Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.06.2014 20:52

adresik84 napisał(a):podobno najlepiej rozpoczac od kleczenia na jedno kolano potem juz na obydwoch a jak to nie pomaga to krzyzem podobno lapie za serce :D

Nie zapomnij ust szeroko otworzyć.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 30.06.2014 23:20

anakin napisał(a):
adresik84 napisał(a):podobno najlepiej rozpoczac od kleczenia na jedno kolano potem juz na obydwoch a jak to nie pomaga to krzyzem podobno lapie za serce :D

Nie zapomnij ust szeroko otworzyć.

Znaczy od razu alkomat? :mrgreen:
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 01.07.2014 07:20

Były już podobne tematy :D ciekawe po jakim czasie zamkną i ten :twisted:
Piotr32
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 29.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr32 » 01.07.2014 17:37

W tamtym roku spotkałem na autostradzie A1 w Chorwacji, patrol Policji na nieoznakowanym motocyklu z wideo-rejestratorem. Motocykl jechał za mną kilka kilometrów (jechałem przepisowe 140), po czym pomknął za innym samochodem jadącym z dużą prędkością. Po kilku kilometrach mijałem, stojący motocykl z migającymi tylnymi światłami i zatrzymany samochód.
Patrz w lusterka! Motocykle (Policja) są wszędzie.
ronnie
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronnie » 01.07.2014 18:01

Słowacy też są mocni. Na odcinku Barwinek - Preszów- Koszyce i do gramicu HUN.
Okupują wioski i tereny zabudowane. I trzepanko: mega apteczka, bezpieczniki, żarówki, linki holownicze o kamizelkach i gaśnicy już nie wspomne. Trza się mocno pilnować, nie dać im pretekstu do kontroli (prędkość).
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2014 18:30

ronnie napisał(a):Słowacy też są mocni. Na odcinku Barwinek - Preszów- Koszyce i do gramicu HUN.
Okupują wioski i tereny zabudowane. Trza się mocno pilnować, nie dać im pretekstu do kontroli (prędkość).

I bardzo dobrze, że są mocni :idea:
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 01.07.2014 19:06

W tym roku jadę do Chorwacji już 6 raz. Nie miałem przyjemności rozmawiania z policją na trasie.
Ale przeczytajcie to:
-trasa Wrocław - Czechy - Austria - Słowenia-Chorwacja (jakieś 4 lata temu)
-wrzesień , głęboka noc , terytorium Czech jakies wichury po drodze. Na drodze tylko ja i nikogo więcej. Droga słabo oświetlona przez sporadyczne latarnie.
-nagle w lusterku wstecznym widzę "niebieskiego koguta" - myslę sobie "qrva policja !!!" tylko za co ? szybko nie jadę itp ....
-zatrzymuję się na poboczu - oni też. W lusterku widzę srebrną Octavię z włączonym niebieskim kogutem.
-czekam kilkanaście sekund na kontrolę.Nikt do mnie nie podchodzi. Mijają conajmniej 2 minuty. Nie wysiadam bo raczej się tak nie robi przy kontrolach tym bardziej w nocy- nie miałem ochoty dostać kulki za fakt że wysiadłem a Policjant pomylił w nocy portfel w moich rękach z pistoletem.
-po 4 minutach wysiadam. Skoda cofa potem zawraca i odjeżdża ??????????????????????(cała akcja z ciągle włączonym kogutem)
-jadę dalej.Po dwóch kilometrach z bocznej drogi wyjeżdża ta sama skoda i jedzie za mną. Kogut ciągle włączony.
-nie zatrzymuję się ale zwalniam.Skoda też.Potem przyspieszam-skoda także. I taka "zabawa" przez kilka kilometrów.
Kiedy złapałem odruchowo za telefon (żeby zadzwonić na policję) skoda wyprzedziła mnie i już jej więcej nie widziałem. Z tyłu nie miała teblic rejestracyjnych a podczas wyprzedzania mnie zauważyłem conajmniej dwie osoby w środku.
Wniosek:
Pewnie gówniarze tranzytowym turystom robili dowcipy.Nogi z dupy bym powyrywał .....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2014 19:52

olek111 napisał(a):W tym roku jadę do Chorwacji już 6 raz. Nie miałem przyjemności rozmawiania z policją na trasie.
Ale przeczytajcie to:
-trasa Wrocław - Czechy - Austria - Słowenia-Chorwacja (jakieś 4 lata temu)
-wrzesień , głęboka noc , terytorium Czech jakies wichury po drodze. Na drodze tylko ja i nikogo więcej. Droga słabo oświetlona przez sporadyczne latarnie.
-nagle w lusterku wstecznym widzę "niebieskiego koguta" - myslę sobie "qrva policja !!!" tylko za co ? szybko nie jadę itp ....
-zatrzymuję się na poboczu - oni też. W lusterku widzę srebrną Octavię z włączonym niebieskim kogutem.
-czekam kilkanaście sekund na kontrolę.Nikt do mnie nie podchodzi. Mijają conajmniej 2 minuty. Nie wysiadam bo raczej się tak nie robi przy kontrolach tym bardziej w nocy- nie miałem ochoty dostać kulki za fakt że wysiadłem a Policjant pomylił w nocy portfel w moich rękach z pistoletem.
-po 4 minutach wysiadam. Skoda cofa potem zawraca i odjeżdża ??????????????????????(cała akcja z ciągle włączonym kogutem)
-jadę dalej.Po dwóch kilometrach z bocznej drogi wyjeżdża ta sama skoda i jedzie za mną. Kogut ciągle włączony.
-nie zatrzymuję się ale zwalniam.Skoda też.Potem przyspieszam-skoda także. I taka "zabawa" przez kilka kilometrów.
Kiedy złapałem odruchowo za telefon (żeby zadzwonić na policję) skoda wyprzedziła mnie i już jej więcej nie widziałem. Z tyłu nie miała teblic rejestracyjnych a podczas wyprzedzania mnie zauważyłem conajmniej dwie osoby w środku.
Wniosek:
Pewnie gówniarze tranzytowym turystom robili dowcipy.Nogi z dupy bym powyrywał .....

Miałem to samo kilka lat temu na A4, tylko było to spotkanie z prawdziwymi bandziorami :? No... posrać się można ze strachu :?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.07.2014 19:57

napisz coś więcej o tym incydencie na A4...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2014 20:16

Na nieoświetlonym odcinku A4-ki równa się ze mną nieoznakowane auto, gość przez szybę macha lizakiem pokazuje żeby się zatrzymać :? wiedziałem że na nieoświetlonym odcinku i poza obszarem zabudowanym a w dodatku w nocy mam takie prawo nie zatrzymywać się, więc pedał w podłogę i rura w stronę następnego MOP-u i tak jechali za mną około 3 km próbując mnie zatrzymać (mruganie światłami, podjeżdżając pod sam zderzak) w końcu z pełnymi portkami zjechałem na MOP-a za Opolem, zatrzymałem się przy kierowcach trzech tirów, goście śmignęli bocznym zjazdem i tyle ich widziałem 8)
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 01.07.2014 21:50

ronnie napisał(a):Słowacy też są mocni. Na odcinku Barwinek - Preszów- Koszyce i do gramicu HUN.
Okupują wioski i tereny zabudowane. I trzepanko: mega apteczka, bezpieczniki, żarówki, linki holownicze o kamizelkach i gaśnicy już nie wspomne. Trza się mocno pilnować, nie dać im pretekstu do kontroli (prędkość).

co to jest ta mega apteczka ? jakas specjalna musi byc ?


(jechałem przepisowe 140)


a nie czasem 130 ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 01.07.2014 21:58

adresik84 napisał(a):co to jest ta mega apteczka ? jakas specjalna musi byc ?


Według słowackich przepisów w apteczce musisz mieć prawie wszystko!

Oprócz podręcznej spawarki i bomby atomowej. :wink: :wink:


https://www.cro.pl/apteczka-samochodowa-t45332.html
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 01.07.2014 22:12

nie chce robic tutaj balaganu rozpisujac sie o apteczce ale podany przez Ciebie moj post polecial do kosza. Dlaczego nie wiem.
Alek70 podal link do tematu ktory w zaden sposob nie odpowiadal na moje pytanie. Jak slusznie napisal paolooo 12 stron o niczym.
Tak wiec w kwestii zamkniecia rozwazan o apteczce ktos moze podac tak mam taka i taka byla sprawdzana podczas kontroli i nie bylo problemow. I tyle bym chcial aby ktos odpowiedzial.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2014 22:16

Zgodnie z konwencją wiedeńską na Słowacji Polak ma mieć wyposażenie apteczki dokładnie takie same, jakie obowiązuje w Polsce i koniec kropka.
I nikt nie ma prawa wlepić mandatu za coś co odstaje od polskiej normy. :!:
To samo dotyczy Czech, Austrii, Niemiec ....

Słowacy ostro dają mandaty za przekroczenie prędkości,tu trzeba uważać :!:
Jackar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 683
Dołączył(a): 07.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jackar » 01.07.2014 22:21

I ostro biorą w łapę.
Z 300 euro zjechali na 120 do kieszeni
Ale portfel i tak bolał :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone