jest na moją mamę, bo na nią mam zarejestrowane auto, którym byłem, ona sama nigdy w życiu w Chorwacji nie była i zapewne nie będzie. Zastanawiam się więc nad sensem zapłaty, bo też dostałem 1000KN, które wg mnie za 31km/h jest przegięciem.
Generalnie tak jak kolega powyżej napisał - część po angielsku, część po chorwacku. W necie piszą, żeby olać do czasu aż będzie pismo po polsku z polskiego sądu i myślę czy zapłacić czy nie

Obrazek


Według mnie to jakby to było Twoje auto to pal sześć rób co chcesz no ale jak piszesz Twoje nie było. Własna matkę narażać na ewentualne chodzenie po sądach i tym podobne sprawy bo synek lubi zapier...to trochę dziecinada i brak szacunku dla rodzicielki.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 20.10.2016 21:57

Synek......nikt na tym forum nie "narażał" swojej Matki....WSTYD
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 21.10.2016 14:22

Olej sprawę, niech się matka martwi.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2016 18:17

Wstrząsające - ludzie łamią przepisy a potem płaczą, że kara ich dosięgnęła :roll: :roll:
Branie na przeczekanie - nie polecam. Potem można zapłacić więcej...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.10.2016 18:30

skoro przyszedł do domu, to raczej przy kontroli na granicy będzie "zaewidencjonowany"...
co do łamania przepisów...jeżeli perfidnie jechał 120 na 80-ce to macie rację, ale są też przypadki "przeoczenia"...nie można generalizować...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 24.10.2016 09:44

Tak to jest, ja też lubię jeździć szybko, często za szybko, ale też i płacę zawsze. W tym roku przyszło mi z Niemiec o 26kmh za szybko, poza terenem zabudowanym - 108 Euro.
Gawlo_
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.04.2015
FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gawlo_ » 03.11.2016 16:58

Witam.
Byłem z rodziną i znajomymi w tym roku na kolejnych wczasach, jechaliśmy na 2 auta, zdecydowali ze wracamy 1-ynką a nie autostradą i masz Ci los, dzisiaj listonosz przyniósł list polecony.
Fotoradar wychwycił moją prędkość w miejscowości Slunj 86 km/h przekroczenie o 36 km/h mandat w wysokości 2000 kun.
Jakby nie było zapomniałem już o wakacjach a ta suma to trochę dużo, co jeśli nie zapłacę,
Pismo jest pół po polsku pół po chorwacku ale wiadomo o co chodzi, nie ma fotografii, nie ma nakazu ściągnięcia ode mnie pieniędzy przez polski sąd.
Zastanawiam się czy w ogóle płacić :D Auto jest zarejestrowane na moją mamę, a ona raczej juz nie pojedzie do CRO :P (Już była) Kolejnym razem nie muszę jechać tym samym autem ;)
Pytanie, jak nie dostane pisma z polskiego sądu to coś mi grozi?? bo jak dostane to wiem ze będe musiał zapłacić...

Pozdrawiam
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 03.11.2016 17:34

Czego oczekujesz :?:
Współczucia, porady "nie płać", czy jeszcze czegoś innego. :?:
Jeżeli mandat jest zasadny tzn. przekroczenie prędkości faktycznie miało miejsce ( wydruk z fotoradaru chyba nie kłamie) to dolicz sumę do kosztów ogólnych :( Przyjmij to godnie - inaczej nigdy się nie powstrzymasz.

PS
oczywistym jest sprawdzenie czy nadawca/wierzyciel jest uprawiony. Może się zdarzyć, że jakaś cwana firma-uduś próbuje Cię naciągnąć.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 03.11.2016 19:08

W tym roku obrodzili "geroje", którzy mimo mniemam dorosłego wieku chcą się chować za mamusią.
Gawlo_ napisał(a):Zastanawiam się czy w ogóle płacić Auto jest zarejestrowane na moją mamę, a ona raczej juz nie pojedzie do CRO (Już była) Kolejnym razem nie muszę jechać tym samym autem

STELMI napisał(a):Mój mandat (czy też jak to w tym piśmie jest napisane "list informujący") jest na moją mamę, bo na nią mam zarejestrowane auto, którym byłem, ona sama nigdy w życiu w Chorwacji nie była i zapewne nie będzie.


Wirus jakiś czy co? A tak na poważnie ja osobiście takiego świństwa własnej Mamie czy nawet znajomemu bym nie zrobił. Dałem ciała więc płacę. Jak Panowie "odważni" poczytali by ten wątek nawet nie zadawali by takich pytań.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: FOTORADAR, mandat i co dalej :P

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.11.2016 19:20

Crocodyl napisał(a):W tym roku obrodzili "geroje", którzy mimo mniemam dorosłego wieku chcą się chować za mamusią.
Gawlo_ napisał(a):Zastanawiam się czy w ogóle płacić Auto jest zarejestrowane na moją mamę, a ona raczej juz nie pojedzie do CRO (Już była) Kolejnym razem nie muszę jechać tym samym autem

STELMI napisał(a):Mój mandat (czy też jak to w tym piśmie jest napisane "list informujący") jest na moją mamę, bo na nią mam zarejestrowane auto, którym byłem, ona sama nigdy w życiu w Chorwacji nie była i zapewne nie będzie.


Wirus jakiś czy co? A tak na poważnie ja osobiście takiego świństwa własnej Mamie czy nawet znajomemu bym nie zrobił. Dałem ciała więc płacę. Jak Panowie "odważni" poczytali by ten wątek nawet nie zadawali by takich pytań.

Panowie nie sprawdzali czy jest taki watek, tylko zakładali nowe.
Posty zostały przeniesione :idea:

Fajnie "młodzież" teraz ma - mają "mamusiowe" auta. :wink:
Nie fajnie, że łamią przepisy ruchu drogowego :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone